Ползвате ли биберони и шишета от нетоксична пластмаса?

  • 3 240
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 046
Писах, че по честата смяна е ок, просто защото например една от много популярна марка за бебешки принадлежности е забранена за продажба в "по-развитите" страни, а при нас е от масово-продаваните.
След това много често липсва точно инфо за вида пластмаса от която е направена дадена купичка или шишетата например.

# 16
  • Мнения: 668
Аз четох една статия, но беше на френски език - дават знаците за рециклиране на пластмасови шишета от 1 до 7 - съветват, че номер 5 е най-безопасната пластмаса. Другия вариант е да купиш стъклено шише. Много трудно се намират обаче стъклени малки бутилки до 200мл с биберон за новородени.
Но като порасне бебето ми мисля да се придържам към стъклените, по-безопасни ми се виждат, макар и тежки - ще видим Simple Smile

и аз май стигам до извода, че стъклените са най-добри
има и уж безвредни пластмаси, но знам ли...има мнения, че не само бисфенола е опасен а и някакви други неща, забравих им името, трябва да погледна пак

# 17
  • Мнения: 276
Сменянето на шишетата не помага има доста статии по въпроса и определено въпроса е сериозен а не "втелясване", най-малкия проблем е хомосексуалността останалите последствия в дългосрочен план са по ужасяващи  Confused. Проблема е, че химикала се отделя при затопляне т.е ако се използва за студени течности казват, че не е опасен (макар че не ми се вярва) , но ако се затопли шишето в микровълнова или се налее много топла течност вътре тогава се отделя химикала при това пишат в 55 пъти повече. Ако шишето няма знак, че е БПА фри може да погледнете на дъното знака за рециклиране ако е 7 означава, че съдържа БПА. Лошото е, че не само шишета се произвеждат с този химикал ами се съдържа и в много други опаковки и дори кутиите за АМ. Ето една статия, само че е на английски, ако имам време тези дни ще я преведа: http://health.usnews.com/usnews/health/healthday/080207/report-s … -baby-bottles.htm
Ето един документ, който обяснява подробно: http://www.chej.org/documents/Bisphenol%20A%20fact%20sheet.pdf

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 16:37 от cvetyab

# 18
  • Мнения: 668
Аrchangel,не съм искала да те засегна.Просто исках да кажа че всичко което се знае в цивилизованите страни,го знаем и тук Wink


 Hug няма да се караме

абе да ти кажа, за огромно мое съжаление не мисля, че какво знаят в цивилизованите страни го знаем и в България. По света има страшно много продукти и информация и майките им се казва за тези неща, образоват се, има много статии, цели магазини в които се продават САМО такива екологично чисти продукти и козметика, има цели уеб сайтове посветени на това, от който можеш и да пазаруваш, а у нас разбираш за това ако седнеш да се ровиш в нета сам да научиш нещо.Да ама как да научиш като ти даже не подозираш, че може нещо да не е наред с бебешките ти бутилики или козметика...всеки си мисли, че щом е бебешко то е внимателно проверено. А се оказва, че производителите на такива неща си гледат предимно печалбата и после здравето на децата ни. Sad

# 19
  • Мнения: 1 046
Цитат
че какво знаят в цивилизованите страни го знаем и в България. По света има страшно много продукти и информация и майките им се казва за тези неща, образоват се, има много статии, цели магазини в които се продават САМО такива екологично чисти продукти и козметика, има цели уеб сайтове посветени на това, от който можеш и да пазаруваш, а у нас разбираш за това ако седнеш да се ровиш в нета сам да научиш нещо.Да ама как да научиш като ти даже не подозираш, че може нещо да не е наред с бебешките ти бутилики или козметика...всеки си мисли, че щом е бебешко то е внимателно проверено. А се оказва, че производителите на такива неща си гледат предимно печалбата и после здравето на децата ни.

