Какво мислите за името Константин-Кирил?

  • 2 505
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Никога не съм била привърженик на двойните имена, звучат ми ужасно. Поотделно обаче и двете ми харесват.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не ми допада нещо. Първо хич не харесвам двойни имена, второ точно това съчетание ми идва в повече. Поотделно имената ми харесват.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
хич не обичам двойните имена....
еле пък с такива тежки 2 имена....че едното и безумно дълго....
и в крайна сметка никой няма да го нарича с двойнното име....или с едното или с другото ще е....и най-вероятно пак ще е Кирчо, Киро, Кире Simple Smile

# 18
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
....и последният да затвори вратата Mr. Green
Такова ми е мнението за двойните имена /с много малко изключения, и то при жени/

# 19
  • Мнения: 530
Ще си го пише "Константин-Кирил", какво му има? Има много хора с две имена. Ако си го харесвате, кръстете си детето така, нито е някакво супер странни, нито нищо. И е по хубаво от само Кирил.

 Peace Peace Peace

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не харесвам двойни имена, а това ми звучи много дьлго и малко безсмислено, защото така или иначе ще се използва само едното

# 21
  • Мнения: 2 185
хич не обичам двойните имена....
еле пък с такива тежки 2 имена....че едното и безумно дълго....
и в крайна сметка никой няма да го нарича с двойнното име....или с едното или с другото ще е....и най-вероятно пак ще е Кирчо, Киро, Кире Simple Smile

Или Коце, което е още по-лошо. А като поотрасне нищо чудно да започнат да го наричат Философа.
Решението си е ваше, но хубаво го обмислете  Peace

# 22
  • Мнения: 544
И на мен ми харесват и двете, но не в комбинация. А как се съчетават с бащиното и фамилното име? И това има значение.

# 23
  • Мнения: 153
и ние смятаме да си кръстим детето (живот и здраве)  Praynigили константин или кирил....заедно ми звучи малко тежко.но ако ви харесва заедно си го кръстете така.няма значение името (според мен) важното е да ви в живо и здраво  bouquet

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
Благодаря за всички мнения!
До термин има още време, но за сега други варианти не се коментират.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Името е популярно, заради ист. личност.
И явно за това, аз лично го възприемам.
Леко раждане.

П.П: изненадай ги всички и запиши детето само Константин.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
Кирил го слагаме заради свекъра!

# 27
  • Мнения: 8
Моя позната се казва Радина-Мария.Позва само първото-Радина,тка се и представя,малко хора знаят че е с 2 имена.Иначе Константин-Кирил   Confused Незнам,според мен трябва да изберете едно от двете,а-малкоза удобство на детенцето в бъдеще  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
Кирил го слагаме заради свекъра!

ами след време си направете още едно детенце просто...така и двете имена ще влязат в употреба.....
 а аз не разбирам щом твърдо това ще е името и за друго и не мислите и не опбсъждате...за какво изобщо е тази тема....

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
ами след време си направете още едно детенце просто...така и двете имена ще влязат в употреба.....
а аз не разбирам щом твърдо това ще е името и за друго и не мислите и не обсъждате...за какво изобщо е тази тема....

А аз не разбирам, защо щом усещаш нещата така даваш мнение? Никъде няма етикет "Моля дайте мнение!"

Да, темата не е с анкета, в която да натежи отговор "Да, харесва ми" или "Не не ми харесва" и проблем ли е това?
Но наистина ли заради  категоричността, която усещаш в решението ни темата ти пречи?

За мен бяха достатъчни около 15 коментара и в началото на 2-ра страница и любезно благодарих на всички за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт