Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 60

  • 10 247
  • 286
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 208
Аз ли не разбрах пак или някой греши - Мамбинка ли има годишнина или Аманита  newsm78 Или и двете  Laughing

# 31
  • Мнения: 576
Darka за втори път ме поздравява, но Аманитка е с годишнината  Joy Hug



ЧЕСТИТА БЕБКА НА УСМИВКА !!!
Много здравичка и щастлива да бъде
    bouquet

# 32
  • Мнения: 40
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА МАМА УСМИВКА! 

# 33
  • Мнения: 1 208
Darka за втори път ме поздравява, но Аманитка е с годишнината  Joy Hug





Е нищо , ще трябва да я черпиш  Joy

# 34
  • Мнения: 651
Ето го и днешното бебче - бебе Йоана на мама Усмивка Hug С прекрасните мерки 3350гр./50см.

Честито да и е живо и здраво!
Ама Усмивка не беше ли за утре?

# 35
  • Мнения: 425
Аз се върнах от ЖК и нищо интересно няма  Crossing Arms Бебето хич не мисли да излиза, седи си, кротува си, нямам никакво разкритие. утре даже ще хода да давам кръв и урина, че и микробиология. А като занам, че тя става за няколко дни, явно няма да е скоро така чакания момент. А уж щеше по рано да излиза това бебе, то като гледам може и термина да си прескочи. Ама здраве да е, ще си чакам. А докторката вече на няколко пъти ми казва, че имам много стегната тазова мускулатура - това някакъв проблем ли според вас. Аз я питах, ама тя нищо конкретно не ми каза. Уж не било проблем. Айде отчетох ви се, сега ще ида да полегна, че нещо ми се приспа.
Честита годишнина на Аманитка и от мен. Много да се обичате още дълги години.
Честито бебе на Усмивка

# 36
  • Мнения: 36
Усмивка-Честито!
Дарка Живко-споко,в 9 месец си-тялото се подготвя.
Относно даването-за лично съм спокойна,защото знам че в Токуда лекарят,които е извършил раждането си взема полагащото се от тези 2 бона,които плащаш.Оставих бонбони на сестрите,а на д-р Илиев си подарих една много хубава книга за 100те чудеса на света,като писах,че за мен раждането при него ще си остане завинаги Чудо № 1 в сета Hug-на лекарите им става лошо вече от бонбони-често контактувам с тях и знам как се шегуват,че сме ги диабетизирали с торти и бонбони и алкохолизирали с тези уискита-даже един път един хирург ми сподели-ох,защо някои не донесе нещо солено-едно кашкавалче да е,филенце...
Да Ви споделя-от вчера имам ел кана за вода-родих се,спестява ми много време-бях я включила в списъка за подаръци за питката,но не се издържа-нощем налягането на водата е слабо и докато изчакаш да се изтече детето плаче+стерилизирам,но все пак биберона не можеш след всяко падане в леглото да го пускаш-в смисъл пада върху пеленката,но все пак го обливаш с водата и готово.
Съвет-ако детето Ви има гурелчета,което е често явление-физиологичен разтвор амо веднъж дневно,останалото време чистете с преварена вода и правете масаж в основата на окото-там е слъзната мембрана и се отпушва-питах си офталмолог,не занемарявайте проблема.

# 37
  • Мнения: 425
Съвет-ако детето Ви има гурелчета,което е често явление-физиологичен разтвор амо веднъж дневно,останалото време чистете с преварена вода и правете масаж в основата на окото-там е слъзната мембрана и се отпушва-питах си офталмолог,не занемарявайте проблема.

Ето това е мнооого ценен съвет. Ако преди 26 години го имаше форума и майка ми четеше, щеше да спести и на нея и на мен много ядове. И понеже явно и докторите тогава са били толкова в час и не са и казали да прави тези масажи, щото съм имала запушено каналче, се стигна до 4 операции на окото ми. Сега да не вземете да се уплашите, едва ли на всички се случва, но по добре да се вземат превантивни мерки.

А4 даваш много ценни съвети   bouquet , въобще не си помисляй да се местиш все още в родени 2009, а и другите родили също. Чакайте ни и нас да родим и тогава всички дружно ще се преместим.

# 38
  • Мнения: 140
Ето го и днешното бебче - бебе Йоана на мама Усмивка Hug С прекрасните мерки 3350гр./50см.

Ех, знаех си аз! Да са живи и здрави и много щастливи заедно  Hug

# 39
  • Мнения: 192
Честито на Усмивка!    bouquet  bouquet  bouquet

Мама Диди, за д-р Георгиев ли говориш? Той не се ли наема само с операции? Доколкото знам има и частен кабинет и ако започне раждане следобяд например, ще  дойде ли?

