Отговори
# 15
  • Мнения: 253
Благодаря за отговорите ви момичета.

Този път дадод ~1/8 жълтък и го слагам в зеленчуково пюре.
Чакам да стане 10.07 да отидем на консултация и да видим какво ще каже личната лекарка и ще й поискам направление за алерголог, пък ако не става с направление направо ще се свържа с такъв , та да видим и неговото мнение.

# 16
  • Мнения: 1 174
Невидимата, стискам палци всичко да е наред и просто за в момента да не му го е понесло стомахчето на бебчо, сега нямаше проблеми нали ?

# 17
  • Мнения: 253
Невидимата, стискам палци всичко да е наред и просто за в момента да не му го е понесло стомахчето на бебчо, сега нямаше проблеми нали ?

Благодаря за палците, но след двата неуспешни опита не съм й давала повече жълтък.

# 18
  • Мнения: 1 174
Ох, аз криво съм разбрала поста ти  ooooh! помислих, че пак си давала, но този път 1/8 в пюрето и т.н.  Ама пак си стискам палци  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 1 715
Дъщеря ми имаше такъв проблемм. Педи настояваше за жълтък заради сравнително нисък хемоглобин.
Първия път беше на 6,5 мес. Дадох 1 лъжичка - жълтък, смесен с кърма. Количеството е било трохичка. Беше Ок. След 2 дни дадох 1/8 с кърма и повърна след около половин час. След 2-3 седмици пробвах пак - смесен със зеленчуково пюре. Повърна. Дадох след месец и пак същото.
Явно е непоносимост.
Но няма алергия, в смисъл не се обрива.
Не бях давала година. Сега вече детето ми е на 2 и 4 мес. Залъгвам я понякога да хапне за проба, но не и харесва и не го иска. Вече не повръща, но казва, че не обича. Не я насилвам. Яде само белтък.
Дано и при вас отмине без проблем Hug

# 20
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Извинявай за късното включване. Мога да ти препоръчам добър детски алерголог Д-р Мустаков, за съжаление знам само частния му кабинет, ето адреса www.mustakov.com. Иначе до колкото знам работи в Медицинска академия.
Колкото до жълтъка както каза педиатърката ми "Жълтък, кисело мляко и хляб след година и половина на детето. По-умно няма да стане".
Успех

# 21
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Колкото до жълтъка както каза педиатърката ми "Жълтък, кисело мляко и хляб след година и половина на детето. По-умно няма да стане".
Много предпазлива твойта педиатърка! Laughing Mr. Green

# 22
  • Мнения: 253
Колкото до жълтъка както каза педиатърката ми "Жълтък, кисело мляко и хляб след година и половина на детето. По-умно няма да стане".
Много предпазлива твойта педиатърка! Laughing Mr. Green

И аз се учудвам на такава предпазливост от страна на педиатър.  newsm78 Laughing

Благодаря на всички, които предложиха алерголог. За сега изчаквам да се видя с педиатърката и след това мисля да отидем на алерголог. Но започвам да си мисля, че вероятно няма да има нужда, а просто ще трябва да изчакам да мине повече време, примерно ~6м до 1 год и тогава пак да пробвам. Лошото е, че откакто повърна за втори път жълтъка и иначе всеядното ми дете взе да става злоядо  Sad. За втори ден на обяд след първата лъжичка ми се муси и повръща.  ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 011
Защо не минете за ден-два само на кърма?На нейната възраст другото не й е особенно необходимо и важно.При положение,че още повръща...

# 24
  • Мнения: 2 376
И нашата госпожица повърна от жълтъка. Педиатърката искаше да дам след годинката, но аз си бях намерила домашни яйца. Една седмица (10 навършени месеца) ядеше само токущо снесени Simple Smile, не знам много ли и давах, но последните два дни го повърна. Вчера и предложих пак (купешки), не пожела да го помирише. С една дума спираме опитите

# 25
  • Мнения: 253
Защо не минете за ден-два само на кърма?На нейната възраст другото не й е особенно необходимо и важно.При положение,че още повръща...

 Laughing Бяхме 2 дена на кърма този път, а предния дори 5дни само на кърма.

# 26
  • Мнения: 134
 Същата работа беше и при нас.От началото на осмия месец спря да повръща,но давам само по малко два пъти седмично.

# 27
  • Мнения: 364
Алергия няма, просто не й понесе, а вероятно и стомахчето не можеше да го преработи. Може и при вас да е нещо такова. Разбира се, изключи вероятността да е алергия с консултация с лекар  Hug
  И при Стела беше по-този начин .Аз й дадох пюре с жълтък към 10-11 месечна възраст , повръщаше го. Педиатърката посъветва към година и половина - две пак да пробвам. Пак го повръщаше. И досега не обича жълтък , пробвала е , вече не повръща , но не го харесва. Яде само белтък . А иначе цяло яйце яде в домашна баница, палачинки и др. подобни за по-големи деца лакомства.

# 28
  • Мнения: 253
Здравейте,
благодаря на всички за отговорите. Днес бяхме при педиатърката и тя смята, че няма нужда да се притеснявам, просто да отложим яйцата за след годината. Предвид и вашите постове накрая реших, че няма смисъл да ходим на алерголог, тъй като явно това не е алергия.

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт