Отговори
# 90
  • Мнения: 9 814
ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА НА ГАМБИ И НАДЕТО! НЕКА НОСЯТ МНОГО РАДОСТ НА СЕМЕЙСТВАТА ВИ!

ПЕТЯ, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!

The1Hug

yaya86, добре завърнала се у дома!
 

# 91
  • Мнения: 753
Анджелина, съвсем номално е, а и според мен е за предпочитане, по-лесно ще ти е. Но си имай помпа на разположение, че като направи по-голяма пауза /като моето бебе онази нощ/, може да имаш нужда да облекчаваш напрегнати гърди. Но и да не се случи, не се бой!

Viper, може и при теб да преминава положението към "ненапрегнати" гърди или такива, които трудно се цедят, но то ва не значи, че нямаш непременно кърма. а относно тревогите, с първото много ме нервираха, но не ми спря кърмата, не се бой. /Все ме питаха защо плаче, дали му стига папото, теглене, глупости, съвети, бях пощуряла. Май и Фантазия са започнали да я тормозят. Мислете си за бебоците и гледяйте памперсите. Дори това дали спи не е показател, някои бебета по-малко спят или имат по-силни колики/

The 1, отново  Hug Hug Hug на теб, сина ти и прекрасния татко!

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 09:38 от ayas

# 92
  • Мнения: 111
Аяс благодаря за отговора  Hug

# 93
  • Мнения: 143
Анжелина при мен е същото нещо гърдите ми не са така напрегнати и както писах по на горе дясната произвежда повече мляко от лявата но малаката си суче по 30мин.само от дясната от лявата и давам после ако поиска.След това спинка по 2-3ч. пълни си памперсите редовно  Peace и за сега не се притеснявам но утре сме на първа консултация та ще видим как сме Praynig

Честито на всички именници!  bouquet

# 94
  • Ловеч
  • Мнения: 574

 Добро утро и от нас...

Тази нощ беше горе долу добре и при нас..Хранихме се в 12,после към 4,и после чаак в 9 Grinning,дано все така да е....

Само дето и двата пъти така се беше напишкал,чак до кръста..Знам че при момченцата се случва често но чак пък толкова...При вас положението как е с напикаването?

Днес го изкарах за 15 мин на терасата,колко трябва така да го изкарвам преди първата разходка,или не е фатално...

# 95
  • Мнения: 27
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ,ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ  bouquet

Славена,много се изкефих на разказа ти за басейна Peace.Аз съм на мнение че не трябва да загърбваме нещата които ни доставят удоволствие,и ни разтоварват.И без това напрежението понякога ни идва в повече.

За нослето,и на мен лекарката ми каза че е нормално бебето да диша тежко,защото са му тесни носните прегради.Ема всеки ден има сополки и ги почиствам с клечка за уши.

Тази вечер имаме рекорд! След храненето в 9,30, Емка се събуди да яде чак в 5! Каква пауза само.Много добре поспах.
Само че гърдите ми щяха да експлоадират,тяка се бяха наляли че бяха като камък.
Изцедих 40, сука 20мин,и после изцедих още 30.
Явно млекопроизводството при мен се е възобновило,след като започнах пак да кърмя.Сега Писанка  е по силна и изсуква добре,почти не се цедя след хранене. Струва ми се че с помпата изцеждам двойно по малко,от колкото като яде Ема.

Утре ни е Чистата молитва и погачата.

# 96
  • Мнения: 1 924
Струва ми се че с помпата изцеждам двойно по малко,от колкото като яде Ема.

Защото сигурно е така Peace

# 97
  • Мнения: 111
Рая браво голяма пауза е направила Ема Simple Smile
Глориа аз Георги го изкарвах първите няколко пъти по 10-15 мин и след това спа три часа в количката на двора Simple Smile а за напикаването или аз не бях сложила два пъти памперса както трябва или са малко фалшиви незнам единия път ританките му бяха мокри а втория път така беше пуснал а той горкия така се беше надрискал че прах наакани гащи  hahaha
Честито на всички именници със здраве да си носят именцата  Hug

# 98
  • Мнения: 24
Здравейте и от нас!

The1  Hug кураж и само хубави моменти от тук нататък нека всичко лошо остане зад гърба ви!

Петя честит имен ден   bouquet и на всички които празнуват днес!!!

Феникс, Петя благодаря за отговорите относно кърменето, но вече съм сигурна, че вечер млякото драстично намалява след като онази вечер се буди на всеки час гладна, накрая размразих малко кърма (имам малко замразена от началото) и я нахраних, заспа си доволна до сутринта. Петя давам от двете гърди, защото когато опитах да давам от едната и тя си беше все гладна най- много един час да изкара, а и наблюдавам, че в един момент спира да преглъща и само си дъвче гърдата като "залъгалка" явно не пуска, а иначе не я мързи като намалее почва и по силно да дърпа ама тц. Иначе през деня си имам спи си по 3 часа и е спокойна.
Като ви слушам за тия колики и чак не смея да се похваля  Grinning нашта е толкова спокойна почти нищо не усещаме от коликите единствено късния следобяд почва да се посвива и се напъва по малко но даже и не плаче. Златно бебче  Heart Eyes (да не чуе дявола) Laughing

Баткото от вчера ми е с висока температура и умирам от страх за малката, сега баща му го заведе на лекар, дано не е нещо сериозно Praynig Нищо му нямаше и изведнъж следобеда хоп лошо ми е - слагам термометъра 39.2 и от гърло почна да се оплаква, а на обяд беше при малката и й се радва и му давах да я гушка  ooooh!

Хайде лек ден засега после може пак да се включа!

# 99
  • Мнения: 270
Честито на всички именници днес! Бъдете много щастливи!  Drunk
Аз все още съм си тук:)) чакам си и така:)) има ли и други като мен?

# 100
  • Мнения: 35
Здравейтееееее!
Влизам набързо само да поздравя новите мами и да пожелая успех на всички, на които им предстои най-важния момент в живота им Hug
Нямам много време да разказвам как минаха при мен нещата, но обещавам че ще го направя като вляза в ритъм. Като цяло се чувстваме добре, нагаждаме се една към друга. Липсва ми много контакта с хора. Искам да излизаме вече, а времето е едно смотано и се депресирам още повече.

The1, възхищавам ти се на героизма Heart Eyes

Целувки от мен и Симона Heart Eyes

# 101
  • Мнения: 1 475
Здравейте и от мен

Днес малко късно успях да свърша  всичката работа, но то е защото спах до 8.30, Андреа заради тъпите колики се събуди в 5 без 15, кърмихме се, после ми лежа два часа на корема докато заспи, и така заспах чак в 7.30, поспах един час, изпратихме татито на работа и аз се залових отново с работата в обичайния ред, миене, стерлизиране, пране, гладене,  а сега чакам момата да се измъти всеки момент, да си поиска цица!! Mr. Green

Лилито добре завърнала се!!  bouquet

# 102
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета, много благодаря за пожеланията  Hug Една виртуална почерпка от мен










След малко ще кача снимки от първата ни погача  Wink


the1, много ми стана мъчно, че си преживяла такъв ужас, добре, честе оцеляли. От всички нас имаш подкрепа и прегръдки  Hug Дано от сега нататък всяко зло е зад гърба ти.


gloria ами давай само от едната гърда да суче.
За шоколада, освен ако нямате наблюдения, че бебето се обрива, може да се хапва по едно блокче или 2-3 бонбона. От всичко може да се хапва, но по малко и се наблюдава бебето и то ще си покаже.

somebody, освен капките слагай и топло на коремчето и прави масажи и гимнастиката с крачетата, за да излизат по-лесно газовете.

slavena Марти също има задна хрема, а му взимаха секрет и нищо, даже изкарахме един курс с Бактробан, защото след сън даже се давеше. Сетих се, че и Габи беше така и ходихме при Др. Улевинов, който ми обясни, че ако бебето не се уригва много добре, остава мляко, което от топлото засъхва и образува тапички, които пречат на дишането. След като на Марти не му изолирана хищо и след антибиотичното кремче пак му хърка нослето, реших, че случаят е идентичен. Може и при вас да е така.

bella сигурна ли си, че не става въпрос за силни колики? При мен и двете ми деца така се получава. Искат да ядат, но веднага им започват коликите и се дърпат от гърдата и настава луд рев. Нем иска да суче, хем се дърпа и реве. Давам различни лекарства, пускам сешуара, разнасям, даже се кърмим носейки се и се надявам по някое време някое от изброените неща да подейства.

viper кърмата така лесно не спира, по-скоро ти се е регулирала. С помпа мпжеш да не изцеждаш нищо, но бебето да си изсуква всичко. В един момент гърдите започват да произвеждат точно толкова, колкото бебето изсуква. И гърдите са меки и с помпата нищо не изцеждаш. Гледай папмерсите да са пълни. Не бързай с добавката, не забравяй, че бебетата не плачат само от глад и търсят гърдата при всеки дискомфорт.

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 11:46 от petia_tag

# 103
  • София / Перник
  • Мнения: 585
Здравейте мами, Simple Smile

ето и аз стигнах да се похваля най-накрая Simple Smile Станах мама на прекрасно момченце - Александър  newsm32 Роди се на 10 юни - 51 см, 3210 гр.   Heart Eyes
Да са ни живи и здрави рожбичките - да ни радват, да ни слушкат и ние да ги слушаме, разбира се Wink

# 104
  • Мнения: 61
  Момичета,да ви попитам много ли ако изпивам две чашки 3в1  и да кърмя newsm78 ?
 Ниско ми е кръвното и преумората си казват думата Tired . Чувствам се каталясала,въпреки че детенце се държи доста прилично,спазваме три часов режим на хранене и плачка само когато е гладно  breastfeeding
   С татито направихме отливка на краче и ръчичка,получи се много сладък сувенир  newsm32
  Тази сутрин успях да попълня първите страници на бебешкия дневник,дано дъщеря ми не ми се смее след време  hahaha ,защото се поразнежих и написах доста милички неща.Когато тя стане майка ще ме разбере  baby

  Честит имен ден на празнуващите!!!   newsm51

Общи условия

Активация на акаунт