Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 6

  • 220 256
  • 755
  •   1
Отговори
# 540
Позволявам си и аз да кажа ДА, може да се пренасят инфекции дори при ползване на презерватив. Поради простата причина,че един полов акт рядко се ограничава единствено със сношение а и с доста други дейности, хората се пипат, бъркат, и мисля, че няма нужда от повече подробности....Извинявам се за грубоватия пост. Rolling Eyes

Да, аз също това си мислех и се отказах от идеята да правим секс днес с моя приятел .. оставихме го за по нататък.
И аз мисля, 1е проблема е заради интимните кърпички, защото веднага след тях се появи ..
Днес говорих с лекарката ми, тя ми предписа някакви хапчета, та ще започвам да ги пия.
Благодаря за отговорите отново!

Radostche, благодаря за съвета .. ще попитам в аптеката за гелове.

# 541
  • Мнения: 14
И аз съм с кандида и хроничен колпит (бяло течение). Гинеколожката каза че общо взето никога няма да се отърва от това (нали е хронично) т.е. пак ще си се появява периодично. А иначе ми е предписала промивки с един интимен лосион с китайски билки (сутрин и вечер 12 дни) след МЦ и хапчета за смучене ЛактоФлор с лактобактерии, имуностимулиращи, регулиращи (поне 3 месеца). Когато свърша с промивките дано да мога да се похваля!!

# 542
  • Мнения: 250
Пиши след като свърши лечението, стискам палци   bouquet

# 543
  • Мнения: 578
Аз пък искам да питам някой дали е пил PAU D’ARCO (Пау дарко). Такива свойства му приписват, че....

"БИОЛОГИЧНИ СВОЙСТВА:

Кората от това тропическо дърво съдържа активно вещество лапахол, което демонстрира подчертано противоболково, противовъзпалително и изразено антибактериално, антивирусно, антигъбично действие.

Съществуват данни за противотуморно действие, което все още в процес на клинични изпитания.

В екстракта са открити още 20 други биологично активни съставки.

Противомикробното действие е насочено към грамоположителни бактерии и гъби, в това число кандида, стафилококи, brucella, стрептококи, туберкулозни бактерии и други причиняващи пневмония и дизентерия.

Препаратът е активен към различни видове вируси: херпес 1 и 2, грип.

В народна медицина PAU D’ARCO намира приложение като обезболяващо, антиоксидантно, антимикробно, противовъзпалително средство с антипаразитно и противораково действие.

PAU D’ARCO е растителен антибиотик и имунокоректор.

ПОКАЗАНИЯ:

Допълнително средство при комплексно лечение на:

Инфекциозни заболявания (ангина, грип, вирусен хепатит)
Възпалителни заболявания на дихателни пътища.
Болести на половата система, кандидоза.
Екземи, псориазис, трофични язви.
Онкологични заболявания. имунокоректор. "

# 544
  • Мнения: 256
направих си мби и ще са готови понеделник доктора ми изписа гиналгин и каза ме като излязат изследванията ще ми изпише и нещо за пиене били май гъби
какво ще кажете за този гиналгин сложих си едно снощи ама още не са излезли изследванията а той ми каза да го слагам

# 545
  • Мнения: 604
някоя да е ползвала Feminellа Vagi C   като профилактично средство срещу гадинките?

# 546
  • Мнения: 3 459
какво ще кажете за този гиналгин сложих си едно снощи ама още не са излезли изследванията а той ми каза да го слагам
На мен ми го изписа предния лекар, при който бях. Купих си ги, но не съм ги ползвала. Дори смятам да ги изхвърля. Прекалено много нежелани реакции прочетох. Първият път, когато слагах такива (твърди) глобули получих ужасни сърбежи и зачервяване. От меките до сега не съм получавала никакви странични ефекти.

Момичета, на мен за Клепсиелата ми изписаха Ципрофлоксацин заедно с противогъбичното Дифлукан и ваг. глобули Полижинакс. След като ги приключа лекарката ми каза през ден да слагам глобули Гино-Певарил.
Кофтито обаче е, че от няколко дни имам ужасно течение със жълто-зеленикав цвят, което е някакъв кошмар.
Искрено се надявам да подействат тези лекарства, че ми писна всеки път да се въртя в някакъв порочен кръг.  Confused

# 547
  • Мнения: 2 603
някоя да е ползвала Feminellа Vagi C   като профилактично средство срещу гадинките?

Това не беше ли за бактериална вагиноза?

# 548
  • Мнения: 578
Джей , този Дифлуксан и аз го пих онзи ден, но като гледам течение все още си имам. Лекаря каза, ако се получи така след седем дни да изпия още едно. Странното е, че коментирах това лечение и с гругата си гинеколожка и тя също каза, че е достатъчно Shocked Никакви глобули каза..... newsm78Препарата бил много хубав, не знам ти какво...усещам как ще си остана неизлекувана, ама....щом така казват лекарите.... Thinking

# 549
  • Мнения: 1 516
някоя да е ползвала Feminellа Vagi C   като профилактично средство срещу гадинките?

Това не беше ли за бактериална вагиноза?

Мисля, че  бяха глобули със съдържание на Витамин С - за профилактика май се ползват - препоръчвали са ми ги в аптеката , ама не съм ги ползвала ....

# 550
  • Мнения: 2 603
Аз съм ги ползвала за възстановяване на нормалната флора, след лечение с Гиналгин и помня, че пишеше на листовката, че се ползват при профилактиката и лечението на бактериална вагиноза. За гъбички не знам дали действа. Ако действа бих ги ползвала за профилактика.

# 551
  • Мнения: 604
ами препоръчват се за нормализация на PH-то, да си стане кисела средата, на една приятелка ги препоръчаха отвреме на време след цикъл да си ги слага профилактично, за да не получи гъбички, а тя в същност няма такива...та за това се чудя дали някой друг не го е ползвал за профилактика newsm78

# 552
  • варна
  • Мнения: 1 228
и аз пих дуфлукан но заедно с един куп лекарства изписаха ми лактажин доволни ли сте от него?от другия месец пък почвам гинопеварил.изписаха ми и биозин но не знам кога да го пия след като сварша с другие лекарстваа ли?и става и и приятелят ми да го пие

# 553
  • Мнения: 20
Преди години страдах многократно периодично от тази гадост, започна по време на първата ми бременност. Ходила съм многократно на гинеколог, като обикновено ми предписваха гинодактарин с апликатор. Последния път беше след прием на АБ, нещо ужасно. Сама си назначих лечение след като четох тук-таме! Става въпрос за едно хапче, което се приема еднократно- микомакс, използвах и свещички /забравих им името, май започваше с "л"/. Едновременно с това започнах всеки ден да използвам гелчето за интимна хигиена Лактацид фемина. Оттогава минаха поне 5 години, не съм имала никакви оплаквания, даже след втората си бременност пак си правих бактериално изследване и докторът каза, че не е виждал толкова чиста проба досега Simple Smile. Абсолютно съм убедена, че е в резултат на това, че аз и съпруга ми вече не използваме сапун, а само Лактацид фемина.
/Сигурно си го знаете, ама да вмъкна ако някой е пропуснал да прочете, много е важно как се бършем в тоалетната, тези гъбички си виреят естествено в дебелото черво. /

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 18:12 от ves_sv

# 554
  • варна
  • Мнения: 1 228
аз от скоро ползвам себа мед интим

Общи условия

Активация на акаунт