Кой е филмът?

  • 18 268
  • 445
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 710
maraidara, аз като потърсих името на оригиналния филм, го намерих с превод "Такъв е животът". Иначе в главата ми се въртеше името "Нещата от живота". Може би преводът от френски не може да е еднозначен newsm78 или пък "Такъв е живота" е неточния превод.


Ето нещо и от мен:

Малка стая. Ужасно задушно е. Вентилаторът току-що е проработил. Всички вече са на едно мнение, освен един. Той крещи срещу всички, а накрая с ярост къса снимката на сина си. Сяда на стола ридаейки и променя решението си.

# 376
  • Варна
  • Мнения: 78
Блясък (Shine)?

# 377
  • Мнения: 1 710
araxna, не е този филм.

Жокер - сред героите няма нито една жена, всички са мъже.

# 378
  • Мнения: 55
"12"/ "12 разгневени мъже" ?

# 379
  • Мнения: 1 710
Анн Шърли, ти на ход  Simple Smile

Обичам да гледам "12 разгневени мъже". Интересното е, че съм гледала десетина пъти старата версия от 1957 година, а новата само веднъж и то отдавна. Ще взема да го потърся, за да направя сравнение.

# 380
  • Мнения: 55
Мargy, и двата филма са много велики.  Гледай пак версията на Михалков. Мисля, че няма да съжаляваш.  Wink



- Софи, виждал съм тази книга и преди. За какво се разказва?

- Това е една чудесна книга, момчето ми. Написана е от една жена, която е загубила съпруга и сина си, в България, след войната.
Съпругът й бил англичанин, и когато отишъл в България да организира въстание срещу комунистите, взел нея и детето им със себе си.
Но ги арестували и мъжът и момчето били убити. Един от пазачите познавал жената още от времето, когато били деца, и бил влюбен в нея. Той уредил фалшиви документи и й помогнал да избяга.

- Жената жива ли е още?

- Да. Живее в Дания.


# 381
# 382
  • Мнения: 1 710
Анн Шърли, въобще не знаех, че Никита Михалков също има филм по този сценарий. Сега обаче съм в пълна готовност да го гледам Simple Smile, за което много ти благодаря.  Аз освен оригинала от 1957, съм гледала и един от 1997 г. с Джак Леман и бих го гледала отново, но не мога да го намеря.

# 383
  • Мнения: 55
Охо, Margy, аз пък не знаех, че има такъв филм с Джак Леман. Laughing Даже помислих, че идеята за загадката ти е дошла покрай "Жесток романс" и разговора за Михалков. Simple Smile Ето го филма, приятно гледане. Simple Smile http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=120520&hit=1

Pisateva, това е филмът.  Wink

# 384
  • Мнения: 186
В кадър е част от фасадата на обществена сграда.
Вратата се отваря и по стълбите слизат 2 деца, 3 жени и 3 мъже. Според мен в лицата им се чете облекчение. Не тротоара пред сградата - 1-2 прегръдки.
Едната жена казва "Не сте си помислили, че съм ви изоставила, нали?"
Получава 2-3 едносрични и колебливи отговора.
Разотиват се на групи от по двама и четирима.

# 385
  • Мнения: 55
Жокерче? Rolling Eyes

# 386
  • Мнения: 186
Жокер:

Следващия кадър:

Надпис "8 месеца по късно" и изглед от малка неугледна уличка и малко неугледно кръчме/бар.
Подлед от вътре от тъмното заведение. Една след друга влизат 2 жени, поздравяват бармана и се присъединяват към трета жена в едно сепаре. И трите са от предната сцена. С по 2-3 изречения казват какво са правили през тези месеци. Бармана им носи 3 чаши и им казва, че са за сметка на заведението, а те с усмивка отговарят че е както преди.
Едната жена казва:
"Чували ли сте този израз .... ....?"

# 387
  • into the blue
  • Мнения: 771
"Mad money"?

# 388
  • Мнения: 186
Стихия, позна и сега ти си на ред.

MAD MONEY Part 10 the end

# 389
  • into the blue
  • Мнения: 771
Единственото занимание на фотограф със счупен крак в инвалидна количка
е да наблюдава през прозореца и особено съседите си.
Всичко върви нормално,докато един ден той не заподозира един от тях в убийство.

Общи условия

Активация на акаунт