Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 6

  • 220 253
  • 755
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 89
Правих МБ - уж всичко е наред, но в периода около ову до момента ,когато трябва да ми дойде изпитвам адски дискомфорт след уриниране - едно щипенееее ,което преминава след около 10-на минути, а да не говорим по време на полов акт ooooh!  Доки ми каза, 4е нищо ми няма и си въобразявам (може би, защото му писна вече от мойте МБ), но само аз си знам какво чудо изживявам  Naughty Имам и леко течение. Пуснах си урина ,пак нищо. Може ли това да са гъбички  или да пусна и 1 урокултура  newsm78 Предварително ви благодаря момичета    bouquet

# 571
  • Мнения: 578
Правих МБ - уж всичко е наред, но в периода около ову до момента ,когато трябва да ми дойде изпитвам адски дискомфорт след уриниране - едно щипенееее ,което преминава след около 10-на минути, а да не говорим по време на полов акт ooooh!  Доки ми каза, 4е нищо ми няма и си въобразявам (може би, защото му писна вече от мойте МБ), но само аз си знам какво чудо изживявам  Naughty Имам и леко течение. Пуснах си урина ,пак нищо. Може ли това да са гъбички  или да пусна и 1 урокултура  newsm78 Предварително ви благодаря момичета    bouquet

Аз по-горе писах някъде в темата - от една година ми правят микробиологии и ми обясняват как нищо ми няма, ама аз течение си имам, а най-накрая и сърбежи получих. При преглед ми казват, че са гъбички, а под микроскоп и при микробиология не се изолират. Най-накрая отидох преди цикъл, защото обикновено ходя след и ми откриха Кандида в оскъдно количвество. Може би зависи в какъв етап ти вземат секрет за изследване, защото след цикъл средата е по-кисела и съответно гъбите ги няма, а след овулация става по-алкална и те се намножават. Сега поне знам какво да лекувам, че ми беше омръзнало да ме изкарват ненормална и че си измислям.

# 572
  • Мнения: 2 603
red_devil,  знаеш ли дали това важи и за други бактерии? Значи най-благоприятното време за правене на МБ кога е? Преди цикъл, след или по време на овулация? Лекарката ми каза след цикъла да отида да ми направи МБ и че според нея нищо няма вече, но аз имам постоянен дискомфорт и не искам да се окаже. Да изчакам ли малко след като ми свърши или да отида веднага?

# 573
  • Мнения: 7 201
Лекарката ми каза след цикъла да отида да ми направи МБ и че според нея нищо няма вече, но аз имам постоянен дискомфорт и не искам да се окаже. Да изчакам ли малко след като ми свърши или да отида веднага?
Правилно ти е казала лекарката.На 2,3-ти чист ден след МЦ е най-добре. Peace

# 574
  • Мнения: 2 603
Mam4е можеш ли да ми кажеш защо?   bouquet

# 575
  • Мнения: 131
Аз един път получих УЖАСЕН сърбез вътре в влагалището+ някво гадно течение и една приятелка ми каза да се подмивам с смрадлика/без дамски душ, а смао се "плисках"/ и го направих това 2-3 дена и ми се оправи.Може и гъбички да са били незнам, но да чукна на дърво, вече нямам проблем.

# 576
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз мноого отдавна не съм писала в темата.
Просто не ми беше и до това. Освен всичко друго, вече ми писна.
Последно бях на Ентеросан.
Сега от месец и нещо на нищо не съм.
Мисля пак да повторя с Ентеросана.
Не усещам кой знае какъв дискомфорт. Понякога лек. Освен това се измивам и понякога с лайка. Не промивки.

# 577
  • Мнения: 7 201
Mam4е можеш ли да ми кажеш защо?  bouquet
Не знам точно,лекар ми го е казвал...
По време на цикъл повече сме податливи на инфекции,нещо от сорта.Затова когато съм лекувала бактерии,съм пила АБ точно по време на МЦ. Peace

# 578
  • Мнения: 89
Правих МБ - уж всичко е наред, но в периода около ову до момента ,когато трябва да ми дойде изпитвам адски дискомфорт след уриниране - едно щипенееее ,което преминава след около 10-на минути............Предварително ви благодаря момичета    bouquet

Аз по-горе писах някъде в темата - от една година ми правят микробиологии и ми обясняват как нищо ми няма, ама аз течение си имам, а най-накрая и сърбежи получих. При преглед ми казват, че са гъбички, а под микроскоп и при микробиология не се изолират. Най-накрая отидох преди цикъл, защото обикновено ходя след.....
red_devil,   bouquet

# 579
  • Мнения: 394
Mam4е можеш ли да ми кажеш защо?  bouquet
Не знам точно,лекар ми го е казвал...
По време на цикъл повече сме податливи на инфекции,нещо от сорта.Затова когато съм лекувала бактерии,съм пила АБ точно по време на МЦ. Peace

Знаете ли защо лекарите препоръчват да се пият антибиотици по време на месечен цикъл?
Защото по време на антибиотично лечение, някои жени са предразположени към появата на гъбички, май повечето. А по време на месечен цикъл става естествено почистване на влагалището заедно с менструалната кръв.
Според мен по-правилно е по време на или веднага след овулация да се изследва секрет.