# 40
  • Мнения: 7
beru6ka, като гледам си с моя термин. Само, че моята девойка се разпъва по цял ден както й е кеф и ми причинява адски болки, а като отидем при доки става една срамежлива и кротка и той ми казва, че ще се носим до термин, нищо че се нося със 1 см разкритие от една седмица.
А4, и аз мисля, че трябва да си седиш при нас.  Hug за малкото мишле!!!

# 41
  • Мнения: 1 208
Честито на Усмивка!    bouquet  bouquet  bouquet

Мама Диди, за д-р Георгиев ли говориш? Той не се ли наема само с операции? Доколкото знам има и частен кабинет и ако започне раждане следобяд например, ще  дойде ли?



Да,за Георгиев !
Аз нямам уговорка с него но предния път си беше до мен/пак нямах уговорка/. Ако почне раждане когато го няма само при спешен случай ще го викаме.Иначе и той е на мнение,че няма смисъл да плащам на някой - там достатъчно добре се държат като знаят,че си пациентка на шефа  Laughing А на въпроса ти - да,само с операции се наема по принцип- той е от Карнобат,аз също - от там имаме малка "връзка" градска  Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 19 262
Не знам защо, но просто със солено не е прието да се черпи. По този повод нашите още цитират една моя реплика като малка, защото аз тогава не ядех почти нищо сладко: Ех, защо не черпят гостите с парче салам...
Аз като родих и ме отведоха в стаята, акушерката ме пита искам ли да ям торта Неделя. Питах да й я платя и тя каза: Стига бе, с това са ни черпили.
Мъжа ми на изписването донесе бонбони, водка, кола. За лекарката - ще помисля, идеята на А4 за книгата е чудесна, щото тия уискита и бонбони са банални и отживелица от соц. време...аз мислех за 2 бутилки хубаво вино - червено и бяло, но пак е алкохол...
Ако си говорим реално, като си направил избор на екип и си платиш, правиш им най-добрия и разумен подарък, така че не е нужно след това да ходиш като дядо Мраз със чувал подаръци. Навремето майка ми купи 3-4 неща за докторката, ама тогава нямаше НЗОК и раждахме без пари, въпросът беше доктора да те вземе под крилото си и да дойде специално за раждането.

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 15:01 от Cuckoo

# 43
  • Мнения: 29
Усмивка - Честито бебинка, наистина много да ви радва и да ви кара постоянно да се усмихвате  Hug!!!

Аманитка - Честито и на вас миличка!  Hug Нека се сбъдне всичко, за което мечтаете сега! Запазете завинаги Вярата, Надеждата, Любовта   bouquet !
Колкото до почерпките - аз не смятам да давам нищо, все пак си плащаме не малко пари /за АГ Селена говоря/. А дори и да ми се иска да поднеса благодарности на някоя акушерка ще ми бъде малко неудобно другата част от персонала да ги пренебрегна  Rolling Eyes. Затова на никой.

# 44
  • София
  • Мнения: 451
Ха такааа, човек да не излезе за два часа...значи и на Усмивка бебата не изчака уречения ден  Laughing
УСМИВЧЕ, ЧЕСТИТА ТИ ЙОАНА. ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА, МНОГО ПОСЛУШНА И КРОТИЧКА, А НА ТЕБ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ!

Пу и аз да се запиша с бебок в юбилейната тема  newsm17
Янче, ти устиска като гледам...една приятелка се шегуваше сега с мен, че ми желае да посрещам Джулай морнинг тая нощ, пък да видим  Wink
А4, ти си направо цяла енциклопедия. Никъде не те пускаме  Hug (както и останалите вече родили, тук до последно  Laughing)
Сиско, на мен миналия път ми се случи същото нещо при записа от 64 на 240...ми щях да колабирам там на минутата...оказа се, че апарата бил се май развалил и почнал да прави номера последните дни  Peace Да видим утре как ще са нещата, че време е за записи тази седмица  Praynig

Относно подаръците и почерпките: и мен тази тема много ме тревожеше, защото хич не си падам по тези неща и малко като в небрано лозе се чувствам. Аз слава богу съм в частна клиника та си плащам определена сума и това е, но със сигурност ще "докарам" диабет на акушерките, а се замислям и за скромен подарък за доки, но ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт