Отговори
# 15
  • Мнения: 639
Уффф, недоспиването си казва думата. Този пост горе от административния акаунт аз го пуснах (добавях новите бебчета и съм забравила да се разлогна).  Blush
Гъди, благодаря ти, че се погрижи да имаме нова тема!

# 16
  • Мнения: 111
Благодаря много за отговорите   bouquet
Сега искам да попитам как може да ми сложите снимка на първа страничка на малкия мерси предварително  Hug
Анелия добре дошла и честито ти бебче   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте и от мен! Wink
Честито на всички нови майчета smile3501
Ние от две седмици сме си в къщи, постоянно ви чета, но все нямам време да се разпиша.
 След като мина датата на термина 3 юни, от Шейново ме изчакаха още 7 дена и ме приеха в болницата за наблюдение. Нямах никакви оплаквания, контракции или разкритие. Всеки ден ме проверяваха за разкритие и на 11-тия ден решиха да ми предизвикат раждане. Сутринта  на 15-ти ми сложиха хапче за предизвикване и към 11,30 почнаха болките. Отначало бяха търпими, но след час станаха ужасни. И понеже всичко става насила, не можах много дълго време да получа разкритие повече от 2 см и затова и не можеха да ми сложат упойка. И така едва в 10 часа вечерта получих така чаканата упойка и малко повече разкритие. След час и половина упойката ме отпусна и тогава болките вече бяха нетърпими. Събра се екип да се чудят какво да ме правят, защото бебето въобще не беше тръгнало да излиза. И накрая в 12 вечерта ме свалиха за секцио. И така в 12,35 се роди Антон-3850 и 51 см.Толкова ми се искаше да родя нормално и почти бях на финала, но не ми било писано. Важно е , че бебчо се роди жив и здрав. Доста беше олющен от преносването, но вече кожичката му се оправи.
Сега се гледаме в къщи,от понеделник оставам сама, надявам се да се оправя.
И аз имам същите проблеми като повечето от вас. Нямам достатъчно кърма и дохранвам, и все още не мога да разбера колко суче от мен, но тъй като е много лаком винаги си изяжда добавката от 60 мл. Опитвам се да карам само на кърма, но явно не му стига и много мрънка като го махна от гърдата и накрая пак се принуждавам да бъркам мляко. Направо не знам какъв режим да му създам- хем да не е гладен, хем да не го тъпча. От двете гърди успявам да изцедя едва около 30 грама, което е напълно недостатъчно. Педиатърката ми казва да го слагам само на едната гърда и после да давам добавка, и след 3 часа на другата, на други места пише да предлагам и двете гърди. Абе много съм объркана просто newsm78

# 18
  • Мнения: 31
Петя, мерси за бързия отговор! аз да си призная вече съм в отчаяние- реве малкото човече почти по цял ден, нищо не помага  Cry взех вече и аз да рева с нея, свят ми се вие от безсъние, за килограмите- от болницата си излязох с 4кг повече от теглото преди да забременея, а сега вече сигурно съм на минус, незнам до края на тия колики още колко ще стопя. последната надежда сега е в брат ми, който идва тази вечер от Англия и ще донесе каквото има там по аптеките, дано поне нещо помогне.
ако случайно имам време по- късно ще разкажа и за моето раждане, сега изчезвам, че трябва да сменя таткото!

# 19
  • Мнения: 79
Честито на Гамби

Добре дошла на Анелия Hug

# 20
  • Мнения: 136
Amorevole, това, което си написала с будуването, все едно се отнася за нас. По абсолютно същия начин се държи Боян, аз се наспах де, но защото майка ми го гледа. Снощи, като го изкъпахме, започна да реве периодично, кой ли не го гушка и друса. Заспиваше за 10-15 мин., будеше се, ядеше, после пак рев и така праивл до 03:30. Тогава заспал за малко, ама сутринта в 0630 се събуди да папка. И до обяд горе-долу подремна за час-два, майка ми си тръгна и оттам - реееееееееев, нищо не помагаше. Подремна после за 2 часа на терасата, ама се събуди супер изгладнял.

Сега направихме банята и се нахранихме, но ми се струва, че скоро пак ще стане да хапне, защото само от гърдите ми сука, а обикновено заспива на тях и съм сигурна, че не се наяжда. Та го чакам пак да измрънка...

Чудя се дали няма някакви магнитни бури или Луната нещо да е пощуряла  smile3506


Fresh, 3 дена то термина  newsm10 Чакам с нетърпение и твоя бебок   smile3508

# 21
  • Мнения: 753
Честити бебоци на Надето и на Гамби!

Мерси, Славена. Поздравявам те за кърменето на поискване! Ние имаме люлката на Фишер прайс, но първото не я щеше , когато беше зор с коликите Sad
За сега малчо се успокоява бързо и не съм разбрала нищо от това, което беше с баткото /чукам на дърво/.

Въпрос към мамите с деца горе долу като нас - кога мислите да ги перете в едновременно и с един препарат и с какъв? За сега аз съм на три програми - бебе, голямото, ние с мъжа ми Simple Smile

Фреш, ти ли очакваше Стоянчо?

Забелязах, че на бебо май шоколадът не му понася - от два-три бонбона и май направи едни пъпчици по бузките, а иначе си спомням от преди и внимавам какво ям. За жалост изключих любимия шоколад Sad

Ди, големи сладури са юнаците ти!

Някой беше писал за изхождането - и моят сладур чака да влезем в апартамента, за да свърши голямата работа, чистофайник голям. А ако му се случи навън, започва едно гърченеее. у нас пък все една физиономия прави...Simple Smile ЕБХ-то може напълно да се спазва, но аз за сега нямам тази възможност.

И моето момченце честичко търси привечер да засмуче, както казва баща му. Тогава той го подържава и той бързо се успокоява. За залъгалките съм чела, че объркват сукателния рефлекс, в смисъл, че може да не си "издърпа" нужното количесво кърма /това важи и за водата, ако се дава такава/. Това бях чела в един списък със съвети на СЗО за успешно кърмене. Просто аз се придържам към това, а и с първото не съм давала биба и не съм имала проблем да си яде ръце или др.

Много се радвам , че сега прането съхне бързо Simple Smile, преди беше зима и чаках ли чаках...

Момичета, моят втори голямчо прескочи някои дрехи на братчето си...Simple Smile Днес носеше една горнище за ри месечно. Гъди ще каже на какъв размер са, че нейният сладур е голям мъж.

Учудвам се, че колкото повече задължения имам, толкова повече се организирам...а преди не си го представях така. Моля ви да споделите дали ще пускате на детско заведение по-големите си дечица? /пак към мамите като нас/ Аз мислех до 1г. да не го правя. Но може да се наложи да си пази място и да ходи по 2-3 дена. Но аз съм с големи резерви по майчински усет.

Разходки правим по две, само днес беше една по необичайно за нас време /след 14.30/, че Стоянчо стана много късно сутринта по изключение. Като видя да се забулва Витоша, и ми става ясно Simple Smile
С второто съм много по-спокойна и то го усеща.

Mayflower, не можахме да се засечем в Тина Киркова, а бях сигурна, че ще е така. Но пък бях с Дари Сари и Грийнлайф, както и видях още три майки. Страхотно име сте избрали, почти не се среща, а е много хубаво. Пиши, ако можеш, как е каката. Ще ми е интересно. И аз ще ви разкажа за нашия батко - има много материал Simple Smile

Цвети, поздравления за малката ти принцеса, тя е герой!

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 22:00 от ayas

# 22
  • Мнения: 2 609
 ayas и аз забравих за шоколада, по скоро за Кит- Кат че ми е любим, но по-важни сега са дечицата, ще потърпим. Peace

Сложих малко снимчици в албумчето.
Да питам поддържащите темите- аз ли да си изрежа снимчица за първата страничка и да я кача някъде или от вече качените вземате и ги обработвате?

# 23
  • Мнения: 0
Честито бебче на Гамби

Петя- Благодаря за отговора. И да попитам този Лецитин от аптека ли се купува?

Гъди мерси за темичката.

Анелия добре дошла и честито ти бебче   bouquet

# 24
  • Мнения: 24
Здравейте мамчета  Hug
Не успявам да се включвам често ама то с две е така  Wink , опитвам се поне да ви чета когато мога.
Честито на Надето и Гамби да са им живи и здрави бебоците и много да ги радват   bouquet

Добре дошла на Анелия и честита радост!!!

