За италианските сосове

  • 35 315
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 142
И аз вчера пробвах соса с босилек, но му добавих месце Peace, но и без него щеше пак да е много вкусно. Определено ще правя спагети само с тези сосове.

# 61
  • Мнения: 1
обичам да готвя и да яма спагти   chef
А да знаете рецепта за сос със метана?

# 62
  • Мнения: 247
обичам да готвя и да яма спагти   chef
А да знаете рецепта за сос със метана?
Ками, ето ти рецепта за паста със сметана:
Penne con panna e prosciutto
Пенне със сметана и шунка /прошуто/


- 500 грама пенне ригате
- 200 ml готварска сметана
- 200 грама прошуто крудо /варена шунка/

Докато се вари пастата, шунката се нарязва на малки лентички и се поставя в тиган;
Позапържва се за много малко и се добавя готварската сметана; когато пастата е готова ал денте, се изцежда и се поставя в тигана заедно с 1 чирпак от водата, в която е вряла пастата. Омесва се добре с дървена лъжица и се сервира.  На този сос върви да се постави леко смлян черен пипер.
http://2.bp.blogspot.com/_TVxNxAu-5hs/SbWEJHbeDyI/AAAAAAAAAcA/ZC … sciutto+cotto.JPG  chef

# 63
  • Мнения: 247
Зеленият сос - Песто е много подходящ ето за тази паста:

Орикетте със сос Песто

Сваряват се орикетите в подсолена вряща вода. Изцеждат се и се връщат в тенджерата, в която са се варили. Прибавя се 1 бурканче сос песто и се обърква много добре с дървена лъжица. Добавят се 2-3 лъжици пармиджано настъргано към пастата и пестото и отново се обърква. Така се овкусява пастата. Сервира се и по желание отново може да се поръси с пармиджано. Това е перфектната паста!

Разновидност на пастата
Орикетте с риба тон и царевица - за 3 порции

250 gr орикетте
- 150 gr песто
- 1 кутийка риба тон
- 100 gr царевица от консерва

Сваряват се орикетите в подсолена вода. През това време в тиган се поставя пестото и се загрява, добавя се рибата тон и се намачква с помощта на вилица, поразбърква се и се добавя царевицата. Към тях се добавят и изцедените орикети. Поразбърква се. При сервиране по желание се поръсва с още царевица или пармиджано.
http://www.ideericette.it/wp-content/uploads/2009/03/particolare … -tonno-e-mais.jpg

# 64
  • Мнения: 146
Записвам се и аз да следя тази интересна тема!

# 65
  • Мнения: 686
Ciao, cari  chef chef !

Включвам се за да следя тази така вкусна тема.
Ще си позволя да предложа и аз нещичко със сметана  Flutter

Талятели (може и спагети) със спанак и сметана
Главичка лук (на кубчета) и няколко скилидки чесън (нарязани на по 2-3 филийки) се запържват до златисто. Добавя се 1 пакет замразен спанак. Когато е почти готово се добавя 200 гр. сметана за готвене. Талятелите се приготвят по указанията на опаковката, отцеждат се и се добавя соса.
*    Не по-малко вкусни са и изстинали - добър вариант за лятото Wink

Снощи пък импровизирах и стана нещо доста шантаво - богато като вкус и визия  Crazy   ! Просто отдавна не бях правила паста, няколко дни се каних да приготвя и накрая като се захванах се позаплеснах със съставките  Blush Та накратко:  смесих фарфали и буквички (понеже щерката не признава друга паста освен буквичките) - сварих ги заедно и изглеждаха много щуро едрите фарфали и дребните буквички. Сосът го направих така: запържих пресен лук и 2-3 скилидки чесън, 1 светла чушка (спокойно можеше и без нея), ~150-200 гр. царевица от консерва, 1/2 сос Barilla с маслини, 1 консерва риба тон и на финала пресен босилек. + Пармезан при сервиране.

Утре пак ще си измисля нещо за вечеря. Ако става за ядене - пак ще се запиша  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 190
Holly1 , jas.min,

радвам се, че споделяте тук вашите рецепти!

# 67
  • Мнения: 6 390
ооо супер, много добри идеи прочетох, днес ще се пробва нещо с риба тон  Wink

# 68
  • Мнения: 13
обичам да готвя и да яма спагти   chef
А да знаете рецепта за сос със cметана?

  Класика са и  Фарфале със сметана и пушена сьомга.




Продукти:
400 г фарфале
100 г пушена сьомга,
1 чаена чаша незаквасена сметана
 1-2 стръкчета пресен лук
заферано, магданоз, сол, масло

 Пушената сьомга се нарязва на тънки ивички и заедно с лука се запържва леко. Долива се сметаната, след което се подправя със заферано и малко сол и се дръпва настрани от котлона. (максимум 5 мин.)
  Фарфалете  се слагат в голямо количество вряща подсолена вода и се варят 10-12 минути. Изцеждат се много добре и се заливат със сметановия сос.
Поднасят се топли, поръсени със ситно нарязан магданоз

# 69
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Откакто опитах сосовете на Барила, толкова ми харесаха че сега в хладилника винаги държа по един на разположение, приготвям пиле, кюфтета, слагам на ориз, удобно и вкусно.
Досега пробвахме доматен с босилек и доматен с маслини.Следваща цел песто.

# 70
  • София
  • Мнения: 226
Вчера се върнахме от Венеция и си донесох сос Барила с миди. Страхотен е. Тук защо няма??? А и още няколко вида видях там, които тук липсват Sad

# 71
  • Мнения: 190
Вчера се върнахме от Венеция и си донесох сос Барила с миди. Страхотен е. Тук защо няма??? А и още няколко вида видях там, които тук липсват Sad

Някои от сосовете, които се намират на пазара в определена страна са съобразени с регионалните вкусове.
Затова и не се предлагат във всяка страна.
Надяваме се скоро да обогатим палитрата на внасяните сосове.

# 72
  • Мнения: 1
На мен и на приятеля ми ни се доядоха спагети и утре ще готвя.Та отидох днес до Пикадили в Мола, но ми направи впечатление, че нямаше достатъчно видове. Аз търсих Pesto Rosso, но го нямаше и накрая си взех Basilico. Отдавна си ги купувам и наистина са много вкусни. От спагетите също съм много доволна. Та утре ще съчетвам соса с кайма и гъбки,дано и така е вкусно.    chef

# 73
  • Мнения: 8 547
и аз да се запиша,живея в Италия и съм пристастена към сосовете им,обаче мъжа ми си държи само на дометения сос и рядко приготвям пастата с нещо друго,но се записвам в тази готина тема за да следя

# 74
  • София
  • Мнения: 747
Запис и тук Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт