когато провалят всичките ви рожденни дни

  • 2 808
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 464
pasinet,няма и как да виждаш различни теми от тези,защото много от мъжете приличат изцяло на мъжа на авторката.
И човека,от когото съм бременна е същият-нямам нито един непровален празник,не само рожден ден.
Не се състезавам с него,но той е толкова комплексиран,че всичко се стоварва върху мен.И с перце съм го галила,и съм омаловажавала моите постижения само и само той да не се чувства по-долу от мен,и всичко за което съм се сещала съм пробвала.Е,не стана.
Малко по-надолу ми стана странно изказването ти "Ако го обича-да!"
Защо да?Защо компромиси от едната страна в името на щастието на другата?И аз искам да се чувствам добре,човек съм все пак.Непрестанното угаждане на някой,който и той не знае какво иска,изморява и то много.Достатъчно е едно дете в семейството,нека мъжа си бъде мъж.Не проумявам това възпитание у много жени-да мълчат пред мъжете си,да се стараят да им угаждат за всичко,само и само да са доволни "мамините лигльовци",а пък техните чувства и желания не са важни.

# 16
  • Мнения: 54
  Не може да виждаш някой толкова непоносим и да се ожениш за него, все нещо хубаво си видял, нали? Защо изчезва, защо сега не го вижда? Такива неща.

Всички знаем какви са много хора преди да се оженят и след това, как правят и невъзможното докато те заведат до гражданското и забременееш. Laughing

# 17
  • Мнения: 2 448
Цитат
Малко по-надолу ми стана странно изказването ти "Ако го обича-да!"

Ами просто не мога да приема, че някой, в когото до преди година две си бил влюбен изведнъж се оказва направо най големия ти враг. Разбирам да мине много време и човекът системно да те тормози психически или да се промени тотално от това, което си харесал, ама така повече ми изглежда, че недоволните в случая жени преди или не са искали да си отворят очите какъв мъж вземат или са имали нереалистични очаквания какво може да им даде съответния мъж. 

За провалените празници лично писах, можете да вземете пример от мен. Разбирането и подкрепата не изключват това да се чувствате жени и хора и да се унижавате. Ето повода е личен празник, може дори да не се съобразите с мрънкащата половинка.

А относно това дали са все такива мъжете не знам, но знам, че един човек за една жена може и да е мухльо, както и същият след време за друга да се окаже приятен мъж, който я устройва. Имам познати такива. Мрънка мрънка жена му, все недоволна, накрая го заряза и той на втори брак, другата направо се чуди как може някоя да остави толкова свестен и приятен мъж.  Laughing Така, че нищо не е само черно или бяло, и никой не е длъжен да се съобрази, но някои го правят.

# 18
  • Мнения: 3
Ами просто не мога да приема, че някой, в когото до преди година две си бил влюбен изведнъж се оказва направо най големия ти враг.
Немалка част жени се влюбват в идеята за любовта - т.е. съвсем не ги интересува кой точно им е обърнал внимание, важното е да не са сами в буквалния смисъл на думата. В началото ги владее еуфорията от постигнатата цел 'да надвием самотата', която еуфория те бъркат с любовта. После ги напада страхът да не останат сами/ неженени / без деца и си повтарят, че идеални хора няма и упорито отказват да зададат на себе си въпроса "Той подходящ ли е за мене?". Та има и такива случаи с врагът в моето легло (глава).  Laughing

Иначе е невъзможно да се отгвори от два поста информация има ли излекуване от комплексите. Би следвало да се отговори на въпроса от какво са породени те. Ако е от липса на обич в родното семейство, какъвто е случаят на Тристан, демострирането на обич и зачитане ще му решат проблема. Но ако проблемът му е, че счита жената за низше същество, то демострациите на възхищение само ще му затвърдят убеждението, че разликата между него и нея е от земята до луната и пренебрежението му към нея е повече от заслужено. Тогава всеки неин опит да извади главата над водата ще бъде париран с още по-голяма злост.

Затова аз не бих дала съвет преди да ми е ясно какъв точно му е проблемът.

# 19
Ами просто не мога да приема, че някой, в когото до преди година две си бил влюбен изведнъж се оказва направо най големия ти враг.
Немалка част жени се влюбват в идеята за любовта - т.е. съвсем не ги интересува кой точно им е обърнал внимание, важното е да не са сами в буквалния смисъл на думата. В началото ги владее еуфорията от постигнатата цел 'да надвием самотата', която еуфория те бъркат с любовта. После ги напада страхът да не останат сами/ неженени / без деца и си повтарят, че идеални хора няма и упорито отказват да зададат на себе си въпроса "Той подходящ ли е за мене?". Та има и такива случаи с врагът в моето легло (глава).  Laughing

Иначе е невъзможно да се отгвори от два поста информация има ли излекуване от комплексите. Би следвало да се отговори на въпроса от какво са породени те. Ако е от липса на обич в родното семейство, какъвто е случаят на Тристан, демострирането на обич и зачитане ще му решат проблема. Но ако проблемът му е, че счита жената за низше същество, то демострациите на възхищение само ще му затвърдят убеждението, че разликата между него и нея е от земята до луната и пренебрежението му към нея е повече от заслужено. Тогава всеки неин опит да извади главата над водата ще бъде париран с още по-голяма злост.

Затова аз не бих дала съвет преди да ми е ясно какъв точно му е проблемът.

не, не мисля, че е от липса на любов. Поне виждам как майка му се отнася към синът ни. По-скоро е второто, бащата е починал и никога не съм чувала какви са били отношенията в тяхното семейство, тази тема е табу, но майка му изглежда абсолютно беззащитна, без способността да се наложи или да си каже мнението и даже ми се струва смачкана от живота, но пък каквото и кажеш прави - предполагам, че така е била и като майка и съпруга. Само мога да предполагам, със сигурност незнам разбира се.

# 20
  • Мнения: 171
Прилича ми на една друга скорошна тема...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=409310.msg11714767#msg11714767

За един и същи мъж ли става въпрос или...

# 21
  • Мнения: 617
Цитат
Малко по-надолу ми стана странно изказването ти "Ако го обича-да!"

Ами просто не мога да приема, че някой, в когото до преди година две си бил влюбен изведнъж се оказва направо най големия ти враг. Разбирам да мине много време и човекът системно да те тормози психически или да се промени тотално от това, което си харесал, ама така повече ми изглежда, че недоволните в случая жени преди или не са искали да си отворят очите какъв мъж вземат или са имали нереалистични очаквания какво може да им даде съответния мъж. 

За провалените празници лично писах, можете да вземете пример от мен. Разбирането и подкрепата не изключват това да се чувствате жени и хора и да се унижавате. Ето повода е личен празник, може дори да не се съобразите с мрънкащата половинка.

А относно това дали са все такива мъжете не знам, но знам, че един човек за една жена може и да е мухльо, както и същият след време за друга да се окаже приятен мъж, който я устройва. Имам познати такива. Мрънка мрънка жена му, все недоволна, накрая го заряза и той на втори брак, другата направо се чуди как може някоя да остави толкова свестен и приятен мъж.  Laughing Така, че нищо не е само черно или бяло, и никой не е длъжен да се съобрази, но някои го правят.
Първата е магарица, втората е кат царица.  Това го е казал народът.

# 22
  • Мнения: 5 710
Има една приказка " Вкъщи враг, с чужди драг", много добре описва ситуацията ти.
Не може жена да се обезличава около съпруга си. Компромиси, да. Но мачкане, чувство за непълноценна връзка, ... нещастност. Не. В крайна сметка колко години живот имаме, да го прекарваме в мисли заслужава ли си или не една връзка, ама той защо така се държи ит.н. Харесвам хора, които са и малко егоисти за себе си.

# 23
  • Мнения: 28
Ако го обича , да! Ако не го обича , а просто иска да се състезава с него и да се доказва, може да си го тъпче колкото си ще. След като си се влюбил в някой и разбереш, че има някакъв проблем или комплекс , съвсем нормално е, ако си по силен да имаш желание да му помогнеш да се справи.

Между другото вашето отношение е абсолютно неуважително към мъжете. Те сами се оправят не трябва да бъдат лъгани, че жените за нищо не ги бива за да може някой "мъж" да изпъкне. Има голяма разлика между уважение към партньора си и потъпкване на собственото си достоинство и бъдеще само за да се "харесаш" на някой. Все пак жените също са хора (колкото и да е странно) и имат "нужда от подкрепа, одобрение, възхищение от собствения си съпруг..." и право на нормален живот.

Съпругът на автора наистина е комплексар и страхливец, мога да се хвана на бас, че пред началниците си минава за мил и добър човек. Вкъщи си позволява да малтретира жена си, защото знае, че ще му мине безнаказано. Аз познавам едно семейство, където жената остави мъжа си и сина си за няколко месеца и замина за друг град, дотича да я моли да се върне и оттогава е идеален(според нея), не я обижда и удря. Познавам друго, където жената замина за година с детето си и разбра, че трябва да е идиотка за да се върне и служи за изтривалка ... Та трябва да покажете, че на вас ви е трудно да продължавате така, дано се промени към по-добро.

# 24
  • Мнения: 1 800
Преди 10-на години си губех времето с един подобен тип(. Каквито и сценарии да пробвахме не се промени ситуацията и аз се изморих от простотиите, бях млада, сега не бих търпяла толкова дълго. Не знам какво да те посъветвам, аз не съм била женена, нито дете сме имали, но не му давай шансове до безкрайност....

# 25
  • Мнения: 2 448
Ако го обича , да! Ако не го обича , а просто иска да се състезава с него и да се доказва, може да си го тъпче колкото си ще. След като си се влюбил в някой и разбереш, че има някакъв проблем или комплекс , съвсем нормално е, ако си по силен да имаш желание да му помогнеш да се справи.

Между другото вашето отношение е абсолютно неуважително към мъжете. Те сами се оправят не трябва да бъдат лъгани, че жените за нищо не ги бива за да може някой "мъж" да изпъкне. Има голяма разлика между уважение към партньора си и потъпкване на собственото си достоинство и бъдеще само за да се "харесаш" на някой. а покажете, че на вас ви е трудно да продължавате така, дано се промени към по-добро.

A ти определено нищо не си разбрала от поста ми, къде изобщо виждаш потъпкване на собственото достойнство в това да помогнеш на някого, когото обичаш да преодолее негов проблем или комплекс? Но се иска много любов и малко повече акъл да се съчетаят двете неща.
Ама на някои хора егото им такова голямо до небесата, че ако не са само те издигнати на пиедестал, значи им е потъпкано достойнството.  Laughing
От повторните включвания на авторката по скоро виждам, че тя вече е отблъсната от него и не иска да прави опити да подобри нещата, а по скоро подкрепа да го остави. Това си е нейно решение. Може след време да пише как е попаднала на някой, който я носи на ръце, нея и детето и, кой знае, сценарии има всякакви.

Общи условия

Активация на акаунт