абсолютно съм съгласна, знам за този проблем, защото се ровя доста в нета, но за много от нещата аз съм първоизточник на инфо за мои приятелки, които не са чак такива фенки на нета и евентуално ако ги запаля, че да те си потърсят допълнително инфо

# 20
  • Мнения: 6 713
ако погледнеш броя на мненията ми, ще видиш, че явно не съм следила всички разговори в този клуб в поседните седемдесет години
ако няма какво да кажеш по същество, а само искаш да напишеш колко си обидена, че подозирам, че в България не се знае много за това и да искаш в отговор да ме засегнеш мен, то ще те помоля да се въздържиш от коментар изобщо

Виж сега, потребител и с 0 мнения може да ползва търсачката. Както съм се изказала, така съм се изказала, като не ти харесва - не чети.

# 21
  • Мнения: 668


Виж сега, потребител и с 0 мнения може да ползва търсачката. Както съм се изказала, така съм се изказала, като не ти харесва - не чети.
[/quote]

виж сега, последвай своя съвет и ако не ти харесва какво съм писала-не чети
не си търся някой да ме възпитава

благодаря

# 22
  • Мнения: 1 008
Archangel  защо си толкова агресивна?
Питаш "Какво е положението в България"все
едно питането ти се отнася за гражданска война,
а не за пластмаса.А после се обиждаш и нареждаш
кой да чете и кой не.Ами прави са хората за търсачката-
ако си беше направила труда да цъкнеш лупичката
щеше да откриеш доста неща.

# 23
  • Мнения: 668
Archangel  защо си толкова агресивна?


не съм агресивна, но се защитавам когато към мен са агресивни без никаква причина

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Да има такива продукти има и достатъчно информация по въпроса и в България.

# 25
  • Мнения: 657
Човек винаги намира инфо, стига да потърси. Въпросът е защо наистина в България трябва да използваме търсачката, за да научим нещо повече по проблема, а в по-развитите страни информацията се разпространява от медии, доктори, търговци и т.н. Naughty
На въпроса - да, използвам БПА фрий шишета на Медела, но ми ги донесоха от щатите, в БГ незнам дали ги има, не съм ги виждала. Rolling Eyes

И недейте да нападате авторката, заради начина по който се е изразила. Който е живял (живее) в чужбина, знае много добре какво има впредвид. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 44 133
А на мен ми е интересно - давате ли бутилирана вода на децата си....взимате ли от ДК с опаковки за еднократна употреба, храните ли децата с пласмасови лъжички от пласмасови чинийки и давате ли от пласмасови чаши с накрайници и сламки да пият течности? всичко ли което купувате за вас и децата е в стъклени опаковки????

# 27
  • Мнения: 4 555
Angel_Dust, в абсолютно всяка тема за бисфенола се казва, че той не се съдържа във всяка пластмаса. От пластмаса до пластмаса има разлика и бисфенол има най-вече в прозрачната и твърда пластмаса, от която се правят бебешките шишета. Тубите с минерална вода и другите примери не отговарят на това описание и нямат бисфенол.


Относно хомосексуализма, има наблюдения, че той започва да се проявява и при животни, които населяват замърсени с токсична пластмаса райони и тя попада в храната им.

# 28
  • Мнения: 22 974
Има много обширна тема по въпроса за бебешките шишета и принадлежности:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233992.0

# 29
  • София
  • Мнения: 44 133
Angel_Dust, в абсолютно всяка тема за бисфенола се казва, че той не се съдържа във всяка пластмаса. От пластмаса до пластмаса има разлика и бисфенол има най-вече в прозрачната и твърда пластмаса, от която се правят бебешките шишета. Тубите с минерална вода и другите примери не отговарят на това описание и нямат бисфенол.


а обменни бутилки за напитки тогава как да го разбирам....например....
от тук
http://focalpoint.foodsafety.bg/index.php?option=com_content& … id=81&lang=bg
да не говорим как точно започва темата  пусната като линк от Деси....

и още нещо от тук ми прави впечатление
Колко може да се консумира без вреда?
Едно тримесечно бебе, тежащо около 6 kg, хранено с шише, ще трябва да изконсумира повече от четири пъти броя шишета бебешко мляко, които обичайно поема, за да достигне TDI. ....

Общи условия

Активация на акаунт