ПОДСТРИГВАНЕ!!!

  • 3 396
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Моята бебка се роди с дълга коса.Сега вече сме на 6 месеца. На коса е пораснала най-много Laughing. иска ми се да я подстрижа, защото в тези жеги...ужас! Много и се поти главичката, влиза и постоянно в очите. Някой казват че не било хубаво да се подстригва малко бебе, но мен не това ме притеснява. А как да стане цялата процедура, аз едва и режа ноктите докато спи. Дайте съвет!
Предварително благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 2 110
Не се притеснявай да подстрижеш бебка щом и пречи косата и и влиза в очите,остави ги тези суеверия. Ще я "залъжеш " с нещо и таткото ще подстригва или обратно.
При нас най-добре ставаше докато се къпем ! Измиват се отлично и косъмчетата .

# 2
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ами бавно и внимателно, избери си ножица с тъпи върхове за всеки случай. Аз повдигах косичката нагоре с гребенче и така я режех, за да не размахвам ножицата пред очите на бебето. Много хубава й стана след като я подстригах. Иначе се роди с неравна коса и беше много смешна.

Не е толкова страшно. Опитай!

# 3
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз рязах косата на моята беба два пъти до годинката.
Първия път беше горе-долу на възрастта, за която говориш.
Сложих я да легне по гръб и подстригвах отгоре, после от двете страни.
После баба и я повдигна до седнало положение и подстригах отзад.
Не съм имала притеснения, или страхове. Общо-взето, стана лесно.
Сега си мисля, че можеше да я подстрига и докато спи - тогава всичко ми е най-лесно. Grinning

П.С. Чувала съм за толкова малки бебета, които ги подстригват с машинка, особено сега, по жегите. Аз, обаче, не посмях. Този шум, бръмчене... Naughty

# 4
  • Мнения: 54
И аз си мислях че докато я къпем ще е най-добре. Така и косъмчетата ще се измият. Ще пробваме. Пожелайте ми успех че сме мн щури и мн шаващи. Laughing

# 5
  • Мнения: 2 658
Аz вече два пъти режа бритона на малката, просто той е най_дълъг. Най_добре е накой да zанимава, а ти да режеш  Peace

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Калин го подстригваме само с помоща на фризьор.Страхува се от непознати и не мърда, иначе е немислимо.

# 7
  • Мнения: 3 804
Живея извън БГ-тук по принцип е горещо-та бебетата редовно ги подстригват-изключая моите-защото бяха късокосмести  Laughing,едната и руса-та  все едно,че главата и беше гола

# 8
  • Мнения: 9 448
Цитат
Не се притеснявай да подстрижеш бебка щом и пречи косата и и влиза в очите,остави ги тези суеверия.
Разбира се. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 44 138
Е, чак пък на 6 месечно бебе да не можеш да резнеш няколко см коса.....
А за фризьор ми се струва малка....но ако поне седи стабилно можеш да пробваш....

# 10
  • Мнения: 54
ами още не стой стабилно, но е мн жива и енергична. мн шава. ама наистина много! и точно защото е на 6 месеца ме е страх, движенията и са още хаотични и бързи, иска да пипа всичко. ноктите режем само докато спим. но къпането, както казах ми се струва най удачния вариант, въпреки че и там сме мн щури. татко ще помага.

# 11
  • Мнения: 7 723
Подсприжи й само бретона, ако я притеснява.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 183
Аз подстригах моя на 6 месеца като го сложих в скута на баща му и уж си премятаха из ръцете някаква играчка, но се овладяваха и движения и погледи.

На 1г.  повторих процедурата - мнооого по-трудно беше, но ми помогна това, че видя как подстригах сестра му преди него.

А сега просто не ми дава  Crossing Arms Крещи, бута ми ръката...Отидохме да пробваме на фризьор с машинка - така наду гайдата, че бързо, бързо излезнахме.
И сега се настройвам да го подстрижа докато спи.

# 13
  • България
  • Мнения: 757
Подстригах малкия преди месец.И аз съм чувала,че не било хубаво,но как да оставя детето в тези жеги с тази коса?Бретона стигаше почти до нослето,а опашката на тила беше дълга колкото показалец.Да не говоря как съм му прибирала зад ушите останалата коса.Никого не слушах,а отидох и махнах това мъчение за детето и си прибрах част от косичката.

# 14
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Моята бебка се роди с дълга коса.Сега вече сме на 6 месеца. На коса е пораснала най-много Laughing. иска ми се да я подстрижа, защото в тези жеги...ужас! Много и се поти главичката, влиза и постоянно в очите. Някой казват че не било хубаво да се подстригва малко бебе, но мен не това ме притеснява. А как да стане цялата процедура, аз едва и режа ноктите докато спи. Дайте съвет!
Предварително благодаря!!!
Моят син го подстригвах във водата, докато си играеше  ,аз действах  Laughing Мама на 40 дни ми е резнала бретона защото ми е бил до нослето и до годинката още няколко пъти ми е правила прическа. Wink

Общи условия

Активация на акаунт