Папагали - моля за инфо и помощ.

  • 3 762
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 371
синът ми иска да му купим папагали. аз не разбирам абс нищо от папагалчета и три дни чета из нета. както се оказва папагалената джунгла е необятна като информция, оплетох се, замотах се тотално, окончателно и безвъзвратно.
разбрах, че ако си го купя от зоомагазин, 90% е шанса да е болно пиленцето. ами откъде тогава? моля, помогнете с информация, или дайте някакви насоки. благодаря на всеки отзовал се. Heart Eyes
пс. съгласна съм и на канарчета. въобще някакво чуруликащо и цветно същество.

# 1
  • Мнения: 21
За какви папагали става въпрос?Ако са вълнисти или корели няма проблеми да си ги вземеш от зоомагазин. Но ако е от сорта на жако или въобще по-голям вид трябва наистина да помислиш по-добре и да се информираш за ферми,начин на отглеждане и т.н.Не,че е задължително ако е от магазин да е болно, и от неподходяща ферма ако го вземеш пак може да е болно.Към какви папагали сте се насочили?

# 2
  • Мнения: 3 371
За какви папагали става въпрос?Ако са вълнисти или корели няма проблеми да си ги вземеш от зоомагазин. Но ако е от сорта на жако или въобще по-голям вид трябва наистина да помислиш по-добре и да се информираш за ферми,начин на отглеждане и т.н.Не,че е задължително ако е от магазин да е болно, и от неподходяща ферма ако го вземеш пак може да е болно.Към какви папагали сте се насочили?
вълнисти точно. и да са шарени.
ами четох из разни форуми, масово се оплакваха, че животинките са болни, а бяха купени все от разни зоомагазини.
жако, ара - струват ми се скъпи, и не ми се влагат толкова пари. малкият ще им се радва месец, два и после ще му мине интереса. а аз трябва да ги доотгледам и да се грижа за тях.

# 3
  • Мнения: 21
По-особеното при вълнистите е, че и най-лекото течение покрай клетката може да ги разболее. Така,че не е гаранция , че са били  болни още като са ги взели.При избирането на папагалче гледайте да е живо, да не спи по пода и да са му чисти перата и опашката и всичко ще е наред.В магазина вече ще ви обяснят и за различните добавки ,които могат да му се дават. Късмет и да пуснеш снимки.

# 4
  • Мнения: 9
Здравей, Палмира !
Аз като един виден вет. лакар   animal037 , бих те посъветвала да се откажеш от канарите.
Имат много изисквания за да се развиват здрави и жизнени, ако нямаш опит ще ти е трудно.
Що се отнася до вълнистите папагали, няма никакъв проблем да ги купиш от зоомагазин. Както ти каза juliqzh гледай животинчето да е с лъскава перушина, да не му тече нослето, да няма ранички по краката или по главата, да е жизнено и да е с бистри очички. Трябва да си наясно, че вълнистите папагалчета прават много боклук около клетката, в това число и перушина. Така че ако детенцето е малко, птичето трябва първоначално да е по-надалеч  от детето. Наблюдавай внимателно за алергии. Що се отнася до храненето, ако го храните с достатъно хубава храна, която да е добре балансирана, няма почти никаква нужда от добавки, освен в периода на смяна на перата. Храна най-лесно можеш да избереш по цената. На 99% от скъпите храни са хубави  newsm10
    Иначе притежаването на какво и да е животинче е голяма забавление, наред с отговорността. Забавлявайте се и ако имаш още въпроси аз съм настреща  smile3521

# 5
  • Мнения: 4 458
Не видях друга тема за вълнисти папагалчета за това пиша тук.

От вчера имаме 2 птички.
Може ли малко основна информация по декорация на клетката и други "малки подробности" които най-често се знаят от хора отглждащи птици.
На пример знам, че клетката трябва да е по-скоро дълга отколкото висока, но навсякъде намирам все високи с обяснението, че това е по-добре. За сега сме с обикновена клетка докато не намеря нещо подходящо (ако изобщо намеря).
Пласмасовите пръчици на които стоят птичките ги смених с клонки след като всички веднага накацаха там, което за мен означава че ги предпочитат.
* Да им слагам ли вана в която да се къпят или да ги пръскаме с вода от време на време (малко мръснички ми се струват)?
* да им слагам ли огледалце, стълбички и други джунджурии? В момента имат само люлка.
* да ги покривам ли вечер или да си седят така открити?
* кога мога да започна да ги вадя от клетката за да свикват на ръка и да пърхат из стаята? Всъшност тази дейност ще се извършва от децата.
* да им давам ли ядки и плодове, зеленчуци...?

Всъшност каквото и да напишете като съвет и идея ще е от полза  Grinning
Предварително благодаря на тези които ще отговорят  Hug

# 6
  • Мнения: 124
 От доста време никой не е писал по темата.Вълнисти папагалчета имам от година,за сега всичко е наред с тях.Купени са от магазин,и за наша радост бяха здрави.От вторият ден вкъщи те летят на свобода.Клетката им служи само за спане и е отворена по всяко време.На тавана им сложихме една закачалка-на нея прекарват повечето си време.Когато ги взехме едното дори не можеше да лети-след два месеца вече се справя.Моите не обичат къпането-никакви ванички не помагат.За вечерта кърпи не слагам-достатъчно е да загася осветлението.Относно храненето -обичат си купената храна.Явно трудно свикват с нови неща.Постоянно им оставям плодове,ядки,както и сварен жълтък и нищо-виждат ги но до тук,но пък обичат зелени кълнове и листа.Обожават играчките-много са любопитни...Страхотни домашни любимци са.Успех с вашите!Дано ви радват дълго,,,, Hug

Общи условия

Активация на акаунт