Октомври вече наближава и бебчо бързо се задава

  • 11 627
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12
Edira, благодаря. За Вита не съм проверявала, но и там ще видя какви са условията.
Аз също подочух, че в Токуда нещата са станали малко като на конвейр, тъй като имало много бременни и вече има родилки, които не са особено доволни, но занм, че най-добрите неонатолози били там. То от толкова много информация свят да ти се извие...

# 61
  • Мнения: 27
Здравейте момичета,

Понеже се отвори тема за Тина Киркова, аз бих искала да попитам има ли някоя от вас повече информация за Токуда и клиника Щерев в София. Бих искала да раждам в частна клиника, тъй като имах проблеми в началото и лежах в Тина Киркова, просто не мога да ви опиша какво беше отношението и че след 6-тия ден лежане за задържане, ме пратиха сама на видеозон и аз съответно от ниското кръвно паднах по стълбите, въобще красота. На видеозона ме посрещна една сестра, която каза, че не е рум сървиз и не може да ми даде чаша вода, независимо, че аз едвам гледах от ниското кръвно.
Ще бъда благодарна ако някоя от вас има повече информация за тези болници.
Благодаря ви.

ively   Свекърва ми работи в Токуда от самото начало , но в никакъв случай не препоръчва на никой да ражда там - най- вече на мен.Нямат добри гинеколози имаха един ,но той напусна и оттогава е пълна анархия.Аз самата ще раждам в Тина Киркова при Панова .Много са недоволните .Казвам ти го това като инфо от първа ръка- пък ти сама решаваш Simple Smile

# 62
  • Мнения: 12
Благодаря Bunsi. Аз знам за гинеколожка, която била една от добрите там. Казва се Лазарова и преди това е работила в Тина Киркова. Не знам вече какво да си мисля. Моля се всичко да е наред, а другото надявам се да го измисля до края, че то не остана време Simple Smile. Хубав ден от мен.

# 63
  • Мнения: 1 668
Edira, благодаря. За Вита не съм проверявала, но и там ще видя какви са условията.
Аз също подочух, че в Токуда нещата са станали малко като на конвейр, тъй като имало много бременни и вече има родилки, които не са особено доволни, но занм, че най-добрите неонатолози били там. То от толкова много информация свят да ти се извие...
Най-добрите неонатолози са в Майчин дом... Никой не може да се мери нито със опита им и всеки ще ти го каже. Всички раждания преди 32ра седмица се транспортират натам или ако раждането вече е факт бебетата се извозват натам... Иначе аз съм била една от първите пациенти на Токуда и съм оставила хилядил левове там... Ами в момента съм толкова крайно разочаровата, че не бих им доверила най-ценното... Качеството се занижи страхотно много... Вече имам 3 сгрешени диагнози от там, а уж доказани със снимки и изследвания... Добре, че не се оказаха верни, че в момента вече трябваше да не мога да движа лявата си ръка... Слава богу успях да я излекувам и сега я движа спокойно.

# 64
  • Мнения: 27
Edira, благодаря. За Вита не съм проверявала, но и там ще видя какви са условията.
Аз също подочух, че в Токуда нещата са станали малко като на конвейр, тъй като имало много бременни и вече има родилки, които не са особено доволни, но занм, че най-добрите неонатолози били там. То от толкова много информация свят да ти се извие...
Най-добрите неонатолози са в Майчин дом... Никой не може да се мери нито със опита им и всеки ще ти го каже. Всички раждания преди 32ра седмица се транспортират натам или ако раждането вече е факт бебетата се извозват натам... Иначе аз съм била една от първите пациенти на Токуда и съм оставила хилядил левове там... Ами в момента съм толкова крайно разочаровата, че не бих им доверила най-ценното... Качеството се занижи страхотно много... Вече имам 3 сгрешени диагнози от там, а уж доказани със снимки и изследвания... Добре, че не се оказаха верни, че в момента вече трябваше да не мога да движа лявата си ръка... Слава богу успях да я излекувам и сега я движа спокойно.

Герчо  , newsm11 именно затова говорех.Аз мога да родя безплатно там , но както казваш ти не бих рискувала най- милото.

# 65
  • Мнения: 1 668
bunsy , написах това в потвърждение на думите ти и като реплика към изказването, че в токуда работят най-добрите неонатолози...

# 66
  • Мнения: 1 715
Моми4ета,виждам,4е ве4е говорите за раждането.Въпреки,4е е още много рано ,искам да ви попитам за Май4ин дом. Аз съм от Пловдивски окръг,но искам живот и здраве да раждам там.Как става,кога трябва да отида,и към здравната каса ли е или се плаща?
Правих инвитро в клиниката на Стаменов,не искам да рискувам да раждам в нашия град.
Ако може малко инфо  Simple Smile Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
набързо и аз да се разпиша
Надежда, и аз имам лишеи и кожата ми е суха точно в областта на корема, където се разтяга и ме сърби доста понякога. Сега е малко по-добре. Мажа си се с кремовете и мазилата против стрии и после ми е по-добре.
Някои се оплаквате от болки в гърба и кръста, мен пък тазобедрените стави много често почват да ме болят, което не е добре, защото трудно тичам след детето. Бях при рехабилитаторка в понеделник и тя си каза, че е нормално, сега ставите са по-халтави, а аз много седя на крак, тичам и вдигам детето, която си е над 14кг вече. Каза ми да избягвам да тичам и да я вдигам, е да де ама това няма как да стане. Та сега ще карам на масажи от време на време и на упражнения. Та в тази насока другите майчета на малки дечица, даже и по-малки как се оправяте, или не ви се налага много да тичате?
За раждането - аз сигурно пак ще си раждам във Втора градска, че имам връзки там.

# 68
  • Мнения: 1
 Hug Здравейте моми4ета Hug
Ето ме и мен в новата теми4ка,страхотна е.
Относно петната и аз от  няколко дни забелязах 4е имам отстрани  под окото едно много светло, кафяво петно по4ти незабележимо.Козмети4ката ми каза 4е може и от слънцето да се е появило и ми препоръ4а интензивен депигментиращ крем на URIAGE,дано има действие.

Ронка,много сладко корем4е,изглеждаш много добре.

Ето и моето корем4е  http://www.oktomvriiki09.snimka.bg/album.php?album_id=336450&pid=13293461

и тук http://www.oktomvriiki09.snimka.bg/album.php?album_id=336450&pid=13293468

Приятен ден. Hug

# 69
  • Мнения: 71
Здравейте, момичета! Днес излязох на кратка разходка за 1ви път от 1 седмица, за сега съм добре.
 Ронка  Hug
А, щях да забравя! Много сте хубави на снимките и Ронка и Петето   bouquet
Някой свалят, аз продължавам стремглаво да си качвам килограми  ooooh! Вече съм + 11кг  Embarassed Ама, да сме здрави и да мине всичко успешно ще му мисля после, като родя!
За стерилизаторите, аз ползвах за микровълнова и течния разтвор на Чико (незнам сега има ли го).  Сега се надявам да успея да кърмя по-дълго и да му мисля после.
И аз имам 2 петънца по лицето, макар че усилено се мажех преди да изляза с 50+. Петната ще ги махам на зима, сега лятото няма смисъл, пък и ме е страх малко от химията сега.
Желая ви хубав следобед  Hug

# 70
  • Мнения: 203
peteto_83 много добре изглеждаш! Peace И аз горе долу съм в тези граници...вчера си го мерих даже 90см!Ама килца и аз качвам към 8 - 9 съм отгоре

# 71
  • Мнения: 12
Edira, благодаря. За Вита не съм проверявала, но и там ще видя какви са условията.
Аз също подочух, че в Токуда нещата са станали малко като на конвейр, тъй като имало много бременни и вече има родилки, които не са особено доволни, но занм, че най-добрите неонатолози били там. То от толкова много информация свят да ти се извие...
Най-добрите неонатолози са в Майчин дом... Никой не може да се мери нито със опита им и всеки ще ти го каже. Всички раждания преди 32ра седмица се транспортират натам или ако раждането вече е факт бебетата се извозват натам... Иначе аз съм била една от първите пациенти на Токуда и съм оставила хилядил левове там... Ами в момента съм толкова крайно разочаровата, че не бих им доверила най-ценното... Качеството се занижи страхотно много... Вече имам 3 сгрешени диагнози от там, а уж доказани със снимки и изследвания... Добре, че не се оказаха верни, че в момента вече трябваше да не мога да движа лявата си ръка... Слава богу успях да я излекувам и сега я движа спокойно.

Здравейе мами, Ger4o  и съм на такова мнение. Много се ослушвах за Токуда, е и ми емного близо до вкъщи, но след като имахме с малкия една одисея там пролетта, просто няма начин да отида там!!!

Искам да попитам, никой ли няма да ражда в Шейново? Досега не срещнах някой да попита или да каже, че се е ориентирал натам. newsm78

Pete, Ронка мноооооооого сте хубави. Пу,пу!

Sofy,  и аз имам твоя проблем. Аз обаче съм с проблемен гръб, още от бременността с Андрей. А и той ми е един глезанчо-иска все да е на ръце, хем не е малък вече. На няколко пъти имах едни прерязвания, че доста се стреснах, ама мисля, че съм разрегнала някое мускулче от тежестта. Иначе аз имам жена да ми помага вкъщи, ама детето като си искам мама, не мога да не го гушна! Все си мисля, че природата си знае работата, ама все пак си е натоварване... Wink

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 16:48 от kaki

# 72
  • Мнения: 1 668
Аз откакто забременях съм вдигала иван 1 път... Падна лошо и нямаше как да чакам мъж ми. Иначе иван знае, че мама се гушка и се катери по нея само като е седнала... Разбира, влиза в положение детето и баща му си го отнася, защото все още има нужда от носене милия, ама... Но пък и моя е по-голям вече...
Каки и аз съм на един хвърлей място от токуда - до пазарчето на черни връх съм - съседки ли сме? Ще бутаме мей колички много мами из махалата

# 73
  • Мнения: 851
МОмичета, страхотни коремчета имате Simple Smile
МОя беше такъв преди 2 месеца сигурно. Хората като чуят , че имаме още 2-3 месеца до раждане и лошо им става. Ще гледам да се документирам и да се изложа на показ - но няма д се смеете!!!
А иначе тази снимка е от началото на месец Май : http://www.mvelcheva.snimka.bg/album.php?album_id=360618&pid=12084479 ..... преставете си сега 2 месеца по-късно. Twisted Evil

# 74
  • Мнения: 12
Busny и Ger40, благодаря за съветите. Относно изказването за неонатолозите, една приятелка роди преди време и ми даде тази информация, а тъй като на мен ми е първи път и не съм проучвала нищо до сега. Полезна информация и давате.

Общи условия

Активация на акаунт