Външна изолация

  • 45 712
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Момичета коя изолация е по скъпа с неопор или фибран? На нас ни предложиха изолация с неопор, която ще излезе по евтино от изолация с фибран.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 438
Би трябвало с неопор да е по-евтина.

Всъщност се смята, че фибрана и производните му на други фирми е само за бетонните части, заради влагата. В което аз не съм 100% убедена. Ние щяхме да правим цялата изолация от фибран, но пък на същата цена намерихме каменна вата, така че сега ще е това. Чакам майсторите да свършат предишен обект и да дойдат при нас...

Въобще, у нас цари дезинформация и неяснота по въпроса - кой с каквото намери, с това изолира. Което ме ядосва. Всяка фирма препоръчва това, с което има опит или й е по-лесно и не си прави труда да се образова и да образова клиентите...

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мъжо направи наново изолация отвътре с фибран, защото така или иначе я имаше, но преди това  не беше добре направена. Сега ще санираме отвън. Аз искам с неопор на BASF(истинския). И задължително силиконова мазилка.

# 33
  • Мнения: 1 167
Точно сега съседите от съседния вход си правят изолация с фибран. Той е по-скъп от неопора. Работниците започнаха уж само един етаж, а в последствие целия вход се нави, за което имат и отстъпка. ( м/у другото много добре работят момчетата) . Ние си правихме изолацията преди 3 год. и с отстъпката беше около 30 лв.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сега с фибран е 50 лева.

# 35
  • Мнения: 19
ivben, въпросът ти е много относителен. има много видове фибран на различни цени, както и няколко вида неопор. фибран всъщност е марка/както памперс, ксерокс, нес кафе/, иначе този вид изолационен материал се нарича PSP, фибранът е един от видовете PSP. Но неопорът е по-добър материал, фибранът е недишаща материя, поставя се най - често за изолация на подове, основи, тавани, бетонни плочи. а относно каменната вата, за която по-горе е споменала get real, тя наистина е един от най-добрите материали за изолация, при това естествен. за съжаление, в българия се използва рядко защото е по-скъпа, но ако цената не те притеснява, по-добре избери нея пред фибрана и неопора.

# 36
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Няшият апартамент е тухлен.Отвън сме с каменна вата,а вътре всичко е с гипсокартон и вата.Мога да кажа,че всеки лев си заслужава,защото и в най-големите горещини е приятно и прохладно, без да се налага да включвам климатика.Изолацията беше една от най-успешните ни инвестиции.
Фибран се слага само на плочи,панели и колони.Ако го сложите на тухла,няма да се оттървете от влагата.Той не позволява на стените да дишат.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Кажете колко е на кватрат изолацията с каменна вата?

# 38
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Само материалите ни излязоха около 40 лева.Това е ватата,лепило,мрежа,дюбелии силиконова мазилка.Милото си прави сам изолацията.Работи в строителна фирма.Ватата е на пана,които се режат с макетен нож и се реди много лесно.И 60 лева да ти излезе ще си избие парите.Почти няма да имаш нужда от климатик през лятото,а зимата стаите се стоплят много бързо. Peace
Успех при избора ти!

# 39
  • Мнения: 3 485
Няшият апартамент е тухлен.Отвън сме с каменна вата,а вътре всичко е с гипсокартон и вата.Мога да кажа,че всеки лев си заслужава,защото и в най-големите горещини е приятно и прохладно, без да се налага да включвам климатика.Изолацията беше една от най-успешните ни инвестиции.
Фибран се слага само на плочи,панели и колони.Ако го сложите на тухла,няма да се оттървете от влагата.Той не позволява на стените да дишат.
Каква дебелина на ватата и каква платност използвахте?

# 40
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
KNAUF,  KR FAS - твърди плочи за изолация на фасади
коеф.топлопроводимост λ = 0.039 W/mk, плътност ρ = 130 кг/м3
Клас на горимост А1(негорим), Размери - 1000 / 500 / 20-120мм

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 22:10 от rumibumy

# 41
# 42
  • Мнения: 2 700
Съжалявам, че чак сега се включвам и не съм отговорила на питащите за координати. Фирмата, която ни изолира е Ранкинг http://www.ranking.hit.bg/ - някъде във форума бях чела положителни мнения за нея (при мен чувствата са смесени). Изолацията ни е 42 лв/м2 с неопор на BASF, но са ни ударили в мазилката - уж бяхме говорили за силиконова, а тя била само варо-циментова. Уж в цената влизаше всичко, но се оказа, че козирките не влизат. Като цяло си свършиха работата, но силно ми напомняха соц. майстори с туткането във времето и с мръсотията след себе си. При нас не таксуваха обръщането, защото квадратурата беше огромна и по този начин ни зарибиха. Не знам дали би било практика.

По отношение на материала правих дълго проучване. Най-много суперлативи се чуват за каменната вата, но тъй като е сложна за поставяне, цената й е най-висока и най-трудно се намират майстори.
Неопорът се води уж най-доброто на пазара в момента. Не попаднах на човек, който да ми го оспори. През него стените дишат.
Фибранът "запечатва" и затова се слага само на недишащи стени, т.е. панели, основи и т.н. Ползват го, обаче за обръщане.

И малко съвети от препатили. Като избирате фирма питайте какви материали ползват. Една от фирмите, които ни даде оферта (а всички бяха акредитирани по енергийна ефективност - не знам защо си мислех, че това е някакъв атестат за качество ooooh!)
откровено си признаха, че купуват китайски дюбели, лепило, мрежи, профили и т.н.
Ако имате възможност да проучите и избирате, спрете се на фирма, чийто собственик "виси".

# 43
  • Мнения: 58
ddani прословутото обръщане ни го смятаха на кв. м. по същата цена и включва материалите необходими за това. Допълнително платихме за ламарината над изолацията по 12 лв на л.м. Било добре да се направи, ако на горния етай няма изолация.
Същото: преди година и малко, 38 лв/кв, ламарината допълнително, алпинисти (но друга фирма).
Много ми се виждат 50лв. (има ли криза?) и нали сме в БГ, не е лошо да се сравнят няколко оферти: кой за колко пари и какво включва в това и какви материали.

# 44
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета,можете ли да ми пратите кординати и на мен

Общи условия

Активация на акаунт