Четене на приказки

  • 3 920
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 657
Около 3г започнах да чета, но не ме слушаше за повече от 5-10 мин.Сега вече сама ме кара да й чета, особено като легне.

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Чета му на нашия от време на време. Интересно му е да седне в мен и да бута и зяпа книжката, докато аз чета. Даже понякога, когато ме види да чета моя си книга идва и сяда в мен и мрънка за да му чета.  Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Рано, беше някъде на годинка и малко. Със сигурност не разбираше нищо, но й доставяше голямо удоволствие да стои гушната в мен и да слуша. Малко по малко започна да разбира - докато аз чета, тя показваше картинките. Проговори късно, с много богат речник.
Сега е на 4г и  обожава някой да й чете, може два-три часа само да слуша/ако има кандидати за четене/.

# 18
  • Мнения: 1 046
Незнам дали е рано или не на година и месец попаднахме в болница и там за развлечение бях взела доста книжки. След това пренесохме навика и в домашните условия, сега без приказка, но вече от максимално дългите не заспива.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 329
Преразказите по картинки преминаха в четене някъде около двегодишна възраст. Сега вече знае своите любими книжки наизуст и се сърди, когато пропусна да прочета съдържанието  ooooh!.

Но и  преди това книжките й бяха най-любимото занимание.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 039
Разказвах приказки още като беше на месеци, просто, за да му говоря, макар и неразбиращ, много се впечатляваше от смяната на интонацията, изражението ми и определено му беше забавно. Около1.5-2 год. вече имаше много книжки, които му четях и приковавах вниманието му.

# 21
  • Мнения: 2 090
Разказвам му приказки,все още не сме стигнали до момента в който ще ме остави да му чета и ще му е интересно.По-интересно му е да разлиства бързо страниците,да затваря книжката и т..н..Иначе обича да му разказвам приказки от около 2 годинки и нещо,обикновено преди сън Peace.

# 22
  • Мнения: 417
Към 2г и половина започна да се заслушва като му чета приказки, преди това не искаше, а предпичиташе да му разказвам измислени от мен и по лесно разбираеми за него или да чета но по опростен  начин тектовете на приказките от книжки с по разбираеми думички.

# 23
  • Мнения: 809
На около 2г. и половина. Започнах с по-кратки приказки ("Дядовата ръкавичка", "Дядо ряпа вади"), или по-кратки версии на популярни детски приказки. Задължително с илюстрации, които той не изпускаше от поглед. После взимаше книжката и се правеше, че чете и интересното е, че ги повтаряше дума по дума, че дори и интонацията възпроизвеждаше:D. Добре е да се започне с кратки приказки, тъй като способността за по-дълга концентрация на тази възраст е доста малка. Слушаше и до днес слуша с интерес с тази разлика, че сега са едни дъъъълги, дъъълги...

# 24
  • Мнения: 4 292
Aко не се лъжа, почнах да чета приказки на сина ми, когато стана някъде на две годинки. В началото не се заслушваше толкова в историята, по-скоро му беше интересен самият процес - да се гушнем в леглото и да разглеждаме илюстрациите, докато аз разказвах.

# 25
  • Мнения: 2 011
Започнах да чета кратки приказки в стихотворна форма на 1г9м преди сън.Това влизаше в плана за отбиване  Laughing
Дотогава наблягахме на картинките.Сега вече повтаря след мен някои строфи,заслушва се,но е рано за дълги приказки.

# 26
  • Мнения: 2 478
Опитвала съм се да му чета приказки, но не се интригува особено. Предпочита песничките и детските стихотворения с илюстрации.
Имам богат резерв от стихчета  Wink

# 27
  • Мнения: 2 096
слуша приказки ако му разказваме, но не и ако му четем..

# 28
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми беше на около година и половина, когато започна да й става интересно вечер преди лягане да й разказвам приказки по картинки от някоя книжка. Още преди да навърши две години започнах да й чета приказки. И до сега това е ритуал у нас преди лягане.

# 29
  • Мнения: 605
От около годинката им започнах да чета преди заспиване приказки. В началото стихотворни - от поредицата за гората. Любимата им беше "Горската аптека", помнех я още от моето детство и я знам наизуст вече.
Сега се приспиваме предимно с Франклин или с български народни приказки.

Общи условия

Активация на акаунт