Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година?

  • 55 211
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 153
Извинете за офф-топика, обаче, tanyatais, колко време ти отива на ден за готвене? Аз за сега също приготвям бебешката храна вкъщи, но се замислям за кухня заради разнообразието. От друга страна имам колебания за качеството на която и да е кухня...
Но съм и полу-работеща мама и трудничко смогвам с готвенето...

# 46
  • Мнения: 3 066
Извинете за офф-топика, обаче, tanyatais, колко време ти отива на ден за готвене? Аз за сега също приготвям бебешката храна вкъщи, но се замислям за кухня заради разнообразието. От друга страна имам колебания за качеството на която и да е кухня...
Но съм и полу-работеща мама и трудничко смогвам с готвенето...
Здравей! Аз готвя по-големи количества и замразявам за месеца! Правя в един ден 2 супи,другия 2 местни ястия,другия 2 постни,на следващия 2 местни с други меса и риба и това е за месеца-4 сутрини готвене! А през другото време когато готвя за нас и даваме също!Не отнема много време,но знаеш какво предлагаш на детето си! Hug

# 47
  • Мнения: 1 153
Ох, изпраенията от памперсите наистина размекват мозъка, как не съм се сетила за замразяването по-рано Crazy! А какви количества замразяваш, т.е. колко порции и за какъв период са годни? Намираш ли разлика във вкуса след размразаявнето?

# 48
  • Мнения: 3 066
Ох, изпраенията от памперсите наистина размекват мозъка, как не съм се сетила за замразяването по-рано Crazy! А какви количества замразяваш, т.е. колко порции и за какъв период са годни? Намираш ли разлика във вкуса след размразаявнето?
Правя около 5-6-детски бурканчета ядене по 200 грама всяка!Могат да се съхраняват във фризер при -3 градуса поне до 6 седмици-аз им слагам етикети със съдържание и дата на приготвяне! Не замразявам такива ястив с картофи и ориз!Няма разлика във вкуса и е доста удобно !Направи малко и виж как ви се отразява-на нашия бюджет действа доста добре,а имаме винаги разнообразна храна!Пиши какво е станало!:)

# 49
  • Мнения: 1 153
tanyatais, благодаря за съветите  bouquet Тъкмо в края на седмицата ще получа едно хубаво месце и ще се развихря:)
Препоръчай ми въглехидратни неща за сгъстяване и калоризиране на манждите, които да са подходящи за замразяване (и аз се замислих, че картофи и ориз едва ли са подходящи).

# 50
  • Мнения: 319
А защо не са подходящи ориза и картофите?
Аз съм замразявала храна и с двете неща и смятам, че не е проблем - вкуса е добър...
Или има някаква друга причина?

За сгъстяване може да се използва брашно - традиционно е за нашата кухня. Аз предпочитам ориза и картофите все пак.

# 51
  • Мнения: 3 066
Обикновено вкуса се променя,но ако е в комбина с други продукти не се усеща толкова! Иначе леща, смачкани бобови култури,карфиол,моркови,праз,тиквички и броколи са добри пълнители в ястията!
Ще се разровя за причината освен вкуса-останало ми е като правило при замразяването,но не си спомням защо точно!Успехи и много бебешки вкусотийки!  chef  bouquet

# 52
  • Мнения: 60
Картофите имат друг вкус, ако престоят и един ден в хладилника. Но за ориза не бях чувала.
Нашето меню днес беше :
закуска - безглутенова каша с ябълка
обяд - спанак с ориз и пилешко; десерт - банан с манго
следобедна закуска - юфка със сирене и масло
вечеря - супа с грах
но най обича да си цока

# 53
  • Мнения: 1 581
Уитабикс за закуска, почти всяка сутрин, и двамата с баткото, с мляко и една лъжица мед отгоре  ooooh!
Отказват всякакво разнообразие, просто нищо друго не искат, но пък имат и двамата много много редовен стомах  Laughing

Иначе на малкия вече не му готвя отделно, храни се от нашата храна, просто се старая да е подходяща. Днес наденички с ориз и зеленчуци. И чери доматчета - също много любимо.

Вечеря супа от картофи и броколи. Освен тази, обича много и само картофена супа, пилешка супа и червена леща. Обича много и боб.

# 54
  • Мнения: 3 066
Добро утро !
Меню:
Закуска-ягодов йогурт безглутенова каша
Обед-пилешка супа с ръжено хлебче;десерт-пъпеш
вечеря-паста с бял сос и гъбки:десерт-манго с кисело мляко
иВарна и Рая обожава Уитабикс и аз също:)
 Hug

# 55
  • Мнения: 319
Нашето меню днес:
закуска - царевичен грис със сирене и масло
обяд - сьомга с картофи, целина и подправки
следобед - диня, бисквитки
вечеря - патладжан със зеленчуци (морков, лук, чесън и каквото още има Wink

# 56
  • Мнения: 319
tanyatais,  би ли ми дала съвет (като един виден експерт по замразяването Wink), дали мога да замразя нещо, което съдържа сирене, яйце и кисело мляко? В случая постна мусака от тиквички?

# 57
  • Мнения: 179
Да се включа и аз:
Закуска-елда с авокадо и банан
Обяд-пуешко с броколи, карфиол и моркови
Следобедна закуска- кисело мляко с овесени ядки и праскова
Вечеря-супа от картофи, тиквички и жълт пипер

# 58
  • Мнения: 3 066
tanyatais,  би ли ми дала съвет (като един виден експерт по замразяването Wink), дали мога да замразя нещо, което съдържа сирене, яйце и кисело мляко? В случая постна мусака от тиквички?
За кратък срок -да,не повеюе от 2 седмици! Hug

# 59
  • Мнения: 319
Супер, много ти благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт