Юли - 2009 - Тема 63 :)

  • 11 128
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 61
Тоничка, за морето се питат педиатрите, а не мъжете.  Peace Мъжът ти ще ти каже, каквото му изнася....

# 241
  • Мнения: 576
Здравейте и от нас !!! Simple Smile


Ние вече сме си вкъщи  Wink


Да разкажа набързо как мина при мен (нали бях като уплашено пиле последни дни преди раждането) и ще се върна да чета докато мъничкото спинка Simple Smile

Вечерта преди секциото си спах добре, изобщо не се замислях какво ме чака на сутринта и така с  уж бодра крачка тръгнах към болницата, Така свежарка бях докато не затворих врата на родилното пред лицето на мъжа ми и не останах сама в стаята очаквайки да се почне някаква подготовка. Започна се голямото тресене, много шубе ме хвана. Влезнахме в операционната, а сърцето ми щеше да се пръсне, наистина такъв ужас не съм изпитвала.Докато ме подгтовяха даже се разтреперих и само се молих всичко да е наред.... Сложиха ми упойката, пуснаха чаршафа пред очите ми и се започна...
Усещах как ме поместват, мърдат и изведнъж се чу най-невероятния детски плач...Бяха извадили бебо и той ревеше с пълна сила.
Казвам ви страх, ужас, паника всичко се изпари, не знам как стана...Бях готова да стана и да тръгна при детенцето си..
Разплаках се, чаках да ми го покажат.... и така когато го цунках за първи път , още мокър , рошав, още някак неотделен от мен.
Нямах търпение да го видя, да го гушна, но ми го дадоха чак на другия  ден. Всъщност така и стана моето раздвижване.
Не ми носеха бебето, а чувах по коридора как разнасят другите бебенца, тогава казах, че боли, не боли ще  ставам. Дойде сестра и ми помогна повече с насърчителни думи отколкото физическа помощ, но все пак се размърках, изкъпах и тръгнах да се моля да ми дадат детето.  Grinning Взех си го и така всеки ден бяхме нон стоп заедно.
Имах ме и неприятности де...бебока получи алергия от обикновеното мляко и се наложи да минаваме на химералергено, антирефлуксно. Така до вчера, когато ми слезе кърмата и сега си хапваме обилно млекце.
Малко ми е сложно, тъй като гърдите ми са огромни, бързо се пълнят и пъровото изцеждане беше ... ooooh!, след  което ме накараха да изхвърля 500мл. кърма .  #2gunfire
Сега папка на около 2.5 -3 часа. Благодаря от все сърце на този, които е измислил силиконовите зърна. Това е чудо на "техниката", която толкова улеснява кърменето ни, първоначално се борих 3 часа с ревящия малчо в ръце само и само да успе да засуче, а сега със силиконовите зърна си налапва от 1 път и си суче активно, без изнервяне, зор и мотане по 1 час.
Малко ми е тъмнаа индия кога да изчеждам, но ще се обърна към някой от спец. във форума. Взех си и контейнерчета да замръзявам кърма, тъй като имам доста в излишък...
За това как е след операцията. Чувствам се прекрасно и не съм имала ужасни болки дори и деня след операцията. Сигурно си е до организъм, но пословичното трудно възстановяване, болки , ужасии при мен не се случиха.
Боли си, да, но като при по-силна менструация, определено не се умира от нея  Peace




Та това е от нас, дългичко стана, но пък може да е интересно за тези, които са още в очакване... Laughing

# 242
  • Мнения: 9 093
Мамбинка -  Hug Hug Hug
На мен лично ми беше полезно всичко това, а и се радвам да чуя, че вече сте добре. Прекрасно е, че имаш кърма - желая ти успех в кърменето Hug

# 243
  • София
  • Мнения: 493
Мамбина успех и от мен!  Hug   Hug
Моя бебон почва да шава когато хапна нещо.Сега хапнах добро количество диня и малчо се опъва зверски  Heart Eyes

# 244
  • Мнения: 7 263

medula, може да се понакиснеш в морето и за мен. Мъж ми каза, че когато и да се роди бебето няма да отидем на море тая година, защото ще е много малко. Като мине годинка тогава щял да ни заведе!  Tired

Права е medula мъж ти да не се измъква и да измисли друго оправдание. Тези бебета дето ги раждат варненки и бургазлийки да не би да ни ги носят в София и Пловдив защото са малки  Mr. Green Laughing
Веднага го контрирай и му кажи да се вземе в ръце  Crazy Flutter - с малко бебе е най-лесно. Виж с 1-но годишен прохождащ фърфалак морето си е направо  #Crazy Rolling Eyes #Crazy
Честити бебчета на Поля, Валерия, Деси и Маймунчето  Hug Hug Hug   bouquet  bouquet  bouquet

# 245
  • Мнения: 14
спокойно тук съм си !
вчера бяхме на доктор но за сега каза че няма май скоро да се раждаме!
не пиша защото съм на гости в родителите ми !
надявам се скоро бебка да реши да излиза ! че уж на 8 ми е термина пък май ще закъснеем Simple Smile
 Hug  Hug  Hug на всички Hug!

# 246
  • София
  • Мнения: 39
Pollia радвам се, че сте добре и сте вече вкъщи!!!

Мамбина, звучиш чудесно!!!

Относно морето - не виждам причина да не се заведе. Никой не е луд да го опъне на слънци и да го обръща. Все пак всеки решава сам за себе си. Аз си мисля, че ако не можем да стигнем до морето, то курорти в балкана около нас колкото щеш - и това е вариант. Живот и здраве да се роди малчо, до дръпне малко, аз да се възстановя пък тогава ще го мислим.

# 247
  • Мнения: 253
darka_jivko мила, ти не беше ли тези дни с разстроен стомах???

Да,аз съм с разстроеният стомах.Защо?
Честита принцеска на мама Поля!!!
Мен днеска ме стегна на няколко пъти корема и така ме болеше ниско долу,че едвам си седях на гъза,ама.....повече не се повтори  ooooh!

# 248
  • Мнения: 192
Здравейте, момичета!

Първо да честитя на многото мами, които в последните дни родиха дечицата си - няма да изреждам , само искам  да им пожелая да са здрави, да спинкат и да си хапват! Аз ви четях през цялото време, но не можех да пиша, много ми разведрявахте престоя в болницата Hug Hug Благодаря на всички ви за хубавите пожелания - много мило ми беше1

Ние вече сме вкъщи, кърмя Боряна, имам огрооооооомни гърди със леко запушени канали, защото не мога да ги изцедя хубаво, направо се ужасявам като се погледна, пък как тежи не е истина ooooh! ooooh!

Пак ще пиша като имам възможност. Успех и на тези,които им предстои да се срещнат с бебенцата си!

# 249
  • Мнения: 179
Мамбинка добре дошла Hug.Много добре звучиш.И аз като теб съм благодарна на този който е измислил селиконовите зърна Peace.И с каката с тях ми беше спасението и сега от първото засукване на малкия съм с тях.Много по лесно, малкия иска само с тях.
Аз родих в 8.50 сутринта в 12.00 на обяд ми връчиха бебчо да му дам коластра тъй като преди да родя ми дойде.2 дни имах коластра и сега вече сме на кърмене изцяло.Все пак му направих режим на 3часа естествено + - 20-30мин.Така си имам на представа кога ще се събуди и кога трябва да се прибера да го накърмя.И аз имам за сега в по-вече кърма и изцеждам.Вчера като празнувахме оставих на детегледачката изцедена кърма и така тя го хранише.Естествено ми се наложи и аз в ресторанта в тоалетната да се цеда , но няма как много бързо се пълнят.
Колкото до ношниците на някой не им стигнаха 3-4.На мен и една ми свърши работа.Течението ми е почти на привършване много слабо.Само като родих ми сложиха един памперс после си взех душ и минах само на превръзки.Но при всеки е различно.
Аманитка -питаш как са ме пуснали от болницата толкова рано?Еми с връзки Mr. Green.По втория начин Wink.А и всички пишите , че съм енергична и т.н..Не просто и аз се изненадах от това раждане.Боже ако ви кажа с каката какъв ад преживях ooooh!, въобще не звучах така, а сега чак и аз не вярвам.Няколко пъти им казах , че искам да ме шият от долу те ми викат ", че няма какво" аз крищя и им викам" как няма какво цяло бебе излезе кой знай каква  кофа съм от долу" Joy.10 мин ми обесняваха и успокояваха, че ми няма нищо, че съм добре и , че наистина нямало какво да шият.А аз просто не вярвах.За сега съм добре като започна интимния живот с мъжо ще видим какви са ги свършили Wink Mr. Green
Сега изчезвам, че всеки момент ще ми дойдат гостите.Малкия си спи сладко сладко Heart Eyes
За морето аз съм за с две ръце .Края на юли заминаваме..... Crazy
Полинна - Hug честито   bouquet

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 19:17 от дейзи$

# 250
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881


marulka_s
тъкмо си пускам поста ви виждам, че си се върнала много се радвам за теб  Hug , че всичко е минало леко.
И тъй като си един от експертите ни по кърмене и си като мен на Допегит да те питам. Казаха ми че ако не ми спадне кръвното и не спра допегита няма да мога да кърмя - при теб как са нещата от тази гледна точка?

На бързо влизам, че тотално съм в неведение от къде да започна вкъщи и общо взето съм като в небрано лозе, но да ти кажа, че Допегита е съвместим с кърменето и няма проблем да го пиеш и да кърмиш, който ти е казал за спреш кърменето заради Допегита да си гледа работата. Допегит пия без прекъсване от 2006 година, когато бях бременна със Стефи, докато кърмех до ноември 2008 и съответно през бременността си го приемах. Сега продължавам да го пия, идвам от болницата, където кърмех и пак ми го даваха. Просто бъди спокойна пий си илача и си кърми детето  Heart Eyes

Честито на новите бебчета и успех на майчетата в очакване.

Полина, честито. За сега май 4-ти води класацията, тепърва предстоят раждания, всичко да е успешно!

Нети, успех утре!

# 251
  • Варна
  • Мнения: 893
аз съм почти изцяло готова ! всичко е изгладено, торбите са строени! сега пера последния обиколник и роклята дето я мисля за изписването и край! (е стандартното прахосмукачка + стирка не го броя  Laughing )
сега ще се боядисам , че нямам нерви (нито излишни пари) да седя 2-3 часа в салона  Crazy
аааааа помпата трябва да извадя и да я преваря, добре че се сетих  ooooh! дано не ми трябва много де Rolling Eyes

имам редовни леко болезнени контракциики от 16:00 часа между другото...но нищо по-фрапантно за сега  Rolling Eyes
казах на Найден и той ме изгледа ей така -  Tired викам му- стига бе , ти пък, може да ме огрее скоро, надеждата умира последна  Joy но той е силно убеден че ще е на 15ти Rolling Eyes

# 252
  • Мнения: 256
Тоничка, Нушито, Сириус  ние нали сме с един термин, ще се следим коя по-напред ще роди. На мен ми казаха че тъй като може термина да не е изчислен добре, е възможно и до 15.07 да го откарам. Ама аз неща да чакам толкова.  Naughty
Иначе за морето, ние мислим края на септември да идем малко на гръцко море, с двете чавета и поне една баба да помага и да ни готви.  Party  Бебо ще го разхождам сутрин рано и привечер, иначе по жегите ще се крием. Ама то септември може да не е вече толкоз жега, но пък водата обикновенно е още топличка. Тая мисъл за морето ме зарежда и дори може да ме отвлече от контракциите по време на раждането.  Че много е важно да се мисли положително и да не се панираш, че тогава по-бавно и болезнено вървят нещата. Разчитам таткото да ме отвлича с приказки, докато аз съм във ваната с контракции. Стига да не ми припадне милият.  Simple Smile

# 253
  • Мнения: 32
Eee, верно от сутринта се е почнало, честито на мама Валерия за малкия Здравко smile3525
Виржинити и моите приятели вече направиха залаганията, както залагаха и за пола преди това Laughing.
Усмивка, защо се е наложило да ти спрат кърмата?
Стеф, мен ме попита не можело ли да изчака и да черпим двамата, което не го виждам с бебето на ръце и много се зачуди какво да прави, според ме нищо няма да направи както обикновено.
Марулка, добре сте дошли с Невичка, дай боже всички да имаме такова лесно раждане Hug.
toni4ka_86, затова правиш като мен, казала съм, че ако ми пипнат Цанталито, да им изсъхнат ръчичките и ако не дойде в родилното с малко узо, таратор или айрян, както и цигара разбира се, да се връща обратно и да не ми се вясва.
Netty, стискам палци и да ни кажеш добрата новина, нали имаш тел. на вестителка.
darka_jivko , ти не се уморяваш да си вкарваш филми обаче Laughing. На мен също ми къркори непрекъснато, все едно имам малка пръдличка в корема и нямам проблеми, всичко ми е в норма, съвсем скоро ме гледаха, така че дай си малко покой  bouquet.

ЕЕЕ, честито Pollia , тъкмо се замислих, че не си влизала отдавна, честита ви Марина
Хахахахахахах, Медула, точно това си мислех, ето, че все пак са 4 бебетата. Явно те провъзгласяваме за оракул, така че, како, 5 леа щи дам кай сиа кога ша раждам? Joy. Давам заявка за накисване в морето.
Мамбина, добре дошли и вие Hug.
Тоничка  и аз мисля, че педиатърката трябва да каже, аз лично го планирам септември, пък дано не ми мине котка път.

# 254
  • Мнения: 397
Здравейте юлки и честито за новите бебоци   smile3501
Тъкмо се докопах до компютър  Mr. Green
Вчера приключих с прането и гладенето   wash hang
Днес ще гледам с татето да сложим горното ниво на кошарката и да вържем обиколниците.
Багажът ми е готов - остава ми само да чакам, ама колко ще е - не се знае  Crazy Засега нямам никакви индикации, бебка си стои още горе.
Ние за черпенето не сме говорили още. Предполагам, че още като се роди бебка мъжо ще черпи приятели, баща му и той може да се включи, че обича пиене и купони  Simple Smile
Ама за моите роднини по-късно ще ги съберем, че пък моят бяща не си пада по шумни събирания и по всякакви роднини. Най обича да си стои вкъщи сам  newsm78
Това е от мен засега, ако пак се докопам до някой комп ще се включа  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт