Торта без печене

  • 15 560
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Аз съм влюбена в една торта... много е лесна и сравнително бърза... извинявам се, че не помня източникът, но...:
1кг ябълки
1 ч.ч. захар
1 заквасена сметана (неподсладена)
2-3 пакета обикновени бисквити(от тези най малките дето са във висока опаковка...прозрачна- не им помня маркта)
орехи начукани или смлени
канела.
Ябълките се обелват, нарязват се на кубчета и се сваряват в една чаша вода и една чаша захар, докато им изври водата (около половин час). като изстинат се смесват със сметаната и във форма се редят ред бисквити, ред крем, завършва се с крем, поръсва се с орехите и малко канела. слага се да се стегне във хладилника.
Има и хубав вид и е невероятно вкусно!!! (аз по принцип не съм фен на бисквитените торти, но тази ми обра точките!)
Да ви е сладко!

# 16
  • Мнения: 22 867
Аз съм влюбена в една торта... много е лесна и сравнително бърза... извинявам се, че не помня източникът, но...:

Прилича ми на ябълковия каприз на Морена, и аз съм влюбена в него. Страхотно сладкишче! Heart Eyes   bouquet

# 17
  • Мнения: 5
да, май е същото... дали майка не беше гледала по "Бон апети"...не помня но е невероятно!!!!

# 18
  • Мнения: 2 803
Една любима моя калорийна бомба, но е превъзходна на вкус.

Бисквитена торта
500 гр.маскарпоне,125 гр. кафява и бяла захар, течен шоколад към 150гр., ликоьр, бисквити Закуска какао,  едно пакетче 3 в 1
Сиренето и захарта се бъркат с миксера, 1/3 се отделя и се бърка с течния шоколад и стават два крема, за бисквитите се прави 3 в1охладено и 30 гр. Ликьор, бисквитите се трошат на две, Намазва се тавичката с белия крем и се редят бисквитите като се топват в сиропа, маже се бял крем, после бисквити кафяв и накрая завършва с бял, настъргват се орехи.
За шоколадовата глазура
1 шоколад, 6 с.л. какао 1/2 пак. масло, 7-8 с.л. вода 6 с.л. пудра захар (пресята)
Водата и маслото се кипват, прибавя се пудрата захар, какаото и накрая шоколадът

# 19
  • Мнения: 1 505
Аз току що направих една много лесна за приготвяне тoртичка и то без печене със бишкоти и заквасена сметана.Сега съм я оставила в хладилника да отлежи за довечера.
Приготвих я като разделих на 2 места по 200 грама заквасена сметана,едната я обърках с разтопен шоколад със ядки в него,а другата я обърках със 50 грама масло и пудра захар на вкус,и добавих малко настърган бял шоколад.Редих пласт бишкоти,кафявия крем,банани на резенчета,отгоре пак бишкоти,белия крем и залях със сос от череши,останал ми от черешовите банички.
Ами това е,бързо,лесно и вкусно(опитах кремчетата вече).Бишкотите ми бяха от меките и затова не съм ги сиропирала,обаче ако са от твърдите ще трябва да се сиропират.


 

Общи условия

Активация на акаунт