Пеперуди из къщи

  • 11 049
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
От две седмици вкъщи летят странни създания - малки тъмни пеперуди, които дразнят всички ни и опитваме се да прогоним, но безуспешно.
Първо си мислих, че е от храна (случвало се е да се появят от ориз или ядки), прерових и прегледах всички шкафове до един, но не е това. После имахме съмнения за молци - сложихме и препарат срещу това, но сутринта отново видях да си летят. В аптеката нямат много препарати и в момент сме с вързани ръце.  Sad
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека каже какво е било решението, защото този факт ме побърква!

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 425
Здравей,
такова няма ли при вас: лепка за шкафа с храните

А и не се купува по принцип от аптеката,а от магазин за перилни и всякакви препарати  Peace
Н амен миналото лято ми се случи,но с молци...лепнах 2 пъти,но разместих храните по шкафовете - 2 съседни и изчезнаха  Peace

# 2
  • Мнения: 139
Мерси, ще опитам с тези лепенки.
И аз бях чувала за тях, но не ги намерих.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 452
Молците излитат когато са си снесли яйцата и умират. Няма нужда да ги гоните.

# 4
  • Мнения: 139
Да, но трябва да намерим яйцата, защото иначе влизаме в омагьосан кръг Sad

# 5
  • Варна
  • Мнения: 956
Преди година имах същия проблем - оказа се торбичка с орехи  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 849
Добър начин за гонене на молци е да се сложи цвят от лавандула или сушени листа от орехи.
Аз търсих лепенките за шкафове с храни, но в нашия квартал ме гледат като извънземно... Ако някой ги е купувал моля, да каже от къде.

# 7
  • Мнения: 4 585
Ние за пръв път имаме такова нещо. Но мисля, че не са молци.

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Прегледайте всички пакети с храни - брашно, бобови, ядки, ориз, подправки и пр.
Аз държа тези храни в хладилника или в камерата. Иначе излизат пеперудите. /поне може да се радваш, че продукта ти е еко, щом са оцелели... Mr. Green/

# 9
Не е задължително да е от храните. Може да е от пръстта в саксиите. Но според мен са еднодневки, ако са същите които прелитат и в къщи от време на време. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 830
Виж си и вълнените дрехи.

# 11
  • Мнения: 13 512
az ги имам същите , но ние сме в къща и прозорци и врати са непрекъснато отворени и единственото решение е една лампа, която купих преди 2-3 години. Около нея постоянно се мете,обаче. Беше много евтина- около 30на лева, но върши чудесна работа. И комарите не доближават.

Общи условия

Активация на акаунт