Какво би ви накарало........?

  • 1 288
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 980
Само в случай, че неЩо ме раzдели с мъжа ми бих се zамислила малко по_сериоzно zа връЩане, но иначе искам да съм НЕМСКА БАБА Mr. Green

# 16
  • Мнения: 4 399
Мисля че ако по някакъв начин живота ме раздели с мъжа ми, бих се върнала в БГ защото тогава тук нищо не би ми останало. Не знам дали бих могла да се справя без него а и не знам дали бих искала...


А ако имаш деца? Пак ли би мислила така и къде ще ги заведеш-там или в БЪлгария?

Да, това са разсъжденията ми тоЧно в слуЧай когато имам деца. Сама мога да се грижа за себе си, но не съм убедена Че бих успяла и с деца без мъжа ми. Ако щеш и езика не мога да ги науЧа да говорят без него. Просто без него би ми се отворила такава празнина, която не мога да запълня сама.
Но това са едни такива тъжни размисли, надявам се никога да не изпадам в ситуация в която трябва да взимам толкова трудни решения.

# 17
  • Мнения: 847
Ami az v momenta prekarvam jivota si mehdu BG i France...Za da ostana za postoianno -mislia che mi triabva stabilnost i sigurnost!!!Ot strana na rabota i dobra zaplata....Vapreki che pri vsiako moe posechtenie v BG srechtam hora koito jiveiat dosta dobre i koito ne iskat da izlizat,ili da se jeniat za chujdenec...
Nie s maja mi obsajdame temata za giveene niakade drugade-i opitvame...

# 18
  • Мнения: 1 975
.... не знам ....  newsm78 ... не съм мислила по въпроса, но това което наистина ме отдалечава все повече и повече от България е престъпността.  ...... 

# 19
  • Мнения: 197
От няколко дена насам ми се върти един въпрос, а именное какво би ви накарало да се върнете в България? Най-вече питам тези, които живеят с чужденец......

Преди време бих казала: ако взимах толкова, колкото и тука. Все пак, повечето сме емигрирали по материални причини. Логично е и да се върнем, ако първоначалната причина изчезне.

Сега, обаче, когато свикнах тука, бих казала: НИЩО не би могло да ме върне в България ДА ЖИВЕЯ. И причината не е материална, а българският манталитет като цяло. Не казвам, че в Малта е рай, но тука, като туристическа страна, срещнах толкова много различни националности, е, като нашия роден манталитет няма никъде. Не бих се пожертвала да се върна отново в Бг само заради това.

# 20
  • Мнения: 3 491
Не съм емигрирала от България по икономически причини. Беше ми тясно, в един момент се усетих в малка страна с ограничени възможности. В момента усещането че живея в голяма страна и че боравя в ежедневието си със световно разбираем език ми създава чувство за свобода и комфорт. Ще се върна в Българиа ако нямам чувството за териториални граници. Например под формата на професионалист или консултант на свободна практика, който живee в България, но работи не само за България. Докато пораснат децата, се надявам ще смогна да си изтъка тази черга Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 952
Трудно....свиква се на отношениа  по - цивилизовани , на 4истота , на ред , да сигурност , на ниво на  живот .....вси4ко това ако  го имаше  в БГ може би бихме се  замислили.....но пак не зна4и нищо.....мъжът си  тежи на мастото   когато е в  собсвена  територия, защото  той е  глава на  семейството все пак.

# 22
  • Мнения: 1 366
...какво би ви накарало да се върнете в България?

Вярвям, че най-краткия отговор е : всичко онова, което ни задържа в чужбина. Списъка, разбира се, е дълъг и силно индивидуален... За мен лично, след 14 годишна емиграция, отговорът е и още по-кратък - нищо!!!

# 23
  • Мнения: 934
ами, бих се върнала веднага, ако мъжо можеше да работи в Бг това, което иска... За съжаление май не може. Иначе ако се разведем (хипотетично, де) да, но още не ме е нервирал чак дотам! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт