Отговори
# 135
  • Мнения: 255
Благодаря за отговорите   bouquet
Честито на всички празнуващи и от мен!
С малкия бръмбар сме сами и много ми е трудна милата. 10 мин суче, после заспива и не мога да я събудя да продължи, слагам я в леглото и ококорва очи...и така много време...не мога да свърша другата работа пък камоли да си почина  Laughing

# 136
  • Germany
  • Мнения: 8 028
Честито и от мен на Катя и Нина! Да са им живи и здрави бебоците и много да ги радват!

# 137
  • Мнения: 639
Едва сега се добрах до компа ...
Честит имен ден на Петя, на Полито и малкия Павел, на Петър на gmarinova, на Петър на Poly_Poly, на Павлин (готиnия мъж на нашата готина Ани) и на всички именници! От здраве и късмет да не се оттървете!
Честит син Александър на мама Dessita!
Честити дъщерички на Катя и Нина!
Да са ви живи и здрави дечицата, да озаряват живота ви със светлина и благословени мигове!
Airina, аз надписах снимките ти, ще ти пиша на лични как става.  Wink

# 138
  • Мнения: 136
Честити бебчета на Нина и Катето! Да са им живи и здрави, много кротки и послушни, от здраве и късмет да не се отървават!  newsm51

Честит имен ден на Поли и нейния Павел, на Петя и на Петър на Gmarinova  smile3525  Дано не пропускам някого.

Airina, аз бях на 12-я етаж, но в дясното крило, което откъм битови условия явно е било доста по-добро, защото при мен си имаше денонощно вряла вода+хващахме поне 4-5 канала на тв-то. Може би ти си била в другото крило и затова не сме се засекли, но пък и аз не излизах много-много от стаята  Wink

Кари, видях, че питаш за пъпчето няколко страници по-натам. Не знам дали са ти отговорили вече, но и аз да кажа, че да, нормално е да кърви. Нашето падна още в болницата, а още от време на време като го чистя, намирам малко засъхнала кръвчица.

Аз днес съм съвсем самичка, до ранния следобед бях на път да полудея - както оставен малкия в креватчето, се започваше един рев и давай наново хранене, смяна на памперс, дундуркане...Боян няма проблеми с акането, даже напротив, последният памперс, който смених, беше бая натежал и хуууубаво препълнен  smile3521   Обаче аз тъпата тези дни се тъпча с диня, без да се сетя, че това се отразява и на него и му сменям памперса през 1-2 часа, защото пишка като гейзер  ooooh!   И сега трябва да се откажа от нея, а това е любимият ми плод  Crossing Arms

Сега спи, но чакам всеки момент да се събуди. Успях и аз да дремна за час и половина, голямо блаженство  newsm08

# 139
  • Мнения: 1 291
Както се притеснявах ,че не им стига яденето сега пък се притесних че преяждат.Ако не им махна цицката,те не се махат.НАпоследък Максим се е научил да повръща.По 10тина пъти на ден има.Това дали е нормално.Яде ,яде,повърне и иска пак да яде.
ееее сега на последното ядене 3 пъти повърна Sad аз ли не правя нещо както не трябва

Аз вода принципно не давам, но защо толкова се отрича даването на вода?

# 140
  • На високо
  • Мнения: 825
Здравейте, момичета!
Най-после и аз да се включа. Не съм чела последната ни тема, опитвам се да изчета последователно всичко пропуснато, но май нямам време. Най-напред искам да благодаря на всички за поздравленията за раждането на малкото ми слънчице Бела.  Hug
И аз честитя на всички родили заедно или след мен!
С бебка се кърмим на поискване, тя наддава, но от 2 дни започнаха коликите и добре че таткото е в "бащинство", че да ми помага. Определено организацията ми на деня куца. Confused Белослава командва парада и цари меко казано хаос. Едва успявам да обърна някакво внимание на каката и това, че я пренебрегвам много ме тормози и си поплаквам. То сигурно и следродилната депресийка още не ме е пуснала, но не е толкова трагично както предния път.
Ще накарам мъжа ми да качи снимка на Бела, че аз нямам идея как да го направя.
Надявам се да успея да пиша скоро отново и да съм прочела старите теми!

