Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 008
  • 334
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 421
Моят отговор е ДА  Peace
Ще дам една яйцеклетка на хора, които чакат дете с години. Все пак това е само една яйцеклетка, а не дете, поне според мен. Това, че съм помогнала за нещо такова, за мен ще е радост.
По твоята логика, всеки месец с цикъла си "изхвърлям по едно дете"
Peace
Бих дарила дори и да е за непознати хора.
Между другото дори и да дарите яйцеклетка за конкретни хора, на тях няма да им дадат вашата яйцеклетка, а друга. Това е с цел да се запази анонимност. Ето тук е обсъждана темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=294772.0

# 16
  • Мнения: 914
Не съм сигурна, честно казано. Но мисля, че да. И ако да, то тогава -  не, не смятам, че ще е мое дете. Просто не мисля, че яйцеклетката е важното, не тя те прави майка.
  

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз самата трудно забременях и още по -трудно износих детето си. В този ред на мисли ,като знам какво преживях -да ,бих дарила .Тази жена, обаче трябва да е непозната   и не искам да знам какво се случва след това.

# 18
  • Мнения: 820
Мисля, че бих дарила - всеки има правото да бъде родител и понакога хората които го искат най-много нямат тази възможност и бих помогнала, но не бих искала да знам нищо повече, защото тогава няма да имам мира....

# 19
  • Мнения: 2 013
Не бих. Confused

# 20
  • Мнения: 9 439
Не!Не бих дарила яйцеклетка,поради същите причини,които си посочила и ти.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не не бих дарила  Embarassed

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Не бих дарила и мнението напълно съвпада със споделеното от авторката.

Не бих могла да живея с тази мисъл.

# 23
  • Мнения: 9 903
бих, на непознати. На близки не. Нещо като мнението на Анели по-горе.

# 24
  • Мнения: 693
Да, ще даря, но на непознати.
Ако зависеше от мен не бих лишила някое семейсво от това щастие, но без да знам какво става с бебето след това и без да го виждам, иначе може би би ми станало мъчно. Така или иначе смятам,че с раждането не се става родител, а с грижите и любовта, която даряваме Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 740
Не, не бих дарила.
Не бих могла да живея с мисълта ,че няма да знам какво се случва с това дете.

# 26
  • Мнения: 252
Аз самата трудно забременях и още по -трудно износих детето си. В този ред на мисли ,като знам какво преживях -да ,бих дарила .Тази жена, обаче трябва да е непозната   и не искам да знам какво се случва след това.
И аз бих дарила.Точно по гореспоменатите причини.Борила съм се много за това дете и ако някой има шанс да има свое,благодарение на мен ще му направя тази услуга.

# 27
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Бих дарила на непозната жена. Предполагам, че след време ще ме чопка отвътре как изглежда детето, но въпреки това бих го направила. Самата аз знам какво е с години да чакаш дете и разбирам болката на хората, които не могат да имат свое. На най-добрата си приятелка също бих дарила, ако това ще бъде единствения шанс да се сдобие с рожба. Въпреки, че всеки път сигурно ще ме боли да виждам детето, като знам че е част от мен.

# 28
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
не, не бих дарила яйцеклетка. друг орган да, след смъртта ми. т.е. не съм противник на дарителството въобще.
не искам да имам деца, а синът ми да има брат/сестра,  за които да не знаем. не искам моите гени да се разпространяват както аз не съм помислила. и сега с риск да ме оплюете - жената, която би взела тази яйцеклетка защо не осинови дете  - то също е от "чужда" или не-нейна яйцеклетка. подоби са причините да не бих дарила и сперма ако съм мъж. между другото и мъжът ми не би дарил сперма - каза, че не иска да има деца, за които да не знае.
децата са се превърнали във фетиш, прави се какво ли не за да родиш едно дете. включително сурогатно майчинство (което за мен е почти перверзно и от двете страни), замразени ембриони, абе какво ли не...
докато едни малки нещастни рожбички стоят сами...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 262
По-скоро бих дарила, на много близки хора или на непознати, които обаче първо ще трябва да опозная и разуча добре,   за да съм сигурна, че мога да им гласувам това доверие  Peace

Общи условия

Активация на акаунт