Нормално ли е да се отглеждат деца заедно с котки или кучета?

  • 17 604
  • 202
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 749
Ще си призная, че в Бг моето куче го водех без намордник, именно, за да може да защити мен или себе си от подобни нападения.
И ние така...Нееднократно са го нападали...Не ми се мисли какво би станало с него,ако беше с намордник... Confused Или пък с мен.Много пъти ме е защитавал от бездомни и от "домни" без каишка.

Точно куче без намордник ухапа мъжа ми преди няколко години. Както си вървяхме по "Дондуков", един гигантски пес изскочи от входа на една от сградите и захапа мъжа ми. Ей така, без причина. И ще уточня, че кучето беше на къса каишка.
Мислейки за собствените си зад**ци, не се замисляте, че може да пострада друг човек, който просто си върви по пътя!
Може да има и съвестни стопани, но за такива като вас, в джоба си нося спрей.  И специално си купих такъв, който става и за кучета и за хора.
Мило,аз си познавам кучето като себе си.Познавам всяко негово движение.Нужно е,защото имам дете.Никога не би си позволил да ухапе човек.Съзнавам каква отговорност съм поела.Кучето ми спира да мърда дори ,когато се приближи дете.За да не го уплаши.А ако е пък мойто.....Такива неща му е правила...горкия...и седи и не мърда,за да не я уплаши и да не избяга от него.И защо?Простичък отговор-защото я обича.
Малко се отплеснах.Не сравнявай, моля ти се чужди кучета с моето.Не ни познаваш!Това е да сравня съседката,дето си хвърля превръзките под прозорците на хората,с теб.

# 196
  • Мнения: 6 274
Китана -   bouquet
Както няма двама души еднакви, така няма и две кучета еднакви.
Толкова ли не можете да го разберете, хора?

# 197
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Може да има и съвестни стопани, но за такива като вас, в джоба си нося спрей.  И специално си купих такъв, който става и за кучета и за хора.
Спреят не е пистолет. И аз си нося спрей - срещу двукраки хищници с характерен цвят на кожата.
Куче засега не ме е нападало. Хората са по-страшни.

# 198
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
    Живея в панелка, в която на всеки етаж има поне по едно куче. Нямам нищо против, обичам животни и до преди година имахме котка (като пролазиха децата я подарих на приятелка, понеже, признавам си, ми идваше нанагорно чистенето след нея и 2 деца). Съседите са свестни, не съм попадала на изпражнения нито във нито пред входа, но истината е, че ми е криво да слушам скимтенето на кучетата докато са сами вкъщи. Не че ми пречи, мъчно ми е. Офисът на мъжа ми е в съседния блок. Там има едно домашно куче, което като го извеждат винаги препикава рампата за колички пред входа. Няма да ви описвам каква смрад е лятото и колко грозно е зимата в снега. В кварталния парк кучетата са концентрирани на "кучешки поляни" и почти няма проблеми, но когато пролетта се стопи снегът всички алеи бяха оцвъкани с лайна (с извинение).
      Абсолютно съм против разхождането на каквито и да е породи без каишка, а на по- големите и без наморник. Децата ми се ужасяват от всякакви животни, напоследък даже и от гълъби. Мислим да им вземем някакъв дребен любимец, та дано да преодолеят страховете си. Дори наскоро им купихме плюшен заек, като истински, от който толкова ги беше страх, че първите дни не искаха да го пипнат. Да уточня, че никога не съм ги плашила с животни и отдалеч се радват на всички кучета в квартала, но доближат ли настава истерия...

# 199
  • Мнения: 6 274
Искате да кажете, че това животинче трябва да се води на каишка?  Shocked



Стига, не може да е истина просто.

# 200
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Джуличка, какво разкошче!
Ами май трябва, за негово добро - за да не го закуси някой голям батко Wink

# 201
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Искате да кажете, че това животинче трябва да се води на каишка?  Shocked



Стига, не може да е истина просто.

Според мен този бонбон трябва да се носи на ръце и много да се целува, но според децата ми е ужасяващ звяр, който иска да ги изяде Mr. Green.

И да споделя една грозна гледка от последните дни. В парка се събира групичка пенсионери и един от тях си води две бездомни кучета с него. Всеки ден са там, лежат си кротичко в тревата край старците и тихо дразнят другите майки на площадката  Mr. Green. Онзи ден минава един кучкар с едричко куче, ловна порода, пуснато да тича на свобода между децата и побеснява от присъствието на кротките помияри. Започна да крещи на старците, да цели кучетата с камъни и да насъсква своето срещу тях. И това пред нашите деца. За мен това е много по- грозен пример за децата ни отколкото да нямаш куче и да не обичаш животни. По- страшно е да демонстрираш омраза към бездомните и нечистокръвните,а предпочитание към породистите (било то животни или хора).

# 202
  • Мнения: 7 821
Хайде стига толкова! То не са пистолети, мозъци, то не е чудо  ooooh! ...

Общи условия

Активация на акаунт