Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Според синдикатите около 500 лв., те изследват цялата потребителска кошница.

# 16
  • Мнения: 5 370
Според синдикатите около 500 лв., те изследват цялата потребителска кошница.
Ама за човек ли?
Цитирана е тази сума?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Моето тричленно семейство живее на месец с около 1800 лв (600 лв/човек) - не се лишаваме от нищо, нямаме кредити, живеем в собствено жилище. Голяма част от заплатата си успявам да спестя. Явно се справям много добре с управлението на семейния бюджет.

# 18
  • Мнения: 5 940
Според синдикатите около 500 лв., те изследват цялата потребителска кошница.
Ама за човек ли?
Цитирана е тази сума?
За човек. Изследват се жизненонеобходимите стоки, някакъв минимум за нормално съществуване.

# 19
  • Мнения: 5 370
Ясно. Значи, за трима, това дава 1500.

Не е много....зависи и къде се живее, де.

# 20
  • Мнения: 5 940
Ясно. Значи, за трима, това дава 1500.

Не е много....зависи и къде се живее, де.
Да, зависи къде се живее, какви са ти навиците, какво е твоето лично възприятие да живееш добре. На мен тези пари ми се струват съвсем недостатъчни, но пък харча и за глупости, които мога да си спестя.

# 21
  • Мнения: 2 757
Аз гласувах с 400-500 лв, но това е с уговорката, че живееш с друг човек, а не сам, и че не плащате квартира, заем или нещо от сорта, а си живеете в собствено жилище. Ако е сам човек на квартира минимумът е 1000.
Живея в Дания и по други стандарти, и въпреки, че пари не ми липсват дори за капризи определено имам впечатления, че в БГ се харчат много пари за не дотам нужни неща, но на българите им се струва, че са в пълното си право да ги изискват.
Така че изборът ми от анкетата е обяснимо защо не съвпада с избора на българите, живеещи в БГ.

# 22
  • Мнения: 2 757
Моето тричленно семейство живее на месец с около 1800 лв (600 лв/човек) - не се лишаваме от нищо, нямаме кредити, живеем в собствено жилище. Голяма част от заплатата си успявам да спестя. Явно се справям много добре с управлението на семейния бюджет.

По скоро другите не се справят добре. Хората просто хем не могат да си направят сметка на парите, хем са лакоми

# 23
  • Мнения: 2 757
Според мен дали помагаш на родители или който и да било не се включва в сметката.
Освен това ми е интересно какво толкова ви притесняват парфюмите примерно. По колко парфюми нормално си купувате на месец. Аз с един марков от 100 мл спокойно изкарвам година като се пръскам при всяко излизане. Колкото и да е скъп при това положение, няма никакво значение

# 24
  • Мнения: 15 216
имам впечатления, че в БГ се харчат много пари за не дотам нужни неща, но на българите им се струва, че са в пълното си право да ги изискват.

Би ли конкретизирала! Интересно ми е мнението на човек извън страната.

# 25
  • Мнения: 139
Повече от 1500 лева, в които не включвам дрехи и обувки струващи на 10 лева, а под косметика имам предвид сапун, шампоан, паста и вода за уста, дезодорант, 1 парфюм годишно, крем за лице за топлото време (на цена 5-6 лева) и крем за ръце за зимата (на цена 2-3 лева).
Ако има наем/заем и или възрастни и болни родители - ох, на мен биха може би ми стигнали 3000-3500, ама нямам.

# 26
  • Мнения: 32
Ами на мен 1000 на месец също ми се струват много. Значи за тричленно семейство двама възрастни и едно дете ще им трябват 3000 лв???
Според мен тука не се има предвид заеми, наеми, помощ за родители. Естествено че ако имаш голям заем или хронично тежко болен в семейството разходите скачат до небето. Тогава може и да са над 1000 на човек. Ама иначе ми се струва ненормално.

# 27
  • Мнения: 32
1500 на човек ли имаш предвид?

# 28
  • Мнения: 5 577
Зависи от 'човека' - ние сме двама възрастни, и две деца, едното бебе.

За бебето отиват макс. 200 лв на месец, защото от голямото и от приятелки имам всичко необходимо - дрехи не съм купувала. За ад. мляко, памперси, каши, сокчета, пюрета не купувам, готвя и.
Баткото може цяло лято да кара на таратор и кайсии, сладоледи. Предполагам, че и за него отиват около 200 лв, не съм смятала.

 Tired Големият разход в нас съм аз.  Mr. Green Аз съм тази, която се глези.
Мъжа ми горкия, и той не е по разходите.

 

# 29
  • Мнения: 32
Вергилия права си . Децата консумират по-малко от възрастните и за тях има по-малко разходи. Ето една примерна разбивка за тричленно семейство, което не пести от нищо:
Основна храна- 500 лв на месец.
Хранене на работа- по 100 лв на човек - 200 лв
Излизане по заведения - 4-5 пъти по 30 лв 150 лв
Ток, вода, стационарен телефон-300лв
Мобилни телефони- за двама 100 лв
Вестници , списания- 100лв
Козметика, препарати- 150лв
Бензин, газ- 150 лв
Интернет, кабелна- 80лв
Хоби, развлечения, спорт- 150 лв
Общо 1880 лв
Като се има предвид че тока не е 300лв през цялата година, вестници, списания, излизане по заведения може и да се намалят наполовина или да се пропуснат, храненето на работа на мен не ми излиза по 5 лв, а по 1.50 изобщо мисля че това е един доста отпуснат бюджет, и както се вижда излиза по 625 лв на човек.

Общи условия

Активация на акаунт