На планина или пък на море, заминава (или не) януарското дете!

  • 12 497
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 645
Здравейте пак Hug
Мини,честито християнче  bouquet
Преслава и Стефания са прекрасни кукли Heart Eyes
Въпреки, че ще повторя от части Бубчето относно кърменето,ще споделя и за моя неуспех,и аз съм от отбора с неслязлата кърма.Още в родилното започнах борбата,кърмих малчо  там и след всяко кърмене го мерех на везната,дърпаше по  10-15мл и то от двете,слагах го постоянно на гърда,но като започнах да вдигам температура/да отбележа че престоя ми в родилното беше 10дни,имах проблеми с  операцията/ и заради антибиотицците  които ми слагаха ми казаха да спра да кърмя и започнах с цеденето ooooh! едвам по 10-15мл от 2те гърди и то за 1час цедене и празни ходове,като се прибрахме в къщи положих още повече усилия,беше нон-стоп на гърда,какво ли не ядох,пих,наливах се с течности,вода по 2-3литра на ден, че чак ми се гадеше вече от наливане,цедях се постоянно,даже и на празен ход,но то детето гладно и реве така и минах на АМ,но пак преди и м/у всяко ядене беше на гърди,едната,другата и после шишето,по едно време така свикна с гърдите а те празни ,реве че гладен,но неще да захапе бибероната,иска си цицата и тва е,единственото което можах да направя беше, че увеличих кърмата до 30мл от двете гърди Confusedтака беше до 3месец,той сам се отказа да суче,аз също не съм имала никакво напрежение в гърдите и винаги си бяха меки. 
Иначе имам приятелка която от ходене  цял ден по улиците и от нецедене/понеже не кърмеше а даваше кърма със шишето/ и спря кърмата в 3месец,а цедеше по 200мл от едната гърда.
Колкото до продължителноста колкото повече,толкова по добре Peace

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 11:46 от desisladka

# 16
  • Мнения: 524
Здравейте момичета!  bouquet
Запис и от мен в новата тема, нека ни носи само положителни летни емоции покрай бебчетата и предстоящите почивки  Wink.
Мини, благодаря за новата тема  Hug. Честито ти християнче, да е жива и здрава прекрасната Преслава  Hug Hug Hug. Кукли страхотни са дъщерите ти, винаги много ме радват вашите снимки. Избрали сте страхотно място за кръщенето - Соколския манастир, за мен това място има особено значение...

Усмихнатото Сиси, свате, ама ти се изгуби съвсем бе жена, добре че писа тия два дни, че вече взех да се притеснявам  Wink Hug. Как е Калата? Ей скри го ти това хубаво дете и прованса и това си е. Сега да не вземеш да му намериш и нова снаха  Crossing Arms Wink.

И като теб кърмя благодарение на много информация, която събрах по време на бременността. Истината е, че имах огромно желание да кърмя, но честно казано си мислех, че няма да се получи. Не знам защо, но живеех в заблудата, че с моя малък бюст  Blush и почти никакъв прираст  Wink по време на бременността няма как да стане. Разбира се в последствие разбрах, че размера в случая, няма никакво, ама никакво значение  Laughing. Благодарна съм страшно много и на екипа в клиника Щерев, където родих. Моята лекарка много ми говореше още преди да родя колко е важно и хубаво за бебето да се кърми, след това помощта и съветите на акушерките много ми помогнала. А и най-вече това, че първите месеци след раждането на Александрина имах нужното спокойствие и почивка, благодарение на помощта на моите родители. Все още кърмя, макар че отдавна дохранвам макар и по 60-80 мл. следобяд ( в момента). А откакто захраних давам АМ само преди сън. Въпреки че давам АМ, Александрина не само, че не се отбила, ами си обича да суче  Party.

На мен пък, на който и да кажа, че кърмя, много ми се радват, все ми казват, браво, чудесно е, че все още кърмиш. Но има и такива майки, които ме питат, защо се тормозя да кърмя, давай биберон, толкова е по-лесно. Е да, но аз не искам да ми е лесно, искам да се наслаждавам на кърменето, защото за мен то е точно това.

Но никога не бих упреквала жени, които по една или друга причина не го правят - така са решили, така са направили. Кой заради физиологички причини, кой поради лично решение, в крайна сметка всеки си преценява за себе си. Не мога да кажа дали са сбъркали някъде в целия процес или наистина просто се е случило така. За себе си знам, че правя най-доброто за детето си.

Ох, че стана дълъг поста ми, айде отивам да чета за изпита, докато бебка спинка. Днес идва мама, така че ще ми я поеме, голяма помощ си е, ама няма как да идва по-често, нали са си на работа с баща ми.




 

# 17
  • Мнения: 5
Пфу, покрай заниманията с гостите ,не ми остава много време за форума.Тъй като спят в стаята с компютъра и не мога да си ви чета когато искам #2gunfire
тук продължава да е много топло,и само се крием по сенките.
Честито на всички месечинки и на новото христианче.
Аз също много съжалявам за всички майки който не са успели да кърмят,заради некомпетентността на лекарите #Cussing out и съм адски щастлива ,че аз успях,когато бях бременна много исках да успея и много ме беше страх дали ше имам кърма.Е вече почти 6 месеца кърмя и съм много доволна.
Връщам се назад сега да допрочета старата тема и пак ще пиша.

# 18
  • Мнения: 20
Честити месечинковци.

Момичета,  Hug  Hug  Hug благодаряя вии мноогооо за подкрепата. От снощи се наливам с литри вода, незнам дали се е увеличила кърмата, но поне по- бързо слиза. А то уплахата ми беше главно в това- че не слизаше... Иначе и друг път ми е намаляла, но поне си слизаше в началото... затова сега бях в шок. Но се порегулираха нещата  Praynig
Дубче и Десисладка , както и на останалите мами, които са положили всички усилия, за да кърмят сте за похвала и пример. Но тези, които ежедневно се срещам в градинката немога да им вярвам. Както каза Смайлинг, 90% за да се кърми едно бебе е до желанието
 Мини малките принцеси са страхотни, честито християнче и на вас. Мерси и за темата. Simple Smile

# 19
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Сиска, дано скоро се нормализират нещата при теб
На почиващите- весели и незабравими мигове.
И аз в клуба на депресарките- до скоро компенсирах с йога, но от 10 дена не съм ходила поради ред обективни причини и сега съм като лимонка- във всеки момент мога да гръмна. За това и не пиша.
Аз пък не се ядосвам на хората, които се радват на детето. Стига да попитат- аз например не обичах да ме пипат по корема чужди хора. А с Алекс въобще не давах да ме докоснат.
Мини, честито ти християнче  Hug
И за мое голямо учудване успявам да кърмя, ходя на работа и т.н. Но къщата ми е друга тема- перманентно е разхвърляно у дома, чак взех да свиквам. И още ще я запусна- установих, че Преслав реве за мен, като го гушна след като се прибера, направо започва да скимти от кеф. Та майната и на къщата. По- важни са ми децата. Всъщност и за да компенсирам липсата ми през деня при бебето, правя усилия да го кърмя, поне тези моменти с него да имаме докато е възможно.
Елена, заведи детето на плаж, ама сутринта, към 8.30 да сте там- до към 10. Ние така правим, ама голяма хамалогия, докато катуна се отправи и стигне морето. Пък то пусто страхотна водата вече.Даже мислех само с бебето да ходя, ама ще трябва да се припичам като змия, без да мога да се изкъпя, така че този вариант отпадна.

По неподреден пост май не съм имала.......

# 20
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте, момичета
Относно кърменето- докато бях бременна четях много за кърменето и се бях насторила, че аз ще кърмя...но ето, че родих и в болницата се оказа, че ще ми дават бебчо през три часа за хранене, като даже първия ден след раждането не ми я и дадоха, а чак на другия ден, през това време, разбира се е хранена с АМ, след това наистина никой не ми обясни точно как се поставя бебето на гърдата, на мен ми слезе кърма, но от не правилното слагане  на гърдите, зърната ми бяха в ужасни рани с кръв, а аз бях цялата в бучки и с температура:tired:, през това време, защото аз пищях от болкаи, за да не пие бебчо кърма с кръв, изцеждах и й давах от шише, а когато не можех и да цедя, давах АМ....когато зърната ми се пооправиха започнах да я слагам упорито на гърда, но от това, че не беше сукала дълго време, кърмата беше намаляла, тя не искаше да суче активно, след кърмене един час само след това огладняваше и ревеше, и когато това се повтаряше няколко поредни дни, накрая давах АМ, за да спре да плаче, а и когато се оказа, че за един месец е наддала само 250 грама, ударих му един рев, реших, че аз ще съм от майките, който не са успели с кърменето, но все пак за мен е по-важно детето да не стой гладно и започнах да я дохранвам на всяко хранене...като все пак продължих да я слагам за кърмене и след това шишето...и бебчо си свикна с този режим и досега когато храненето е само от мляко яде първо кърма, след това АМ, а когато яде пюре й давам само да суче след това...Разказах моята история с кърменето, защото сигурно някъде съм бъркала и сигурно е моя вината, че бебчо не можа да бъде само на кърма Confused Tired, но пък и аз не се отказах веднага след като започнах да я дохранвам, а продължих да я слагам първо на гърдите и безкрайно много се радвам, че и до днес включително, тя суче, за мен това донякъде компенсира това, че не успях изцяло да я кърмя Rolling Eyes
Аз лично винаги съм се радвала и възхищавала безкрайно много на всички майки, които са кърмили и кърмят:bouquet:, но винаги съм приемала и гледната точка на майките, които са ми казвали, че не са искали да кърмят.
Мини- честито християнче и благодаря за темата  bouquet Hug

# 21
  • Мнения: 774
 Laughing Тъкмо си мислех, кой ще пусне новата тема... Мини, гледам Преслава последвала примера на бъдещия зет, можем да бъдем спокойни значи за бъдещото семейство. Grinning Да й е честито кръщенето! Одрала е кожата на баща си. Много ви е хубава семейната снимка. Разбира се другите не й отстъпват, де. Peace
По въпроса за кърменето, то въпросът на Сладурчеста беше малко по-различен, но се радвам че така се е префасонирал, че и аз да си кажа мнението. Най - жалкото е наистина, когато искаш да кърмиш, но липсва информация за това, в което съм напълно съгласна с казаното от Копривката. Peace Лекарите и акушерките отдавна е трябвало да си ъбдейтнат информацията, знанията и разбиранията по много въпроси, в това число за естественото раждане и кърменето. Тия неща, дето ги разправя Копривката в 99% важат и за мен, ама моят син е не на 5, а на 11,5 години. Трагедия, направо и тотален застой! Tired

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 19:05 от yagodka

# 22
  • Мнения: 63
Мини, много е сладка малката Преслава на кръщенето, а за Стефания ти си знаеш.
Ели, успех на изпитите!

# 23
  • Мнения: 164
Здравейте.
Мини  Hug  за темичката и честита ти християнка.

За кърменето   нищо не съм чела преди да родя ,после след като родих четох и то много и то в периодите на намаляване на кърмата , но с голямо упорство и желание да сега се получава, пожелавам го и на всички който кърмят.
А на тези ,който са положили големи усилия   и не са успели   Hug  за упоритостта.То понякога не е достатъчно само желание, така са се стекли обстоятелствата, поради една или друга причина.
Сиска   дано се оправят нещата с кърмата и скоро да си е наред.
Аз пък днес цъфнах  Embarassed  ,та вързах и то за 3-ти път , абе то по-редовно от преди и вече не боли ,егати кефа.Та ще се ослушвам тия дни в спад с лактацията.
Абе момичета имам един малко глупав въпрос  Embarassed  , ама все пак .Вие тези коото давате розовия Денин преварявате ли го?

# 24
  • Мнения: 1
Какви красиви бебета!!!!!!!!!!!!!!! Темата е разкошна! Браво на вас!
Не съм влизала откакто родих, но сега дойде време за захранване и се осведомяваме за какво става  въпрос. Все осще сме на кърма.
Пу,пу да са ви живи и здрави сладките бебенца.
И христианчета вече има - много се равам за вас Simple Smile  bouquet

# 25
  • Мнения: 375
Mini,Честито християнче!Много са сладки двете принцеси.Това кой манастир е?Ние скоро също ще ги кръщаваме и се  чудим за Мъглижкия newsm78

# 26
  • Мнения: 31
Мини, ти успяваш  sun  навсякъде, бе душа!
 Рокси, как са близнаците-пусни ни една снимка да ги видим! За теб предполагам, че като майка на близнаци се уморяваш двойно на нас, дето мрънкаме от депресия.
Ралче, аз на твое място нямаше да проявя такива чудеса от героизъм! Наистина си направила и невъзможното! До голяма степен е и въпрос на късмет успешното кърмене. И аз си спомням момента в болницата, когато ми се струваше физически невъзможно миниатюрната устичка да поеме огромното зърно! И нямаше към кой да се обърна, че бяха едни гаднярки на смяна и ме гледаха, как безпомощно се опитвам да наместя бебето, все едно съм размазана жаба на асфалта! Аз и кой знае колко не бях чела. Ако по случайност не бях чула по телевизията за доброволките -консултантки по кърмене, и ей така, за всеки случай не си бях изровила телефона им от интернет и записала в моя телефон, ако в отчаянието и стреса не се бях сетила за този телефон, ако момичето не ми беше вдигнало на връх Бъдни вечер ..................   Иначе тя ми обясни перфектно за 5 минути какво точно да направя, след още пет детето сучеше, но пък и имаше перфектно развит рефлекс като за осмаче. А можеше и това да не е така и още една пречка да има. И благодарение на това момиче и на благоприятното стечение на обстоятелстават, не само на положените от мен усилия, аз кърмя успешно! Така че никой не трябва да се самообвинява-важното е детето да е нахранено, а не да си създаваме комплекс и виждате ли, на абсолютно всяка цена да кърмим! Аз мисля, че присъствието на всяка една от нас тук-кърмеща или не, е доказателство, че сме ангажирани, грижовни и всеотдайни майка Hug! Иначе аз си кърмя навсякъде, включително и в заведения-имам предвид ресторанти и бистра, не нощни клубове де Crazy! Покривам бебето с едно тензухено, много леко/така че ад диша без проблем/ и много цветно /така, че да не се вижда/  парео-беше ми като подарък в едно испанско списание,и бебето си яде отдолу, даже не се забелязва или си мислят, че го приспивам. В най-лошия случай, смятат,че имам ужасен вкус да се понеса с подобна шарения Joy Joy hahaha !
Кажете ми какви домашни пюрета да прави човек! Заради запека от захранването тръгнах да му правя на Рафа  фреш от праскови. Е добре че срязах да видя-прасковата отвън червеничка, едричка, а от вътре суха и с мухлясала костилка! Май и за соковете ще мина на варианта проверен Немски произход и контрол! За едно нещо да се престарая и ето! В неделя му направих от круша, че не беше акал 5 дена! И замразих за понеделник, да не водя епична битка с гигантската сокоизтисквачка всеки ден. Знаете ли дали могат да се замразяват така прясно изцедените сокчета? Искаше ми се като друго не правя, поне сокчетата му да са домашно изцедени. И дали така замразени от мен ще са по-добри от фабрично опакованите за бебета? Ако някой случайно има идея, ще съм благодарна за всяко мнение.
[/b]

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 19:42 от Angelviolet

# 27
  • Мнения: 854
Мини Честито Християнче   bouquet
Ние сме добре растем, а от вчера вече и се засхлюпваме по корем  hahaha
На море ще ходим след месец  Party да видим как ще се оправим с бебо там

# 28
  • Мнения: 429
И нова тема сте започнали...срам нямате  Naughty
Мини, честито християнче. Невероятни са ти куклите  Hug
Благодаря на всички за честитките за нашата половин годинка (отдавна не съм писала  Embarassed). Петя специално благодари на любимия Сами  Heart Eyes  и на приятеля-акробат дон Рафаел  Hug

# 29
  • Мнения: 30
Мини, благодаря за темичката  Hug Страхотни са твоите кукли. Много хубаво място за кръщене сте избрали.

Рокси, все се чудя как се оправяш с две  Hug Понякога като съм много уморена и Никола ме побърква се сещам за теб и другите майки с близнаци и си викам "абе аз да не се оплаквам, че жените с две наведнъж...., мойто нищо не е"

Много ви благодаря че споделихте вашето отношение към кърменето. Успокоихте ме. Онзи ден просто си мислех, че нещо съм смешна с такова голямо бебе, което още го кърмя.  Hug Чак срам ме хвана.  Blush

Аз да си призня честно нищо не бях чела за кърменето преди да родя. Да ама като родих и той нямаше никакъв сукателен рефлекс, та просто си представях, че ще цедя и някак си ще бутам със шише и то най-много месец. Ама изведнъж на 3-тия ден като взе, че захапа и до ден днешен. Не че знаех как да го сложа на гърда, ама имах късмет да попадна в Токуда, където що годе ни обясниха. Добре, че ни намазаха тогава всички с Дефламол, та тези, на които ни бяха разранени зърната се оправихме за нула време и си кърмим успешно и досега. Минах през всякакви кризи, ама не се отказах. И то от мързел  hahaha, щото все ме мързеше да му направя АМ за добавка. Пробвах май 1-2 пъти, ама то голяма хамалогия ми се видя и така издържах и досега.
Възхищавам се на майките, които кърмят и дохранват. То това да кърмиш и после и със шишета да се занимаваш си е много тегаво.
Общо взето нямам против и изкуственото хранене, който както му харесва. Знам, че някой така решават, че им е по-удобно и нямам нищо против.   
А на всички, които сте направили безупешни опити за кърмене, много  Hug. Аз не съм убедена, че бих се подложила на тези мъчения.

Виолетке, относно домашно изцедените сокове - и аз си мислех правя, но си дадох сметка, че плодовете, които напоследък продават са толкова изкуствени, че едва ли има нещо полезно в тях. Може би само тия, които със сигурност са български и сезонни. Но реших да не давам сокове просто засега и толкоз.
За замразяване на сокове не съм чувала.

Барборанче, загубихте се нещо. Как е Петенцето?

Да ви се похваля - излязоха изследванията на Никола от носния секрет - нищо му няма. От капките за нос кашлицата му се пооправи и утре ще ходим при педи да ни види пак дробчетата дали все още хъркат.

Общи условия

Активация на акаунт