Относно разпознаването на цветовете

  • 6 622
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 121
Моят син ги научи на 2 г. и половина. Спомням си че му купих някакво детско списание и вътре имаше лепенки на BONIBON, и аз реших да му ги залепя на леглото. Всеки път като ставаше и се излежавахме ме караше да му ги казвам. И така ги научи.

# 61
  • Мнения: 1 563
Спомнам си, че беше в яслата, в началото и знаеше освен основните цветове и останалите- оранжево, розово, лилаво и т.н.
Лелите много и се радваха, но доста се и занимавахме с нея вкъщи.
Но при нас към 2 годинки 2,3 месеца вероятно е било.

# 62
  • Мнения: 46 560
2г. и 6м.
Един ден ми каза, че еди кое си било тъмно синьо  Shocked показах й различни цветове и ги нацели 100%
Не съм я учила по никакъв начин.

# 63
  • Мнения: 2 448
На 2 години и нещо ги разпознаваше и групираше предмети по цветове, но не говореше. На четири ги научи всички с думи как се наричат.

# 64
  • Мнения: 1 432
Момчил знае цветовете от доста време, но той е изключително любознателен. Нау4и основните посредством балоните, защото по едно време му бяха мания Mr. Green

# 65
  • Мнения: 3 219
Дани разпознава 2-3 цвята , но по принцип има проблем с говора, така че не ме притеснява особено засега. За жалост големия ми син е далтонист Tired, наследство от баща ми, надявам се малкото да не го е наследило, но това ще разбера след около година може би.

# 66
  • Мнения: 1 432
Отговорник за далтонизма на детето е единствено майката  Wink

# 67
  • Мнения: 3 219
Да, разбира се, предава се през поколение по женска линия , тоест момчетата на братята ми не са далтонисти.

# 68
  • Мнения: 306
А как се учи детето да разпознава цветовете?
В смисъл, ако е котка, го учиш,че това е "мяу"
"котенце "и пр. все пак е някаква даденост,
обаче как да я науча на цвят? Идеи? newsm78
Аз имам една книжка, в която на едната страничка са нарисувани само жълти предмети, на другата само червени и т.н. Първо я научих как се казва всеки предмет. Когато видях, че вече не ги бърка, започнах да й обяснявам, че патето е жълто, слънчогледа е жълт. Също събирам например само сини играчки, които тя познава и пак й обяснявам, че кубчето е синьо, чашката е синя и т.н.

# 69
  • Мнения: 3 164
Всичко е относително-ако се занимаваш с него и му ги посочваш може и още на 2-3г. , малкия ми син около 3г ги разпознаваше, големия дори по-рано-около 2г.При малкия обаче има друг проблем, може би е няма да разпознава нюансите на синьо/зелената гама Confusedно то и баща му е така и явно си е наследствено Cry

# 70
  • Мнения: 4 187
Може би ги и разпознавала и от по - рано, но започна да ги назовава към 3г и 2-3 месеца. Имахме малък проблем с цветовете  Crazy!

# 71
  • Мнения: 54
Синът ми на 2г знаеше основните цветове...

# 72
  • Мнения: 398
Ние на 2и 6 месеца ги знаехме всички.

# 73
  • някъде
  • Мнения: 4 956
на около 2г и 10м започна да научава цветовете -зелено, синьо, черно, розово, червено, жьлто, кафяво, бяло, но понякога се лигави и ги казва обьркано- примерно, че зеленото е синьо, че синьото е розово и тн, но аз знам че го прави нарочно

# 74
  • Мнения: 932
Моята дъщеря говори изключително добре,има мнение по всички въпроси и вчера нареди сама нов пъзел с 70 части,но явно талантът й е само за глупости като на майка й /както казва баща й/ Mr. Green На 3год е и изобщо не може да се оправи с цветовете.Познава червеното и синьото,но не винаги.Освен това ги е научила на английски /живеем в Англия/ и колкото и да повтарям как са на български,все не запомня /говори само бг,знае 2-3 англ думи/.Опитвах се да й покажа коя е нейната буква-и на това не я научих LaughingНо не съм амбициозна майка,така че не ме притеснява това.Браво на малките умничета,които още на 2 и нещо са ги различавали!Явно е до дете.Моето няма да е гений Joy

Общи условия

Активация на акаунт