И аз нямах време да разкажа за раждането, което не беше от най - леките, на 07.06 към 15.00 ч . започнаха контракциите, изкъпах се изчаках да се позасилят и хайде към Тина Киркова. Приеха ме към 17.00ч. с 5-6 см. разкритие, раждах във вип зала само с акушерката, която ни е много близка, минаваше и лекар от време на време. Включи ми система с осцитоцин уж да получа по бързо разкритието, ама не шийката ми се оказа много лоша и неискаше да изглажда и много трудно увеличавах разкритието, контракции си имах на минута и половина две а разкритието не мърдаше от 7 см., напъни не получавах, а болката беше....ужасна. Не ми сложиха нищо обезболяващо, тъй като при тестуването показах алергия към доста от обезболяващите и така за цялото раждане минах с един бусколизин и това беше. Уж казват второ раждане няма да го усетиш.................да ама при мен определено не беше така, усетих го и то по болезнено от първото.  Качиха ме на мгарето и почнах да напъвам и хоп ново 20 къса пъпна връв  и бебето се заклещи в малкия таз, не смеят да го издърпат да не му счупат нещо, на третия напън незнам как се появи Елена, която изрева веднага щом главичката и се показа още не я бяха извадили даже, когато я чух че изплака. Измиха я и ми я сложиха на гърдите. На другия ден като я видях почти цялото и личице беше в кръвонасядания (синьо, червено), милото така се е измъчило... Sad
Затова и жълтеницата изкарахме по - тежко и ни задържаха една седмица в болницата. Слава богу вече всичко е наред, тя се изчисти изцяло и вече се радваме една на друга  Hug и всичко е зад гърба ни!

На всички  за които големия ден предстои успех и леко раждане!!!

И разбира се да се включа и аз с кърменето.
Кърмя на поискване между 8 и 10 пъти на денонощие, следя напишканите и изцапаните  памперси всичко е в норма, но имам чувството, че вечер почти нямам мляко. Гърдите ми са меки не усещам да се пълнят и като се нахраним след къпането към 21.00ч. ми се струва че се буди доста на често гладна, яде пак в 23.00ч., след това се буди отново към 00.30 - 01.00. А през деня се храни на интервал два часа и половина издържа до три часа и половина и е спокойна. Възможно ли е наистина вечер да нямам достатъчно количество мляко и тя да не изсуква достатъчно и затова да се буди на толкова малки интервали. И ако да какво мога да направя за да го променя. Не се изцеждам след кърмене, давам и от двете гърди на всяко хранене, суче интензивно около 15 мин. от едната гърда и около 10 мин от втората. На следващото хранене започвам от втората гърда и така.
Имам и още един въпрос при кърменето на поискване кога трябва да се разредят нощните хранения и бебчето да се храни на по - голям интервал (предполагам, че като почне да приема по - голямо количество мляко, но кога става това).
Сигурно сте го обсъждали, но нямам време да чета много назад.

# 25
  • Мнения: 64
Анелия, добре дошла сред нас!!! Само радости оттук нататък с малкия Антоан  Hug!

Гамби, честит ти син!!!

Малееее, как ми липсва шоколада! И аз престанах да го ям след като няколко дена беше много превъзбуден... Да се похваля, че днес от 3 до 7 вечерта бяхме по социален живот с малкия - първо на гости на едни приятели с малко бебе, а после и на кафе с други приятели. Той се държа толкова образцово - с едно междинно кърмене и с едно хранене с изцедена кърма и през цялото време беше олицетворение на кроткото бебе - според мен от многото новости и впечатления и разнасяне не му остана време да се сети да се разплаче! Нищо общо с вчерашния кошмар  Simple Smile.

# 26
  • Мнения: 69
anelia_zlatanova, прочетох за загубата ти и думи нямам да опиша колко ме заболя от това, което си преживяла. Мога само да те прегърна мислено и съм сигурна, че новопоявилия се бебо ще е жив и здрав, палав и весел и ще ви носи огромна радост всеки ден!  Hug

Гамби, Надето, наааай-сетне да чуем прекрасната новина и за вас! Честити бебчета, да са ви живи и здрави и много да ви радват!!!

Феникс, в болницата забрави да ми прозвъниш, за да имам номера ти Simple Smile Моля те, прати ми го на лс, за да ти звънна някой ден за подробности и съвети за ЕБХ-то. Моята Сави днес прояви на 3 пъти нещо като ЕБХ - вече сякаш знае, че сменяме пеленката преди всяко хранене и като започнах да й свалям памперса,  я подканях да ака и пишка - тя го направи!!!  newsm44 Simple Smile След което дупето й беше сухичко. И така -  3 пъти!!! Дано да не е съвпадение, но ще продължа да го правя, дано се получи. Ники още не вдява ЕБХ-то, но тя се развива с няколко дни след Сави, та ще се пробваме съвсем скоро Simple Smile

Днес и мама, и татко са у нас и са решили да ни направят подарък - да вземат бебките за през нощта, а ние с татко им да спим поне 8 часа!!! Да видим дали ще издържда да не сме в една стая с тях Simple Smile

И един въпрос - на Ники й излезе някаква миниатюрна екземка на корема. На мен ми излизаха преди такива и се махаха с Дипросалик. Имате ли идея дали мога да ползвам Дипросалик за нея или да се съветвам с лекар, ако не отмине до няколко дни?

Как сте със секса след раждането? Имате ли болки???  newsm78 Защото въпреки че съм раждала секцио, аз имах ужасни болки при първите опити... И се изумих колко силни и необясними бяха....

# 27
  • Мнения: 5 138
Благодаря ви момичета за топлото посрещане  Hug Hug Hug

От 2часа нощес го играя цица , суче заспи за половин час и пак замрънка и започва да търси,
а кърма бол цедя се, буци направих вчера ама взех лецитин и се оправям.
Ползва ме за залъгалка със сигурност освен за хранене и май ще минаваме на варианта
спане между нас с таткото иначе имам чувството че разреза от секцивата ми при
всяко ставане да го вземам от кошарата ще се разтворят.

Коликите и те май почнаха, скимти и се свива и съня стана неспокоен,
но поне не плаче силно и се успокоява бързо, нооо засега,
че аз се похваля за нещо и то се превърне в обратното.

Miamii живея в Кичука до автогара Родопи, с ninand ще ходим на разходки в парка на Шарманта заповядай при нас.

# 28
  • Мнения: 1 475
       Добро утро и от мен

     ...всъщност моето утро започва всяка сутрин в 6, до тогава малката спи блаженно вече 4 нощ да чукам на дърво, пак бяхме на цица без адапте  и си заспа дълбоко, а мама свърши пак бая работа  от сутринта изпра, изглади, стерлизира, а сега мисля и малко да почистя, докато народа спи, много ми  е приятно все още да го правя Heart Eyes/мразех да гладя, а сега с такъв кеф го правя, Андрей ще се разсърди ,че съм изгладила, щото  и той много обича да глади бебешките неща Mr. Green/

        Кари и Анджелина, изрязах и качих снимките ви за първия пост! Peace

        Катеринке, не използвай Дипрозалика за бебето, той е много, ама много неподходящ за толкова малки бебета, аз съм го ползвала преди години за лишей на рамото и ми бяха казали лекарите, да не го ползвам и аз повече от  5 дена, не си спомням, но съдържаше някаква много силна вредна съставка!

        За храненето по време на кърмене, стриктно спазвам правилата, аз не поемам абсолютно никакво сладко, а не ми се и яде за разлика от когато бях бременна, за две седмици откакто съм родила единственото сладко, което съм изяла са 2 бонбона Mr. Green, газирано също, основно наблягам на течностите, за да имам повече кърма! Peace Направи ми впечатление, че Андреа н е хълца ,като е само на кърма, веднага щом поема и адпатето след него се разхълцва, много странно! Обаче е много лакома, може да яде непрекъснато, обаче заспи ли, нищо не може да я събуди, като баща си същата още от бебе Mr. Green, трябва да я разбуждам по 30 мин докато благоволи да си отвори очите, за да яде пак!! Wink

        Засега ви оставям, да ходя да си почистя къщата, че след 30 мин ще я разбуждам, за  да си полегне хубаво на цицка!! smile3504

ПС:   Франчи, обаче къде изчезна???!!!!! Thinking

# 29
  • Мнения: 1 924
Добро утро и от нас Hug
Аяс,моят Яско си ходи на ясла от януари,аз лично съм доволна от нашата ясла,възпитателките са много мили,особено едната,педагожката също им е страхотна;на Яси му отне малко времне да свикне и да се поотпусне там,но не е плакал никога!Ако беше плакал,може би нямаше да го пускам ThinkingИначе изкара и една две болести,по-лесно хваща някоя друга хрема,но няма как...голяма помощ ми е,че мога да го пращам там за през деня.

ЕБХ-в последните два три дни малко не се занимавам,че се засилиха колките на малките и не ми остават нерви.Но установих,че Йоан и Боян са много различни като поведение при изхождането.Йо например пишка над мивката,веднага щом го подканя,а ако пусна и чешмата,действа като стрела LaughingБо обаче твърдо предпочита да се изпишка легнал на повивалника.

Цвети,повечето кърмещи тук сме така с вечерното кърмене,много често искат бебетата да папкат вечер,включително и моите,и специално в моя случай никак не става дума за по-малко кърма,по-скоро се успокояват така от коликите.И Яско ми беше така,но докато започне да ти става досадно и то отминава...период е Peace

Прането на дрехите-аз никога не съм перяла отделно(отделям само по цветове!).Нещо не схващам смисъла на това занятие...нали бебетата така или иначе се допират до моите дрехи.Бельо,разбира се,не пера заедно,а на ръка.

А това с яденето на определени храни при  кърменето,които уж образували колики на бебето, ми е било винаги странно.По тази логика бебчетата на адапте не трябва да имат колики...Аз нищо не ограничавам,пък Crossing Arms

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 09:24 от 凤Феникс凰

Общи условия

Активация на акаунт