разкъсвания при нормално раждане

  • 6 937
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 827
  Упражнения правих почти редовно през 8-9 месец. Но пак имах всякакви разкъсвания. Не може да се предвиди как ще протекат нещата. Трябва да кажа обаче, че по време на напъните, последното нещо, за което мислех, бяха разкъсванията и шевовете! Дори се молех да дойде по- бързо този момент Shocked, Беше смешно слаба болката в сравнение с всичко до този момент, hahaha че кат озапочнаха да шият, все едно бях на почивка   smile3524

# 16
  • Мнения: 5 299
И аз родих без упойки по естествен път, направиха ми епизиотомия,. Аз така и не разбрах,а после ми сложиха упойка  при шиенето. Първите 7 дена си беше гадничко, но после всичко минава и заминава. Досега не бях чувала за упражнения на перинеума newsm78

# 17
  • Мнения: 2 952
 newsm78  вси4ки ли тук са раждали без  епидурална упойка?Защото тя  самата ве4е  е  обезболяваща....защо да слагат пак при шиене или да те пръскат с нещо обезболяващо?

Моята приятелка роди с  епидурална и накрая попитала  доктора дали е шита (не е усетила) , а беше  шита  доста.Казват после  след раждането боли от шевпвете ...ами поне само после да  боли , по-малкото зло , то без хи4 не може . preggo stork-boy doctor

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Имам нужда от съвет
Скоро ще раждам (ноември)решила съм да е нормално без упойка,бих понесла всичко освем едно много ме е страх от разкъсванията които мога да получа и после да ме шият(чувала съм че е мн.болезнено)може ли да се направи някаква подготовка(и каква)за да се намали максимално възможноста за поява на разкъсвания по време на раждане?
Това ще ти е най малкия проблем и мен ме беше страх от това най много, но така ме боля по време на контракциите, че разкъсванията не ги усетих, а шиенето ми се стори като почивка. Дори ме шиха без упойка или упойката не ми подейства, пък и така си претръпнал след раждането, че не ти пука. Та не се бой, не са страшни нито разкъсванията нито шиенето, ще видиш. Успешно раждане!
О да добавя раждах нормално без епидурална, но още съжалявам, че не поисках тогава, та ако ще раждам пак някога, задължително ще поискам епидурална упойка.

# 19
  • Мнения: 3 356
Не се притеснявай,не е страшно.Аз съм с епизотомия и 4 външни шева.Вътрешните не знам колко са.Родих с 2 бусколизина и 2 лидокаина.На третия ден ставах,лягах и кляках без проблеми.Не е болка за умиране.Вземи си бивацин на спрей,отвара от смрадлика да ти носят всеки ден и нещата няма да са зле.Малко придърпва,докато не ти свалят конците,но после си като нов човек.
Повече болят контракциите отколкото раждането,епизотомията и шевовете.

# 20
  • Мнения: 6 910
и мен много ме е страх от тези разкъсвания. Аз си мисля ако забременея как бих искала да раждам и това ми е един от основните аргументи да искам секцио. Но имам време доста да си мисля, сигурно ще си сменя мнението поне 15 пъти. И все си мисля дали ако поискам да не ми правят епизиотомия няма да е по-добре  newsm78
А относно епидуралната има вероятност вече да си излязъл от упойката, когато почнат да те шият.

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А относно епидуралната има вероятност вече да си излязъл от упойката, когато почнат да те шият.

мммм....има си местни упойки за тези случаи:))

# 22
  • Мнения: 6 910
мммм....има си местни упойки за тези случаи:))
да де, аз го казах понеже една жена се чудеше дали някой тук е раждал с епидурална упойка и в такъв случай защо ще му е друга. Та аз си мисля, че понякога се налага и друга.

