Хората ли станаха некоректни или аз съм мекушава ?

  • 3 522
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Аз пък се заинатих и в "разумен" разговор с въпросната си потърсих правата и тя се оплакала на майка ми, че видите ли живота ме бил направил лошава....Сега се чудя да я оставя ли да си пасе уфсътъ или да звънна до НАП и да ги светна, че не дава фискални бонове. Я си кажете мнението...да я издъня ли пред данъчните - това ще й коства едно дело?  #Cussing out Twisted Evil #2gunfire

# 16
  • Мнения: 835
Точно за това вече не ходя на шивачка.предпочитам да обикалям като луда по магазините, но поне ще го пробвам и ще видя дали е това което искам.
За сватбата на приятелката ми си ших рокля.Мерихме я да е до глезените.отивам на първа проба, а роклята до средата на прасеца newsm78 newsm78 newsm78Да, ама плата срязан........ как да стане по-дълга.Отваря си тефтера, вижда дължината, ама аз съм се объркала? като си се объркала сега ще ми купиш плат и ще ми я ушиеш! Егати и приключението.От тогава никакви шивачки.!!!!

# 17
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Аз пък се заинатих и в "разумен" разговор с въпросната си потърсих правата и тя се оплакала на майка ми, че видите ли живота ме бил направил лошава....Сега се чудя да я оставя ли да си пасе уфсътъ или да звънна до НАП и да ги светна, че не дава фискални бонове. Я си кажете мнението...да я издъня ли пред данъчните - това ще й коства едно дело?  #Cussing out Twisted Evil #2gunfire

Направи го  Peace  
При този голям избор на български и вносни
дрехи спокойно може без шивачка. Само
ходенето по магазините е изнервящо,
но това е бял кахър.

# 18
  • Мнения: 11 920
Kriskata, ти си мекушава.
първо, да ти кажа много ми е странно, че си изхабила толкова нерви и време за търсене на платове и шиене, като сега има под път и над път магазини за всякакви вкусове.Всъщност и аз отвреме- навреме си шия / дори в момента/ при шивачки, но то е повече поправки или от останали платове, които си ги харесвам.Но хиляди пъти предпочитам да си купя нещо готово, не обикалям всички магазини, а само два- три в които съм преценила, че дрехите са мой стил и си намирам каквото пожелая.

Отделно от това, не е нужно човек да се изяжда вътрешно и да се чувства неудобно, когато си търси правата.Към некоректни шивачки, продавачки, и т.н. просто си казвам претенциите и толкова.Имала съм много добри шивачки / главно за поправка на дрехи/, но след като се сближим , хайде ,слагат ми по- висока цена.Тогава не се разправям, тяхно право е, но кракът ми не стъпва повече там.И на всички разправям, че е скъпо, да не ходят там.

Връщала съм некачествени стоки в магазин, / но наистина с дефект/ и са ми връщали парите.Без разправии, без скандали, без нерви.Но с отстояване на реални права.

Връщала съм чаши и вилици в заведение, също и поръчки.Пак без скандали, без разправии, но с твърдо посочване на проблема.В заведение, като съм с приятели, ако е непознато заведение / обикновено ходя само в проверени/ и си вдигна чашата към светлината, приятелите ми казват"Хайде, пак ще има екшън/"Ами какво толкова, проверявам за капки от вода.

До 20 и някоя година бях и аз мекушава, тиха, чак смотана.Но не редно да е така.За да имаме съответното качество на услуги, трябва да го изискваме.И на пазар ако не ми дадат да си избера плодове и зеленчуци, ходя на друга сергия.

Изобщо, аз съм клиент- напаст.Но иначе съм тих и спокоен човек, няма да чуеш разправия от мен.

А, да се върнем на шивачките.Аз имам малко дете, но имам доста познати и приятели, на които скоро децата им  завършваха училище.Колкото момичета си ушиха рокли при шивачки, толкова / от познатите ми/ останаха разочаровани от изпълнението, огорчени и измамени при цената.А тези, които си купиха готови или си поръчаха по каталог бяха като принцеси!

Извинявайте, че толкова дълго стана, ама много се възмущавам от често срещаното занижено качество на услугите.Отделно за фризьорки мога роман да напиша, но стана наистина банално.

# 19
  • Мнения: 2 563
Много е тъжно, когато човек заради възпитанието си пати.
Възхищавам се на по-ербап хора, които ще я сложат на мястото й тази 'шивачка".
Аз не бих ги и облякла тези дрешки, много измъчена история ...

Аз съм като авторката, но се опитвам да се уча от мъжа си. Той без срам настоява, гледа в очите и си чака доброто обслужване. Не го е страх и да викне. Помага му фактът, че е 196см и едър. де.  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 761
Аз искам да напиша нещо по темата,защото да шия ми е хоби.

Сега има много усъвършенствани машини,които могат по съвсем различен начин да шият платовете,ако шивачката няма хубава професионална машина, а такава като мойта,няма как да стане даже и да е много добра шивачка.

Аз не шия за пари.Просто ми харесва да правя разни неща за мен и детето ми.С неща, които мисля,че са твърде сложни за моите познания не се захващам.
Скоро една позната ме попита дали не мога да и препоръчам място,където да и направят някакви поправки на дрехи.Казах и,че ако не е нещо мнооого сложно, а само смяна на цип,скъсяване или нещо подобно мога да и го направя и аз.Тя тъкмо имаше операция на ръката ,рак на кожата, и не трябва да си излага оперираното място на слънце, а всички летни дрехи са с къс ръкав.
Уговорихме се един ден, избрахме платове,които аз платих,понеже ползвам намаление като редовен клиент, уших и една туника,която според мен можех и по-добре на направя,но се уговорихме,че ако нещо не харесва ще дойде да го променим.Даже докато шиех купих от същия плат, с идеята,че ако се наложи да направя нещо наново ще има как, а ако стане добре ще си ушия аз нещо.
Междувременно тя дойде да пробва и корегирахме дължината и ръкавите.
Тогава ми донесе и една кубчина дрехи за поправка-разни разшити тегели,развалени ципове,една блуза трябваше да се направят цепки,че и беше тясна...направих ги така,както мога и мисля и за себе си бих ги направила.Няколко пъти правих яката,докато ми хареса как стои.Преди два дни дойде да си ги прибере,каза,че е доволна.
Имам още два плата,които тя си избра,сега ще и направя още две туники с по-дълъг ръкав.
Не съм и искала пари, тя много иска да ми плаща.Пазя касовите бележки за платовете,когато направя всичко ще и изпратя е-майл колко струват.Не съм искала пари за работата и времето,понеже ми е хоби,исках да помогна.
Разбрали сме се,че когато нещо не мога да го направя ще и кажа,че не мога.Тя все ме пита дали не мога да ушия нещо на някоя нейна приятелка.Ами мога,ама нямам време,понеже няма кой да стои с хлапето и шия вечер,когато то спи.Но не винаги имам настроение да шия, а когато нямаш желание и дрехата не става.

Към авторката-прибери си платовете,те струват пари.Не ходи при тази шивачка.Тя не е шивачка.НАли идеята на ушитата по мярка дреха е да бъде точно за теб,понеже конфекцията е масова,но далече от твоите размери и вкусове.


Аз бих препоръчала моята шивачка в София, уши ми двете сватбени рокли,прекрасно изработени,спази всички уговорки и не ме е метнала с парите.Намира се на ул.Позитано,до бул.Хр.Ботев,от страната на Съдебната палата.Шивачката се казва Татяна,ателието се казва" Ариел",има манекен на витрината.

Хубаво шият и в магазинчето до Орлов мост, на спирката на 72,305,213 по посока на Сточна гара.Магазинът е за пердета, но продават и платове и имат шивашко ателие зад магазина.Работят добре и на прилични цени и най-вече-много професионално.

Преди няколко години ми скъсиха панталон за 2 лв, минат на оверлог и с невидим шев зашит.Няколко месеца по-късно занесох при квартална шивачка в Хиподрума да ми скъси един панталон-взе ми 6 лв и го беше направила много нескопосано- на ръка,което и аз мога,исках да е на машина.

# 21
  • Мнения: 2 137
Мисля,че проблемът за шивачките и фризьорките стои по един и същи начин.Откриват се ателиета за тези услуги почти във всеки блок,но специалистите...При мен се получи подобна ситуация - дадох дънки за скъсяване - 4 лева.След седмица дънки на съпругът ми- 8 лева и не беше спазена дължината.Повече няма да стъпя там,както и им правя реклама.Трябва да си отстояваме правата- това са нашите пари,с който плащаме за определена услуга.Клиент - това звучи гордо!В днешно време е борба за всеки клиент.Научих се да отстоявам правата си.

# 22
  • Мнения: 142
Съгласна съм, че най-разумно е да се купуват дрехите, аз по принцип обичам много шопинга, но понеже съм малко нестандартен размер, реших да разнообразя купешките с шити дрехи. Понеже не винаги намирам подходящ размер, а и имам склонност към съчетаване на дрехите, та знам точно какъв цвят ми липсва в гардероба, затова се навих на вариант шивач-да имам точно това което ми трябва. Ако знаех че толкова нерви ще изхабя...   А можех да си спестя поне част от тях, колко пъти си помислих-да си взема платовете от нея и да си търся друга шивачка, нооо... човек пати от главата си. По принцип съм си много търпелив човек, но в случая съм прекалила с търпението. Независимо че става въпрос за дрехи, правата трябва да си се търсят, защото все пак става въпрос и за пари, всичко съм си платила, а какво имам насреща?!! Днес отивам при въпросната "специалистка" и връщам потника ,надявам се да не откаже да ми върне парите, че не ми се занимава повече, но ако трябва- има начини да раздухам случая. И пак нямаше да пристъпя към действие, ако не беше пренебрежителното й отношение към мен при последния разговор- прибра си парите жената и обърна гръб да си върши работата, все едно аз не съм там и не й говоря. Ей това няма как да го простя, човешкото отношение изисква поне минимално уважение- да изслушаш човека срещу теб и да го гледаш в очите. Не съм алчна, не съм за дадените пари, но няма да оставя подобно отношение без урок този път!

# 23
  • Мнения: 2 803
Напълно те разбирам. Попадала съм много пъти в подобни ситуации и заради търпението си съм се чувствала глупачката, която прецакаха. По мое мнение чувствителния и добре възпитан човек и да вдигне скандал, да си търси правата, полза няма, себе си натоварва,а отсрещната страна- пука и дреме от дебелокожие и наглост. Спести си нервите и си направи изводите. И най-вече преди да раздаваш доверието си и добронамереността на хората, помисли на кого ги даваш. Човека срещу теб трябва да го заслужи.
Аз не ходя по шивачи, но толкова съм си патила от майстори, строители, техници, продавачи, фирми, че чак се чудя на търпението си.  ooooh!

# 24
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мдааааааа,с шивачи и фризьори е трудно да се разбереш,обикновено се опитват все нещо да променят от първоначалния замисъл.Аз затова съм се отказала от идеите да си шия нещо,много нерви хабя за нищо.а пък това,че с парите ти ще те направят на балама,ние българите много добре го умеем,все някой гледа да те прецака за нещо.С чиста съвест можеш да и върнеш потника.Аз също съм мекушава,веднъж така ми продадоха дюнер с развалено месо,аз щях да го хвърля,но баща ми се заинати да не ни правят на будали и го върна,нищо че беше за 2 лв.Искам да кажа,че некоректни хора има много и трябва да се научим да отстояваме правата си.

# 25
  • Мнения: 142
Приключих с тия хора най-сетне, но като че ли не ми олекна. Ми те не връщане на един потник са заслужавали, а медиен отзив, толкова нагли и безочливи се оказаха. В ателието заварих мъжа на въпросната шивачка и по-добре стана ,защото и с двамата по-трудно щях да се разбера, най-много да бях ги зарязала и на следващия ден -с придружител Joy А тя между другото се появи на вратата и като ме видя избяга. newsm78 Един човек, ако не се чувства виновен, няма да постъпи така. То и мъжа й не е по-малко нахален, искаше да ми върне само 10-те лв. за последната поправка, почна да усуква нещата, мен изкара виновна и прочие. Ама аз тропнах с крак и казах че оставям потника при всички случаи и да не ме кара да върна всичките "творения" на жена му, поразправяхме се известно време, той се ядоса и тръгна да търси пари. Еййй, отвратителни хора, хем им се плаща, хем некачествено си вършат работата, хем се подиграват с клиентите. Тия пусти пари направо овълчиха народа, развалиха отношенията между хората.Както и да е, всичко свърши, ще ми е за урок, ура за отстояването на правата newsm44

# 26
  • Мнения: 259
Така трябва-да си отстоява човек правата.Добре си направила,не си мекушава.То и каквато да си,не виждам как би могла съвсем да не си на загуба.Платовете вече съсипани,платила си,тя едва ли ще ти върне всички пари.Все пак нещо си постигнала.И аз не се примирявам-в края на краищата като си плащам,искам и съответното обслужване.Последното,което ми се случи в този дух-телефон нокиа 6600,който хич не е евтин вече за трети път е в сервиз-става въпрос от март досега.Стои там по 1 месец и съответно ми се връща в същото състояние.Последния път просто отказах да го взема и в магазина и в централния сервиз казах-свързах се и с тях,че ако пак ми го върнат с дефекта-ще се обърна към агенцията на потребителите.Не знам как ще завърши всичко,но често се случват такива неща в нашата родина.И ние трябва да сме непримирими,за да разберат тези,на които се лаща за нещо,че трябва да си свършат качествено работата.

# 27
  • Мнения: 4 275
Майка ми е шивачка. Но мекушавата е случая е тя. Не е претрупана с работа жената и в повечето случаи свършва работата доста бързо.
Цените са като за малък град - 1.50 - 2.00 лв за подгъв. Тук в София ми взеха 8.00 лв. Има няколко нахални клиентки, които пристигат с куп дрехи за поправка и накрая си тръгват без да си платят.  Confused А тя милата се е мъчила толкова време. Жал ми е за нея като си помисля, че понякога давам по 10 лв само за обяд, а тя за лев и 50 я заболяват ръцете, очите, краката, гърба ...  Confused
Просто казвам, че си е до човек. Но истината е, че сферата на услугите в България е на много ниско ниво ...

# 28
  • Мнения: 2 961
Мисля, че всяка сръчна жена, която има машина може да си направи сама подгъва - и не мисля, че 2 лва за панталон е малко   #Crazy #Crazy А пък една шивачка го прави за минути.....Че то готов панталон може да си купиш за 10 лв - как да дам 8 лв за скъсяване newsm78

# 29
  • Мнения: 2 617
Мисля, че всяка сръчна жена, която има машина може да си направи сама подгъва - и не мисля, че 2 лва за панталон е малко   #Crazy #Crazy А пък една шивачка го прави за минути.....Че то готов панталон може да си купиш за 10 лв - как да дам 8 лв за скъсяване newsm78

Да, ама ако си с две леви ръце като мен, ни цип, ни подгъв, ни нищо. Та нямам нищо против да дам парите, все пак е работа и ако шивачката е добра, си заслужава. Неприятното е, когато се получават такива идиотски ситуации като описаната от авторката.
Само с отстояване на правата - спокойно, но настойчиво и твърдо, ще се променят нещата, макар и бавно.
То и аз съм една мека Мария Crazy, ама се опитвам да правя нещо по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт