Мастурбация(онанизъм ) при 6 годишно момченце

  • 24 626
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 011
Как Сийка е права  Peace За мен е напълно нормално.И аз го правех на тази възраст и никога не съм мислела че правя нещо нередно, както и родителите ми, слава Богу  ooooh!
Наистина, най-добре е да се обясни на детето да го прави дискретно и другото оставете на природата.
Чак пък и на специалист да се води...... Thinking
Би могло да  се заведе на специалист ако мастурбацията е доста честа и родителите  изпитват трудност да се  справят с обяснения и адекватно държание - тогава  наистина е по-добре да  се заведе детенце  на специалист от колкото да  му се втълпи от родител че това поведение  е грешно!  Peace

# 16
  • Мнения: 25 616
Детето го прави често не се притеснява да го прави и пред майка си тя му обяснява че това не нещо страшно а нормално но притесненията и са да не стигнат до другата крайност то да приеме че това може да се прави пред всеки и на всякъде.

Да, това може да се превърне в проблем. На 6 години детето вече трябва да е научено, че това не се прави навсякъде и пред всички, даже не и пред мама. Както не се пръцка на обществено място, така и не се мастурбира.
Ако го прави прекалено често (всъщност, какво означава "прекалено често"? Веднъж дневно, три пъти дневно, непрекъснато?), явно компенсира някакви липси, успокоява евентуална тревожност или нещо друго... Проблем е и той може да бъде открит. Но не със забрани и заплахи, нито със завиране на главата в пясъка.
И да, от мастурбация не се ослепява.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 340
Според мен са го хванали веднъж в крачка, реагирали са некоректно, момчето е усетило и сега така предизвиква внимание. Глупавите реакции могат много проблеми да предизвикат.

# 18
  • Мнения: 2 005
Проблема не е за пренебрегване и трябва да се обърни сериозно внимание  Thinking

# 19
  • На точното място
  • Мнения: 298
Мисля, че първо родителите трябва да посетят специалист, да му обяснят вс.подробности и той да прецени нещата. После ако се налага лекарска намеса, тогава да се заведе и детето.

# 20
  • Мнения: 3
Здравейте, за да се стигне до там, че детето да мастурбира значи има тикови неврологични проблеми и преди това. Хубаво е да се посети невролог или етето да се включи в непрекъснати занимания като спорт, плуване, за да забрави за вредните си навици.

# 21
  • Мнения: 25 616
 Crazy Joy
Неврологичен проблем, викаш?  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 1 274
Как преценихте, че е нормално?!? В "умните" книжки не пише това да съпътства нормалното физическо и психологическо израстване. Моето дете не съм го виждала да прави това, както и ня мен не ми е идвало на ум в детска възраст (за Как` Сийка уточнявам - до 15 г. възраст  Laughing).
Мисля, че това издава някакъв проблем.
А и като му кажеш, че не се прави публично само си спестяваш неудобството, а не решаваш проблема.
Ако беше нормално щяха всички деца да го правят, а и защо не да го препоръчват  #Crazy

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Малко ми е странно, че пиша в такава тема , но си спомням, че бях малка, когато веднъж на връщане от тоалетната (на село, извън къщата) си събух гащичките, наредих на тях откъснати тревички, обух ги, после пак ги събух, подредих ги и пак ги обух... беше забавно да виждам как ми виси трева от крачолите на гащите  Laughing (може даже да се каже, че съм го направила с научна цел Mr. Green ), но на третия път, когато си свалях гащите и дядо ми, тръгнал към тоалетната, ме видя с трева, наредена на тях  hahaha ми обясни, че там не се слага нищо и трябва да се пази чисто и да не се пипа, за да не се изцапа  Peace Не съм си правила повече подобни експерименти до пубертета, когато науката ме удари от друга посока  Joy

# 24
  • Мнения: 25 616
Как преценихте, че е нормално?!? В "умните" книжки не пише това да съпътства нормалното физическо и психологическо израстване.

Напротив, пише.  Laughing
Виж, повечето деца го правят, защото откриват половите си органи, експериментират с тях и често стигат до приятни усещания, което е напълно в реда на нещата.
Проблем става, когато тези приятни усещания заместват някакви липси в живота им - както тъпкането със сладкиши, например. Проблем е също, когато не осъзнават неуместността на действията си на публично място. Няма да забравя гледката на мастурбиращо на градинско тържество момиченце - седнало на първата редица, с къса рокличка и ръчичка между разкрачените крачета...
Това, че някои от вас не са виждали децата си, не означава, че те никога не го правят. Просто са достатъчно интелигентни да се прикриват. Попитайте учителките в ДГ и ще се учудите какво става в легълцата по време на следобедния сън...

# 25
  • Мнения: 204
   Завършила съм психология и какво ли не съм изчела по въпроса. Но си мисля, че и нищо да не си чел, най - логичното обяснение за поведението на дете, прекаляващо с подобен вид източник на удоволствие, е това, че то няма друг такъв, от който да получава удоволствие. Моето дете също е на 6 години и се случва да ми казва, че му е приятно да си прави патката "на кокълче", което за мен е нормално.
 За проблем може да се говори, ако детето рядко се смее, няма забавление, различни интереси, склонност да споделя с родителите и определено се вижда, че е нещастно и неразбрано. В такава една ситуация, е много склонно да се фиксира единствено и само върху пениса си като сигурен източник на удоволствие. Оттук следва изолацията в един собствен затворен свят и нервността, ако някой отвън се опита да го направлява и създава чувство за вина....

# 26
  • Мнения: 25 616
Именно.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 274
Сподели, моля те, къде пише че е нормално!
Близко е до ума защо го правят, но да смятаме, че е нормално не съм съгласна! Влизате вече в диалог "колко често", как, къде и т.н...

# 28
  • Мнения: 2 237
Вижте, в ДИР-а намерих подобна тема, интересна е.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=talkabout&Number=1942 … part=all&vc=1

А в тази статия например пише , че е нормално :
http://traveller12.blogspot.com/2008/08/67.html

И още:
http://bg-sexologia.info/site/index.php?option=com_content&t … 184&Itemid=27

В заключение пак ще кажа, че аз го правех от около 3 годишна, дъщеря ми го прави, децата на близки и познати го правят.Смятам, че е нормално.Но...всеки си има мнение. Peace

# 29
  • Мнения: 25 616
Сподели, моля те, къде пише че е нормално!


Във всяка една съвременна книга, в която се разглеждат въпроси за детското развитие и детската сексуалност.  Peace
Поне аз досега не съм попадала на такава, в която да се твърди, че не е нормално. А съм изчела доста такива - и професионално, и като родител.
Вече уточнихме кое не е нормалното в ситуацията с детската мастурбация.

Общи условия

Активация на акаунт