Как приготвяте Аптамила?

  • 1 857
  • 15
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 8 005
Здравейте,
Ние в началото приготвяхме с топличка вода, готово за пиене, но видяхме, че по шишето остават едни парцалчета, като желатин / как го обясних  ooooh!/ и решихме, че не се разтваря добре.
Сега го правим с гореща вода и после охлаждаме и парцалчетата ги няма.  Вкъщи е лесно, но навън ако не сме в заведение не можем да охладим сто часа... А и в темичката на майските мами прочетох, че повечето приготвят със хладка вода. С каква вода приготвяте и разтваря ли се добре млякото?

# 1
  • Мнения: 57
здравей Мoni
ние също хапваме аптамил (и фризовом),но не ми се  е случвало да става на парцалчета независимо да ли водата е хладка или много топла (имам предвид този които е от 900 гр,),аз имам същия проблем но с фризовома явно си е до партида.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Държа водата на стайна температура и с нея приготвям Аптамил, но никога не ми се получават парцалчета.

 С гореща вода май не биваше да се смесва млякото.На опаковката на кутията има указания за температурата на водата, спазвай ги.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И при мен се получава така, но като го паказах на педиатъра ми каза, че това не е проблем. По-лошия вариант е да се приготвя във вряла вода, както и Биляна ти е казала. Губела се голяма част от хранителната стойност. Мисля, че и на кутиите пише, че първо се охлажда водата до определена температура и после се смесва, а не първо да се смеси и после да се охлажда готовото мляко.

# 4
  • Мнения: 426
С хладка вода и разджуркваш добре

# 5
  • Germany
  • Мнения: 8 005
Много благодаря момичета! Явно ще си го яде с парцалчетата...

Всъщност сега погледнах какво точно пише на кутията - пише гореща вода, смесва се и след това се охлажда. Но това е БГ текста... чудя се дали на другите езици не е различно, но не мога да видя под лепенката.

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 09:26 от Moni

# 6
  • Мнения: 426
Много благодаря момичета! Явно ще си го яде с парцалчетата...

Всъщност сега погледнах какво точно пише на кутията - пише гореща вода, смесва се и след това се охлажда. Но това е БГ текста... чудя се дали на другите езици не е различно, но не мога да видя под лепенката.
И ние сме на Аптамил но никъде не пише гореща вода, да не би да ползваш Аптамил комфорт, той се приготвя с гореща вода.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 8 005
Мдааа, май разбрах защо повредата е само в нашия телевизор  Mr. Green.
Каква е разликата между комфорта и другия? Дали мога без проблем да ги сменя?

# 8
  • Мнения: 426
Аптамил комфорт се води за бебета с чуствителни стомахчета, но по мое лично мнение нормалния Аптамил е много по добър. Моето дете пиеше комфорта като беше на 2- 3 месеца ,но пак имаше ужасни колики, а и млякото меришеше ужасно. Преминах на нормалния Аптамил и много си го хареса и досега го пие само че 3 ката защото вече сме на 1 г и 1 месец. Този който ти купуваш в картонена кутия ли е или в метална?

# 9
  • Germany
  • Мнения: 8 005
В метална е нашият. А знаеш ли дали ще му се отрази, ако сменя сега Комфорта с нормалния? Това изстудяване е много неудобно и нощем и навън...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не го прави с гореща вода (да не е повече от 40 градуса) защото убиваш полезните съставки. Аз докато бяха на АМ Аптамила съм го правила с вода със стайна температура и винаги се е разтварял идеално.

# 11
  • Мнения: 426
В метална е нашият. А знаеш ли дали ще му се отрази, ако сменя сега Комфорта с нормалния? Това изстудяване е много неудобно и нощем и навън...
Еми да ,само комфорта е в метални кутии и се прави с вода около 60 градуса доколкото си спомням .Мисля че не е проблем да го смениш и мене много ме изнервяше това изтудяване пък и както ти казах никакъв комфорт не изпитваше бебето ми  Laughing Нормалния Аптамил в сините картонени кутии си купи той се прави с хладка вода .

# 12
  • Germany
  • Мнения: 8 005
Благодаря!

# 13
  • Мнения: 426
Само да добавя аз какво правех, малко е разправия но неонатолога така ми каза:  Можеш в началото като преминаваш от комфорта на нормалния да ги смесваш двете млека( все пак те са от една марка и имат идентични съставки можеш да провериш съдържанието на етикетите). Така се прави по-плавен преход от едното мляко към другото а и бебето вече е свикнало с вкуса на едното и ако му го смениш рязко може да не го иска. Така че избутай си старата кутия, например смесваш 4 лъжички от старото и 2 от новото( зависи колко грама пие бебето )и така следващия път увеличаваш количеството на новия Аптамил.Проблема обаче при тези две млека е че се правят с различна температура на водата- едното е с гореща другото с хладка .Аз разтварях комфорта в гореща както си пише, изстудявах го и към него добавях новия Аптамил разтворен в отделно шише в хладка вода. Така ги смесвах двете и в рамките на 3-4 дена преминахме само на новото мляко.Не сме имали никакви проблеми. Успех Simple Smile

# 14
  • Germany
  • Мнения: 8 005
Още веднъж благодаря   bouquet.
Имаме още 2 кутии и като ги поприключим ще пробвам да направя смяната.

Общи условия

Активация на акаунт