Зайцевъдство

  • 4 106
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
В тази тема предлагам да споделим опита си в отглеждането на зайци ...Основни грижи , които полагаме за тях - хранене, обезпаразитяване ... ThinkingБолести и борбата с тях  Peace
От скоро започнахме на село да отглеждаме зайци : бял новозеландски и калифорнийски . Най- важното според мен за доброто здраве на зайците  е поддържането на идеална хигиена на клетките и храненето , което да е богато  на витамини - зърнени храни преназначени за зайци , люцерна и др . В момента имам 8 малки зайчета на 2мес. възраст , на които слагам във водата за пиене витами комплексни , лекарство против подуване 10 дни в месеца ... Rolling Eyes
Четох , че се слагат и ваксини ...Бихте ли сподели ли точно за какво са и какви?! По опитните зайцевъди разбира се са наясно с това  Wink  Hug А, дава ли им се антибиотик и защо ? Моля ви да обменим опита си   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 173
Утре ще питам баща ми. Имаме около 20 големи и 8 бебешоци на месец, някъде. Сивички, бяло и сивичко, калифорнийски имахме преди години, но сега нямаме.

# 2
  • Мнения: 2 005
Дано се включат и др  любители на зайцевъдството ... Thinking

# 3
  • Мнения: 2 005
Хайде , няма ли зайцевъди ... newsm78 за обмяна на опит  Wink

# 4
  • Мнения: 5 173
Трябваше да пиша вчера, но бях заета, днес, като се прибере, ще дам инфо Simple Smile .

# 5
  • Мнения: 2 005
Ще се радвам , ако може да обменим някаква информация , относно гледането та зайци

# 6
  • Мнения: 488
Ние също гледаме зайци, но наистина само ги гледаме. Единстените ни грижи за тях са да им даваме сутрин и вечер да ядат. Храним ги със специален фураж за зайци. Имаме 6 малки - на 2 месеца, за тях има специален фураж за подрастващи. 2 големи заици обикновена порода и 2 заици гиганти и 1 мъжки гигант. Вече 2 месеца гигантките не могат да забременеят и след консултация с по-опитни зайчари ни препоръчаха да ги оставим 1 седмица на трева и тогава да ги пускаме при мъжкия. Докато обикновената заица отново е бременна. Иначе опит нямаме. От 3 месеца гледаме зайци.

# 7
  • Мнения: 2 005
Ние също гледаме зайци, но наистина само ги гледаме. Единстените ни грижи за тях са да им даваме сутрин и вечер да ядат. Храним ги със специален фураж за зайци. Имаме 6 малки - на 2 месеца, за тях има специален фураж за подрастващи. 2 големи заици обикновена порода и 2 заици гиганти и 1 мъжки гигант. Вече 2 месеца гигантките не могат да забременеят и след консултация с по-опитни зайчари ни препоръчаха да ги оставим 1 седмица на трева и тогава да ги пускаме при мъжкия. Докато обикновената заица отново е бременна. Иначе опит нямаме. От 3 месеца гледаме зайци.
А, слагате ли във водичката им за пиене лекарство против подуване ... newsm78 Трябва поне веднъж месечно да им се слага  Hug

Общи условия

Активация на акаунт