Не трябвало да се спи по гръб?

  • 1 476
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
В един немски сайт четох , че особено към края на бременността не трябвало да се спи по гръб , защото бебето е вече тежко и притискало някаква артерия . Сайтът е сериозен ( www.eumom.com ) Вие чували ли сте подобно нещо ?
Много кофти бе , не стига ,че по корем не може да се спи , а сега и по гръб .  Tired
Да така е  Peace
Моя генеколог ме беше предупредил от рано  Wink
Е това не озна4ава 4е никога не съм спала на гръб  Rolling Eyes оба4е и не ми беше най удобната поза накрая ... найстина си тежи бебока и ти ма4ка вси4ко... леко на страни ми беше най добре  Wink

# 16
  • Мнения: 353
И на мен ми ставаше много лошо по гръб. Имах чувството, че се задушавам. И на секциото бяха няклонили леглото, после го изправиха да ме шият.

задушаването се плучава и когато бебо притисне силно диафрагмата, тя дробовете и така няма място за кислород и изобщо за дишане
и това е една от причините да не се спи по гръб в по-напреднала бременност - сега ни трябва много кислород, защото дишаме за двама

# 17
  • Мнения: 2 952
Дори да не усещате и да   не  ви става лошо пак не спете на гръб ...даже  още от няколко месеца казват...аз  по малко  лежах  само , защото писва на  страна , но  сега пък на края  - изобщо.Пише  го навсякъде по медицинските книги.Няма  зна4ение какво усещате , усещането не  зна4и нищо.И да  ви е добре , не спете по гръб...... smile3514 Писна ми на страна !!Болят ме краката горе.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
На дясно ми е най- удобно, ама и на там не било желателно, защото пък плацентата ми била там.

И това къде ти е плацентата ли има значение????

# 19
  • Мнения: 796
Правилно, не спи по гръб, защото като се притиска тази артерия не отива достатъчно кислород до бебчо.

Общи условия

Активация на акаунт