# 580
  • Мнения: 578
Ами аз и други бактерии съм имала преди години и постоянно чета по въпроса разни статии. По принцип, когато средата е по-кисела, тогава и бактериите и гъбичките не се развиват. А когато стане алкална, тогава намалява естествената защита на влагалището и дава възможност за развитие на патогени. След цикъл рН-то е по-високо, а след овулация става по-алкално, за да може сперматозоидите да преминават. Така ми обясни лекаря ми, така съм чела и аз. Аз поне за цитонамазката знам, че е задължително да е след цикъл, но за микробиологията вече не съм сигурна, след всичко. Все след цикъл ходя и една година не могат да ми изолират тея гъби. Те хронични ми станаха докато разберат, че ги имам. Сега ако не бях отишла в седмицата преди цикъла сигурно пак щяха да ми кажат, че нямам нищо, защото предната МБ ми беше една седмица преди последната и беше чиста Shocked

# 581
Привет и от мен изстрадали хора  Grinning (то не е смешно ама...) Уж нищо ми нямаше и хооооооооп - гъбки... #Cussing out Нямала съм такова чудо до сега ама като чета за какво става въпрос и ми става лошо. На микробиологичните ми изследвания пише, че са изолирани единични колонии Candida Albicans... Това единични колонии много ли е лошо? Лекарката почти нищо не ми обясни.  Sad изписа ми микомакс 150мг по една таблетка в продължение на 6 СЕДМИЦИ (не е ли малко множко като гледам 1 до 3 таблетки се изписват) гел гиназол който да си сложа след първата таблетка на следващата вечер, после и втори такъв гел след цикъла и междувременно лактобор през 3 дена. Много се спеках! Мисля да си взема имуностимулатор някакъв и да огранича сладкото(  Cry ) Пия и витамини... ама то като гледам всички тук сте го правили това и май няма голям ефект...

# 582
  • Мнения: 1 516
Привет и от мен изстрадали хора  Grinning (то не е смешно ама...) Уж нищо ми нямаше и хооооооооп - гъбки... #Cussing out Нямала съм такова чудо до сега ама като чета за какво става въпрос и ми става лошо. На микробиологичните ми изследвания пише, че са изолирани единични колонии Candida Albicans... Това единични колонии много ли е лошо? Лекарката почти нищо не ми обясни.  Sad изписа ми микомакс 150мг по една таблетка в продължение на 6 СЕДМИЦИ (не е ли малко множко като гледам 1 до 3 таблетки се изписват) гел гиназол който да си сложа след първата таблетка на следващата вечер, после и втори такъв гел след цикъла и междувременно лактобор през 3 дена. Много се спеках! Мисля да си взема имуностимулатор някакъв и да огранича сладкото(  Cry ) Пия и витамини... ама то като гледам всички тук сте го правили това и май няма голям ефект...

Да звучи малко стряскащо толкова много лекарства, но като се има предвид колко са упорити гадинките понякога , мисля ,че е съвсем адекватно.  Давай смело и дано да се отървеш бързо ... ( На мен специално 1 таблетка микомакс не ми помага, въпреки ,че така пише и в листовката към лекарството. Когато се е налагало да го пия, винаги е било продължително и по-схема)

# 583
ОООООООООох- ей това е то да си жена! Освен всички раждания, дискриминации и глупости просто ТРЯБВА и да гъбясваш... То иначе няма да е интересно.... Поне лесно да се лекуваше пък то.... При мъжете поне по-лесно ли минава някой има ли идея (е да би трябвало , то на тях всичко им е по-лесно  Rolling EyesWink

# 584
  • Мнения: 1 516
ОООООООООох- ей това е то да си жена! Освен всички раждания, дискриминации и глупости просто ТРЯБВА и да гъбясваш... То иначе няма да е интересно.... Поне лесно да се лекуваше пък то.... При мъжете поне по-лесно ли минава някой има ли идея (е да би трябвало , то на тях всичко им е по-лесно  Rolling EyesWink

По лесно - да Simple Smile . Те в голям процент от случаите въобще не развиват симптоми. За мъжете обикновено се изписва 1 таблетка микомакс еднократко или пък мазане с някакво кремче - клотримазол или нистатин ...

Общи условия

Активация на акаунт