КОРТИЗОЛ

  • 8 405
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
МОЛЯ, ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОРТИЗОЛА И ПО ТОЧНО ВИСОКИТЕ МУ НИВА И ЕВЕНТУАЛНО ЛЕЧЕНИЕ МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО??? newsm78

# 1
  • софия
  • Мнения: 1 201
dessy_s1 , доста ти е общ въпроса.Кортизолът е хормон, който се отделя от надбъбречните жлези
Коректно е да се изследва 2 пъти дневно- в 8 сутрин и в 20 ч вечер и заедно с това и АКТХ
Може да се повиши реактивно- пр. при рязко напълняване или силен стрес, най-често се повишава при туморни процеси(по-често доброкачествени, може и злокачествени) на надбъбречните жлези( а може и на друго място да са)
Ако е второто лечението е оперативно

# 2
  • Мнения: 4
АМИ ИСЛЕДВАХ ГО СУТРИНТА И СТОЙНОСТИТЕ МИ СА 272.0h.nmol/l а референтните граници са 662,4 след обед:357,0h.nmol/l референтните граници са 179,4 лекарят ми е в отпуск за това питам да се информирам малко от какво се е покачил как се нормализира и трябжа ли пще иследжания да правя?

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 201
А АКТХ изследва ли?
Защо си изследвала кортизол, имаш ли някакви симптоми? Мисля, че твойте стойности са т. нар обратен ритъм-по принцип сутрешният кортизол трябва да е доста по-висок от вечерния.Ти вечерния в колко часа го изследва? Трябва да е вечер, най-добре към 20 часа. Къде си прави изследванията?

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 17:51 от mozzi

# 4
  • Мнения: 192
Деси, най-добре се консултирай с ендокринолог. Моззи ти е обяснила добре. Аз имах висок кортизол и се оказа, че имам аденом на надбъбречната жлеза. Направиха ми лапароскопска операция и го отстраниха. Сега съм добре. Покрай високия кортизол имах високо кръвно, оттоци по тялото, наднормено тегло и др. След интервенцията за няколко месеца станах като нова. Simple Smile
Успех и дано при теб не е нещо тревожно. Но при всички положения се консултирай с ДОБЪР ендокринолог.

Общи условия

Активация на акаунт