# 141
  • Мнения: 69
Сватя, вече знам Ники за кого ще бъде - с Максим са си лика-прилика Simple Smile милата повръща като гейзерче сякаш повече, отколкото е изяла... Но не всеки ден, слава Богу. Днес обаче е ден за фонтанчета - сутринта смених 4 бодита едно след друго. Имало някакви чайчета за повръщането и ще се консултирам с лекарката за тях.

Педиатърката ми каза, че НЕдаването на вода е по англо-саксонска система и кърмените бебета можели и да не пият вода. Но тя вярва, че е добре да им се дава - на 100 мл с една равна ч. лъжичка захар. А и моите са на смесено хранене - затова задължително им давам вода като се размрънкат преди ядене и после ги оригвам, за да не я повърнат.

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПЕТЕТО И НА ПОЛИ! И НА ВСИЧКИ, ЧИИТО БЕБЧЕТА И ДЕЧИЦА СА ИМЕНИЦИ!




# 142
  • Germany
  • Мнения: 8 028
Момичета, включвам се само за да докладвам, че вече и в БГ продават Инфакол. Има ги в аптеки Ремедиум, мъжа ми сега отива да купи Simple Smile

# 143
  • Мнения: 1 291
О ами има Инфакол разбира се,още преди месец ги взехме.Друг е въпроса че са скъпи и на нас не ни свършиха работа.Еспумизана по биваше.

Как сте с кърменето, нощем?Аз се втрещих като една приятелка ми каза че кърми близначетата вечерта и после чаак в 7 сутринта.Те са по 2400 кг. Аз не мога да си представя подобно нещо.Без ядене нашите ще се скъсат от рев.Каза че педиатърката й казала  да ги остави една цяла нощ да ревът и после ще се научат да не ядът през нощта Shocked

# 144
  • Мнения: 456
Честити бебчета на Катя и  Ninand! Да са им живи и здрави!
Ние с мъжа ми се разходихме много хубаво между храненията следобед. Ходихме до вилата да видим майсторите докъде са я докарали. Сега правят вътрешна, външна мазила и барбекюто. Новата дограма и врати са сложени също. Вижда му се краят вече  Simple Smile И до Метро отидохме. Определено тези излизания макар и за два часа ми действат много добре  Simple Smile В неделя живот и здраве вече ще излезем с малкия. Сега отново тренира в количката на терасата. Сутрин  между 9:30 и 12:00 и вечер между 18:00 и 20:30 спи там. Разбира се часовете са относително понятие при нас.
За даването на вода: Ние заради жълтеницата трябва да пием подсладена със захар, но аз не му давам защото повръща след като е пил. Взехме му чай на хип против колики (сестра ми беше казала че вместо вода давала чайчето, и малката почти нямала колики), но нашия човек изобщо не иска да го смуче от шишето и се мръщи. Кара си само на кърма. Като го теглихме вчера се оказа че са четири дни е наддал 210 гр.
Докато не съм забравила да взема да честитя и на всички именници!
Bliznachkova, не че съм някакъв капацитет в кърменето, но си мисля че за новородено бебе е жизненоважно да яде през ноща и то не само веднъж. Ние заспиваме след хранене около 10:30. След това ядем около 2:30 и после около 6:00. Учудвам се че педиатърката е дала такъв съвет. Иначе свекърва ми ме агитира след като навърши един месец да пропускаме храненето в 2:30 за да му почивало стомахчето. Ще видим обаче какво ще каже педи по въпроса, а и аз какво ще реша впоследствие като я докараме до там.

# 145
  • Мнения: 1 924
Каза че педиатърката й казала  да ги остави една цяла нощ да ревът и после ще се научат да не ядът през нощта Shocked

Според мен е просто жестоко да оставиш новородено да плаче цяла нощ от глад.Ако нямат нужда,няма да се будят,но събудят ли се,обезателно трябва да им се обърне внимание-направо се съмнявам,че е възможно педиатър да се изложи с такъв съвет!
Да не забравяме 2 факта:1,бебетата не правят разлика между ден и нощ,
и 2,до съвсем скоро  в майчината утроба те са получвали храна непрестанно чрез плацентата,не можем да очакваме от тях изведнъж да почнат да ядат на 3 часа,че и да спят нощем.
След хранене с адаптирано мляко обикновено заспиват и правят по-голяма пауза-все пак то не е естествената храна,към която бебешките стомахчета са пригодени,и се смила по-бавно.

И като цяло не разбирам защо се смята за неописуемо бреме да обгрижваш новороденото през нощта...винаги може да се намери време за сън за мама денем.Но не,трябвало да се научи бебето да спи нощем...дори с цената на недохранване и намаляване на лактацията на мама...

# 146
  • Мнения: 0
Честити бебчета на мацките...за да не пропусна някой не назовавам имена!
На 5-те чакащи пожелавам леко и бързо раждане...

Честит имен ден и на всички празнуващи днес

аз се включвам само за малко, че е пълна лудница покрай мен - с помощник съм и пак всичко ми се струва все още объркано!
Аз чета постовете на повечето и попивам инфо, но много разчитам преди всичко на д-р Спок и моята педиатърка!

Ще сложа и една снимчица на моето семейство. Все още не сме се разнимали много - по-важно е Калоян да свикне с новия си дом!

# 147
  • Мнения: 123
Здравейте
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАЙЧЕТА ! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА,  МНОГО РАДОСТ ДА ВИ НОСЯТ !  bouquet
Честито и на всички именници Simple Smile

Аз нямам много време да пиша, защото Дани все ми виси на гърдите или иска да го гушкам.  Само на кърма е,  давам му от време на време и вода.
Много се изморявам вечер, защото стане ли 0:30 той се ококорва и до 2:30 -3:00 нямам заспиване, след това в 6:00 е буден отново, а в 7:00 каката е станала и готова за игра. Събира ми се около 4 часа сън общо.
Дани го мъчат колики, давам му Лефакс, мисля че има ефект. На 07.07 му престои първата имунизация извън болницата, хепатит Б. Тогава и ще видя реално, колко е наддал, той ака по 6-7 пъти на ден, памепрсите винаги са му пълни.
Пъпчето му го махнаха на третия ден в болницата, малко кървя, но вече е напълно зараснало. На мен ми казаха да не слагам Топоцин, а да пръскам със спрей Оксикорт или Бевацин. Предния път и аз слагах топоцин, но сега спрея бил по-добър.

Искам да ви питам, на няколко места прочетох , че педиатрите идват за ваксините  с домашни посещения и ползвате някакъв абонамент . Аз ходя всеки път в поликлиниката.
За какъв абонамент става въпрос?
Друго за което се чудех са крустите, на някой детето му има ли? Дани има на едно място и го мажа с Мустела против крусти.

Аз все още имам лохии, а са минали 28 дни от секциото, някой друг има ли още с такива гадости?  Мястото на разреза ми е зараснало, но стой много твърдо, все едно въже пипам.

# 148
  • Мнения: 27
ЧЕСТИТО НА НИНА И КАТЯ,ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТАТА  bouquet

За нощната пауза,според мен бебето трябва да яде тогава,когато е гладно,а не когато ние решим.Достатъчно е да не ги будим когато спят по дълго между отделните хранения,така те естествено си правят паузи и стомахчетата им си почиват.

Днес за втори път кърмих в морската,и то на едно кафе Embarassed,но какво ми пука,няма да оставя детето гладно Naughty

Сега Илиян кулинарства,менюто днес е шницели и салатка,а за десерт диня  chef

# 149
  • Мнения: 111
Слънчице и моето място стои твърдо точно както казваш като въже било нормално а там където ми бяха конците все още тече нещо и аз незнам какво е и едната дупчица е червена
Ние бяхме днес при педито и като ни притеглиха за 20 дни малкия е качил няма и 300гр и много се притесних на 15-и юли ни е следващото ходене и имунизация и ако пак не е качил каза че ще започнем и с добавка което на мен изопщо не ми се иска а малкия си спи и пълни памперсите и мисля че не е гладен дали е възможно някой деца да качват по по-малко?

Общи условия

Активация на акаунт