Анкета за "раждането" на плацентата, при мами раждали нормално

  • 11 501
  • 177
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 488
И предизвиква контракции, силни, с които уж матката кърви по-бързо и се прибира.... Tired

# 151
  • Мнения: 124
Аз нямам представа как е излязла! Embarassed

# 152
  • Мнения: 2 171
И двете ми раждания бяха индуцирани. И двата пъти плацентата се роди около 10-15 минути след раждането на бебето, като веднага след раждането на бебето ми включваха система с окситоцин. Докторът помогна и с ръка за раждането й. И двата пъти беше цяла.

# 153
  • Мнения: 124
ама наистина/ след като родих успях само да видя как ни слагат гривничките и после нищо не помня/ събудих се с шише м/у краката и ме викаха по име.

# 154
  • Мнения: 1 674
1 опция

# 155
# 156
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Като цяло ражданято ми беше като по учебник Peace

# 157
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Първия път си излезе сама и беше цяла, при второто ми раждане излезе сама, но лекарката имаше съмнения, че части от нея са останали и за това ми направи кюртаж. В резултат на това лохиите ми бяха оскъдни за разлика от първия път.

# 158
  • София / Перник
  • Мнения: 584
След раждането се беше показала плацентата и доктора леко я издърпа с едни пинцети, излезе цялата без проблеми. Simple Smile

# 159
  • гр.София
  • Мнения: 147
при мен всичко си беше нормално, плацентата чрез натиск по корема я извадиха

# 160
  • Мнения: 195
Раждането беше индуцирано със система окситоцин.  Докторът извади плацентата като с едната ръка дърпаше пъпната връв, а с другата ме натисна по корема. Плацентата не беше цяла, поради което ми направиха ревизия на матката.

# 161
  • Мнения: 2 376
При мен май бебе и плацента пристигнаха заедно. Пъпната връв беше къса, но не помня да са я дърпали. Бяха ми сложили система, естествено  #Cussing out, колкото да ми се подуе ръката работа свърши  #Cussing out

# 162
  • Мнения: 140
 Лекарите я извадиха ръчно. Беше цяла.

# 163
  • Мнения: 1 672
сама излезе ,цяла

# 164
  • Мнения: 1 558
Първия път излезе сама цялата.Втория път беше малко по-трудно,излезе цялата,но с лекарска помощ Peace

Общи условия

Активация на акаунт