Как да премахна подова настилка мозайка в коридора?

  • 4 682
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
Здравейте.В коридора имам мозайка на пода и прагове от мозайка пред вратите.Коридорът е доста широк и дълъг.По стените е с ламперия.Има и дълъг вграден гардероб.Искам да направим ремонт и да сложа ламинат на пода.Имате ли представа дали е възможно върху мозайката да се сложи ламинат?Пред вратите / общо 7/  имам прагове от мозайка,които също нямам идея как да махна.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 347
Праговете махаш с къртене. проверяваш нивелацията ако не е перфектно равно не е препоръчително ламинат. Може да се направи лека замазка върху мозайката за нивелация или направо ламинат, но по-скъп евтиният не издържа мн. на неравно не е еластичен ( от опит). Може и да се кърти мозайката,но после трябва замазка заради неравностите. Ние сложихме върху нея ламинат, идеално си е, но тук там хлътва на неравното

# 2
  • София
  • Мнения: 158
Ние върху мозайката наредихме гранитогрес. Плочкаджията я намаза с Бетонконтакт за по-сигурно (както той се изрази "да си върже гащите").
Няма смисъл да къртите, слагайте отгоре й ламината. Една приятелка смело оламинати мокет и балатум  Grinning Grinning

# 3
  • Мнения: 8 999
Старата баня превърнахме в детска стая. Върху мозайката направо наредихме ламинат - заспа.
Сега в новото жилище наредихме ламинат върху мозайката в коридора. Доста по-добре е отколкото в другите стаи, където правихме специална допълнителна замазка, за да изравним нивото с коридора. Слагала съм ламинат и върху мокет, става идеално, дори не е нужно да се поставя подложка отдолу.

# 4
  • Мнения: 212
Извинявам се,ама банята сте я направили на детска?!
а банята къде я сложихте?!

# 5
  • Мнения: 3 434
Не махай мозайката, а редете ламината върху нея, както са те посъветвали и по- горе. Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 4 020
Сложете ламината направо върху мозайката, под ламината сложете такава изолация - http://www.arbiton.com/strony/1/e/245.php, хем ще изолира, хем ще оправи неравностите!

# 7
  • Мнения: 2 042
Ние върху мозайката редихме теракот.

# 8
  • Мнения: 8 999
Извинявам се,ама банята сте я направили на детска?!
а банята къде я сложихте?!


Ами то е просто грехота да имаш 15 кв.м. баня, при това с прозорец, а само една спалня! Банята я преместиме в едната половина  на кухнята. Така се получи един малък кухненски бокс, отделен с врата от огромния хол и трапезария. Абе големи реконструкции! Обаче вече този апартамент го няма, няма я и кооперацията, в която беше. Ех, спомени, спомени...

# 9
  • Мнения: 212
Извинявам се,ама банята сте я направили на детска?!
а банята къде я сложихте?!


Ами то е просто грехота да имаш 15 кв.м. баня, при това с прозорец, а само една спалня! Банята я преместиме в едната половина  на кухнята. Така се получи един малък кухненски бокс, отделен с врата от огромния хол и трапезария. Абе големи реконструкции! Обаче вече този апартамент го няма, няма я и кооперацията, в която беше. Ех, спомени, спомени...
Аха,разбирам...щото нали с тия панелки ми е малко трудно да си представя банята превърната в детска Simple Smile

# 10
  • Мнения: 37
И ние бяхме с мозайка в коридора банята и тоалетната, и первазчета по стените си имахме даже  Laughing. Первазите махнахме с къртене, а върху мозайката сложихме гранитогрес и теракот. Денивелацията се оказа много голяма, затова я регулирахме частично, в противен случай пред детската прага щеше да е 5 см  Shocked Успех с ремонта  Peace

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
всички момичета са отговорили, че върху мозайката спокойно можеш да сложиш ламинат. И аз се присъединявам към мненията. Peace

# 12
  • Мнения: 184
Отстрани имам первази от мозайка на стената, тях как да покрия с ламинат?Възможно ли е да се слага ламинат на стената?

# 13
  • Мнения: 1 311
Освен всичко друго - преди 3 години като си правихме банята, от 2 строителни фирми (близки хора) ни казаха, че ако решим да изкъртим мозайката от пода на банята има много голяма вероятност да се спука плочата. Залепихме теракот отгоре, засега е добре  Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Отстрани имам первази от мозайка на стената, тях как да покрия с ламинат?Възможно ли е да се слага ламинат на стената?
Да, възможно е.  Peace Аз съм чувала да слагат ламинат и на стена и на таван.  Crazy Доколкото знам, монатажа на ламинат на стена, е малко по-скъп от този на под.

Общи условия

Активация на акаунт