Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година?

  • 55 148
  • 744
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 219
Закуска-каша от елда със сирене и масло
Обяд-агнешко с ориз,спанак,коприва и други зелени подправки...
Вечеря-още не съм измислила Grinning

# 256
  • Мнения: 275
Елдата я приготвям всякак - вкъщи много я обичат.
Последно правих мусака с елда, вместо с кайма.

менюто днес:
закуска : ябълка, киви, овесени ядки, кисело мляко - всичко това пасирано
обяд: крем супа от тиквички, препечена филийка с масло и кашкавал
следобед : печена тиква с ядки, плодове

# 257
  • Мнения: 693
Ако ще готвиш кафява елда, на нея подготовката й е най-важна - накисване, сваряване, промиване със студена вода и ще имаш един приятен на вкус продукт (т.е. с много лек вкус). Отатм нататък правиш какво си изкаш - със зеленчуци вместо ориз, пълнени чушки, тиквичк и пр. (с подправки и някой и друг зеленчук), като закуска с разни добавки, може и на пастет и кюфтеца да се направи. Може и на брашно да се направи (с кафемелачка) и да се прибавя към разни смеси (за палачинки, за хляб, за гуфрети; само внимателно, че няма глутен, трябва да не е повече от 1/4 от общото количество брашно)

За кафявата става дума, моята дъщеря отказва да яде по-гъста храна, като цяло е много капризна и злояда, иначе кюфтецата звучат доста добре. Tired

А, колко време се кисне и това промиване какво означава, че изхвърляш водата, в която е вряла и я измиваш, така ли?

# 258
  • Мнения: 782
закуска - юфка със сирене и масло
 киви и банан
обяд - супа топче
сл. закуска - ръж. ядки с ябълка
вечеря - чушки, пълнени с просо, тиквичка, чесън, зелен лук, целина магданоз + кисело мляко, ако пожелае ...

Катинче, доста си хапва моя разбойник ... около 300-400 на ядене, плодове на корем  Crazy Ако зависи от него постоянно ще дъвче нещо!

Мег, даваш страхотни идеи на такива като мен, които тепърва се ориентират към здравословен начин на живот. Задължитено ще пробвам елдените кюфтета  Hug

пп ... Аз елдата я кисна от вечерта  Peace

# 259
  • Мнения: 3 869
За кафявата става дума, моята дъщеря отказва да яде по-гъста храна, като цяло е много капризна и злояда, иначе кюфтецата звучат доста добре. Tired

А, колко време се кисне и това промиване какво означава, че изхвърляш водата, в която е вряла и я измиваш, така ли?

Киснеш колото искаш - няколко часа е добре, но и 1 час да накиснеш пак ще има ефект. Целта на накисването и промиването е да падне специфичния вкус (и разни инхибитори), който много хора (и особено деца) не харесват. Ако я киснеш цяла ноще едва ли ще има нужда от промиване и може да се готви направо със зеленчуци или друго. Колкото повече се кисне, толкова по-бързо се сварява - 20-25 мин за ненакисната до 10 мин за накисната поне няколко часа.

Шада   bouquet

# 260
  • Мнения: 561
А какво му е полезното на нахута? Embarassed не зная....
Нахута се смята за заместител на яйцата във вегетарианското хранене. Предимството му пред зрелия фасул/боба е, че е по-лек за храносмилането и според мен е подходящ за деца от боба. Богат на протеини като всички бобови.

# 261
  • Мнения: 11 214
Попара с пълнозърнест сухар
Домашна пица маргарита
Грозде
Пилешка супа

# 262
  • Мнения: 2 132
Мег, а зелената елда колко време да я кисна? И сурова в какво се яде? Simple Smile На детето сурова може ли да се дава? Аз елдата заради обработката я избягвам, но вчера взех един пакет. Пише, че е със зелен цвят (био е).

Нахутът има най-много протеини от бобовите! Може би единствено соята има повече, но не съм сигурна.

# 263
  • Мнения: 3 869
Жени, ако ще я готвиш зелената (въпреки цената Mr. Green) няма нужда да я киснеш. Ако ще я покълваш - тогава е по класическата схема - няклоко часа, примерно 1 нощ, после промиваш хубаво, че става някак лепкава, и оставяш да покълне за 1 ден - става много вкусно мляко от нея, което аз слагам в зърнените закуски на детето Simple Smile

# 264
  • Мнения: 2 132
Жени, ако ще я готвиш зелената (въпреки цената Mr. Green) няма нужда да я киснеш. Ако ще я покълваш - тогава е по класическата схема - няклоко часа, примерно 1 нощ, после промиваш хубаво, че става някак лепкава, и оставяш да покълне за 1 ден - става много вкусно мляко от нея, което аз слагам в зърнените закуски на детето Simple Smile
А мога ли направо в уреда за покълване да я сложа, без да я кисна?

Закуска - овесени ядки с круша и банан+1 лъжичка пшеничен зародиш и малко меласа
Портокалов сок със спирулина
Сега яде круша
Обяд - зелен фасул с киноа
Следобед - кашкавалени бутер пръчици с кисело мляко
Вечеря - ? Simple Smile

# 265
  • Мнения: 3 066
Привет и от мен!
Днес менюто е:
Закуска-уитабикс с домашно прясно мляко и канела за вкус
Обед:пълнени чушки с ориз,спанак,домат и гъби;филийка многозурнест хляб с хумус;ябълка
вечеря-елда с оранжеви зеленчуци-чушка,тиква,моркови и червен лук;портокалово-киви смути

# 266
  • Мнения: 4 301
Закуска - Каша елда със сирене и масло.
Обяд - супа от различни зеленчуци и пълнзърнесто фиде
Следобедна закуска - ще правя плодов йогурт
Вечеря - супата

# 267
  • Мнения: 782
закуска - кисело мляко
   киви, ябълка, банан
обяд - крем супа от карфиол и заешко + пълнозърнест хляб
   сл. закуска - тиква с извара
вечеря - чушките от вчера + сирене + сухар

# 268
  • Мнения: 2 376
Закуска-печен сандвич с кашкавал
банан
обяд-макарони с масло, кашкавал и броколи
вечеря-пилешко филе с праз /трябваше да е пиле с доматен сос/
нектарин
оризова бисквита

# 269
  • Мнения: 682
Закуска - пълнозърнеста каша
Обяд - броколи с морков и картоф на пара
Следобедна закуска - ябълка, круша и банан
Вечеря - пълнени чушки с ориз

Общи условия

Активация на акаунт