# 23
  • Мнения: 1 616
Това ще ти е най малкия проблем и мен ме беше страх от това най много, но така ме боля по време на контракциите, че разкъсванията не ги усетих, а шиенето ми се стори като почивка. Дори ме шиха без упойка или упойката не ми подейства, пък и така си претръпнал след раждането, че не ти пука. Та не се бой, не са страшни нито разкъсванията нито шиенето, ще видиш. Успешно раждане!
Напълно подкрепям- най-тежката част от раждането за мен са контракциите. Аз раждах нормално без упойка и даже не знам дали са ме срязали или сама съм се разкъсала, но факт е, че нищо не усетих. Не ме боля и като ме шиха (имам 3 външни и незнайно колко вътрешни шева). Лекарят ми сложи местна упойка и си свърши работата, аз усетих само малко щипене, като ме намаза с нещо-си... Желая ти леко раждане, Клара, и не мисли за шевовете- не са толкова страшни! Успех! Grinning

# 24
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Едва ли ще кажа нещо ново,като ви чета -всякакви случаи има.
При мен раждането беше без упойка,като изключим 2 бусколизина.Най-болезнената част беше,когато доктора ми правеше периодично разкритие,или както той се изразяваше-"помагам ти,това не го правя на всички".Вече в родилната зала нищо не ме болеше,доктора ми беше направил епизотомия,но не съм разбрала кога.Разкъсвания имах много,но и тях не ги усетих .Само чух един гаден звук "хррръъс" и ми стана някак проветриво и веднага се сетих какво е станало.И шиенето не ме боля,предполагам че ми беше сложена местна упойка.
Та като искаш-роди си нормално,то така или иначе за епидуралната трябват поне 4 см разкритие-поне на мен така ми казаха.Но за местната упойка при шиенето смятам че е напълно задължителна.

# 25
  • София
  • Мнения: 131
Болките ми бяха само по време на контракциите. Самото раждане вообще не беше болезнено (раждах без упойка), имах разкъсвания които вообще не усетих, а за зашиването ми сложиха местна упойка.
Желая ти успех.

P.S И аз имах същите притеснения, но всичко мина нормално, сигурна съм че и при теб ще бъде така. newsm10

# 26
  • Мнения: 136
Все едно аз съм го писала преди 2-3 седмици Simple Smile
И мен от това ме беше най-страх и точно то ми се случи  Sad
И упражнения много правих, ама пак си ме резнаха... и лидокаин ми сложиха, ама хич не ме хвана...

Та от съвсем пресен опит, ако наистина си решила без упойка да раждаш - помоли ги да оставят бебето при теб докато те шият няколко минути - по-добро обезболяващо няма, честна дума! Wink

Леко раждане и ти пожелавам да не ти се случва това, дето се страхуваш от него!

# 27
  • Мнения: 6 315
Все едно аз съм го писала преди 2-3 седмици Simple Smile
И мен от това ме беше най-страх и точно то ми се случи  Sad
И упражнения много правих, ама пак си ме резнаха... и лидокаин ми сложиха, ама хич не ме хвана...

Те режат за да не получиш разкъсвания Wink.

Аз също раждах нормално, без упойка. усетих как точно след като излезе главата бебето ме разкъса (все едно нещо пукна вътре без да боли) и даже казах на акушерката. Тя обясни, че бебето е с широки рамене и с тях е успял да направи беличка. Направиха ми и епизиотомия Simple Smile. После ми сложиха местна упойка, зашиха ме без да усетя нищичко и така.

Не се притеснявай! Всичко е до еластичност на тъканите в крайна сметка. Прави упражненията за перинеум всеки път, когато се сетиш!

Пожелавам ти леко бременеене и много леко раждане!   bouquet

# 28
  • Мнения: 941
благодаря ви момичета,май ми стана по леко
в последно време си мислех че всички раждат е епидурална упойка, и ми казват че съм луда да не искам, но като четох вашитя опит съм още по твърдо убедена че ще се справя без нея, много ми бяхте полезни

# 29
И аз съм с епизиотомия, шева не си личи, ама повече от 4 месеца минаха и все още ме боли в началото, но за всеки е различно и зависи как доктора си е свършил работата. Но иначе сейкса е хубав, както преди дори може би по-хубав  Grinning. На теб - късмет

Общи условия

Активация на акаунт