За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 24 100
  • 431
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 9 776
Да не би да е кондензирано мляко, сгъстено на водна баня? Или по-скоро варено.

# 361
  • Варна
  • Мнения: 975
имам половин килограм миди- изчистини, само месо, свареди и сега ги държа в оцет Rolling Eyes, по препоръка на мъжа ми Crazy
от там нататъка какво да ги правя

търся изпитани рецепти
  След като са в оцет освен за салата с копър,лук и маслини примерно не се сещам за друго.Ако бяха само сварени варианти има много (панирани,с ориз,паеля и др.).

# 362
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
бихте ли ми помогнали да разбера как се казва и прави едно покритие за торти и пастички..... newsm78?
Сега ще се опитам да го обясня-наподобява карамелена заливка,но е много по-светло и има специфичен вкус,
много ми хареса но нямам идея как се казва.Информацията със сигурност е оскъдна и непълна,но дано някой
от вас да направи предположение Praynig.Благодаря ви  bouquet


Въпроса ти е много хубав но според мен най добре е да се обърнеш към темата за тортите във форума.Там има големи майсторки и спцалистки и веднага ще ти отговорят на този въпрос.А именно ето тук можеш да си зададеш въпрса

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403972.msg11488754#msg11488754

# 363
  • Мнения: 1 777
бихте ли ми помогнали да разбера как се казва и прави едно покритие за торти и пастички..... newsm78?
Сега ще се опитам да го обясня-наподобява карамелена заливка,но е много по-светло и има специфичен вкус,
много ми хареса но нямам идея как се казва.Информацията със сигурност е оскъдна и непълна,но дано някой
от вас да направи предположение Praynig.Благодаря ви  bouquet

И аз мисля че е dulce de leche .

# 364
  • Мнения: 6 713
Може ли кафето за тирамису да е нес кафе??? Rolling Eyes

# 365
  • Мнения: 1 798
Може ли кафето за тирамису да е нес кафе??? Rolling Eyes
Става,но по добре да е еспресо.

# 366
  • Мнения: 2 382
Колко минути се стерилизират бурканите с кисели краставички?
Помня, че имаше нещо по-особено, за да останат твърдим и хрупкави.

# 367
  • Мнения: 6 713
Може ли кафето за тирамису да е нес кафе??? Rolling Eyes
Става,но по добре да е еспресо.

Има нес кафе разтворимо еспресо?? Аз кафе не пия, а мъжо пие нес кафе, нещо се обърках съвсем Rolling Eyes

# 368
  • Мнения: 1 798
Може ли кафето за тирамису да е нес кафе??? Rolling Eyes
Става,но по добре да е еспресо.

Има нес кафе разтворимо еспресо?? Аз кафе не пия, а мъжо пие нес кафе, нещо се обърках съвсем Rolling Eyes

Нес кафето е разтворимо кафе - може и с него да направиш.
А,еспресото е за кафемашини.

# 369
  • Мнения: 6 713
Нес кафето е разтворимо кафе - може и с него да направиш.
А,еспресото е за кафемашини.

 Blush Разбрах! Мерси  bouquet

# 370
  • Мнения: 7
Имам връзка пресен розмарин, но започна да се скапва, а няма да мога да я изразходвам. Може ли да нарежа ромзарина на дребно и да го съхранявам в кутийка във фризера?

# 371
  • Мнения: 1 777
Имам връзка пресен розмарин, но започна да се скапва, а няма да мога да я изразходвам. Може ли да нарежа ромзарина на дребно и да го съхранявам в кутийка във фризера?
Във фризера съм съхранявала магданоз,мента ,копър но никога не съм слагала розмарин.Защо не го изсушиш и така да го съхраняваш.

# 372
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371
Момичета имам въпрос - трябва ми лесна и хубава естествено рецепта за "друсан кебап".
Мерси предварително.

# 373
  • Мнения: 9 145
ето друсан кебап. Маста естеств. замени с олио или зехтин.

или пък просто нарежи месото на хапки, прибави лук на полумесци, задуши на тих огън с малко бяло вино и малко вода - толкова, че да не загаря, докато омекне месото.  Подправки - чубрица, риган или кимион - каквото обичаш. Аз предпочитам кимиона на месото.
Ако имаш време, мариновай месото предварително в подправки и вино за 2-3 ч.

# 374
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371
Пепчо мерси Heart Eyes За мариноване няма да имам време...от работа докато се върна става късничко Crazy

Общи условия

Активация на акаунт