Болница ТОКУДА - тема 3

  • 89 041
  • 885
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 395
Gichka, и аз ти благодаря за разказа   bouquet
Дай боже и аз някой ден да се похваля с нормално раждане след секцио.

# 271
  • Мнения: 125
Мерси, Monday и Mama Vinetu за информацията относно отпуските. Да се надяваме, че ще удържим фронта Wink
Вие как сте? Как върват нещата при вас?

# 272
  • Мнения: 46
Здравей vikinceto,можеш ли да ми обясниш как стои въпроса с абонамента при д-р Масларска, питах моята лекарка, но тя каза, има време, нека да родиш.Въпроса ми е предварително ли се записваш, какво включва този абонамент, цената ако знаеш също би ми била полезна.Защото се двоумим между частен педиатър, който идва всяка седмица вкъщи и цената е 150лв на месец и между Токуда.Благодаря ти мнг
Здравей Monday,абонамента се прави живот и здраве като родиш за цяла година .Цената е около 1000лв ,този абонамет включва всички прегледи при нея,за ваксините ти си ги плащаш(взимаш ги от аптеката в болницата).Хубавото е също така ,че когато нея я няма всички други доктори веднага се отзовават и ти отделят цялото внимание на света.Д-р Масларска е шеф на отделението.Сега дръг е въпроса ако си далече от Токуда ,по добре би било да идва педиатър у вас,ние сме почти до Токуда и затова ,а и не само .Аз раждах там и горе долу съм наясно с докторите ,който работята там,  просто д-р Масларска е за мен най -добрата .Ние също се бяхме ориентирали към частен педиатър ,но като смятах пак толкова ми излиза.Ако имаш други питания насреща съм.

# 273
  • Мнения: 83
Здравей vikinceto, точно така е, с частния педиатър и Токуда излиза едно и също, ами на 4-5мин съм с кола от токуда, така че ми е близо.Благодаря ти за изчерпателното инфо, ще помисля между двата варианта, кой би бил по удобен.Разликата мисля , че е частния педиатър идва всяка седмица у вас, показва някаква гимнастика, хранене, докато прегледа е веднъж месечено предполгам.

# 274
  • Мнения: 17
Здравейте, бъдещи и настоящи мами !!!
Моят термин наближава бавно (18.08), все ми се струва че по-рано ще се роди бебка и вчера си приготвих сакчето за болницата.Продължавам да ходя на ЖК в Шейново. Бях в понеделник на предродилна консултация в Токуда с д-р Димитров и за пореден път останах много доволна от отношението му. Уговорих се и с анестезиолога д-р Илиев, който по телефона звучеше много мило също.
Аз по начало не съм убедена, че искам да ползвам епидурална упойка, но до колкото разбрах, ако искаме да имаме тази опция, добре е да се ангажира някой лекар, защото ако действието се развива през ноща не е сигурно , че ще има анестезиолог на място за да направи упойка докато е време..от друга страна, ако (хих, най-случайно)реша, че ще се справя без упойка, то не съм задължена да ползвам такава. Но май е добре да имаме избор в такъв решаващ момент..
Въпреки, че нямаше свободен час, д-р Димитров разпореди да ме сместят за преглед на 17ти, един ден преди термина..ако дотогава нищо не се е случило ,де...нямам никакви признаци за раждане за сега, освен ,че ми е доста ниско вече бебето.Вече не сънувам че раждам всяка нощ, а че ми се пукат водите и се будя опипвайки чаршафите.Вече не смея да ходя да плувам, защото ми хрумна, че ако ми се спукат водите в басейна, сигурно няма да усетя и да разбера..такива налудничави мисли в бременния ми мозък..Докато не изпрах и не изгладих всички бебешки дрешки днес не мирясах и сега съм гроги !
 Поздрави на всички смели майчета !

# 275
  • Мнения: 125
Здравейте, бъдещи и настоящи мами !!!
Моят термин наближава бавно (18.08), все ми се струва че по-рано ще се роди бебка и вчера си приготвих сакчето за болницата.Продължавам да ходя на ЖК в Шейново. Бях в понеделник на предродилна консултация в Токуда с д-р Димитров и за пореден път останах много доволна от отношението му. Уговорих се и с анестезиолога д-р Илиев, който по телефона звучеше много мило също.
Аз по начало не съм убедена, че искам да ползвам епидурална упойка, но до колкото разбрах, ако искаме да имаме тази опция, добре е да се ангажира някой лекар, защото ако действието се развива през ноща не е сигурно , че ще има анестезиолог на място за да направи упойка докато е време..от друга страна, ако (хих, най-случайно)реша, че ще се справя без упойка, то не съм задължена да ползвам такава. Но май е добре да имаме избор в такъв решаващ момент..
Въпреки, че нямаше свободен час, д-р Димитров разпореди да ме сместят за преглед на 17ти, един ден преди термина..ако дотогава нищо не се е случило ,де...нямам никакви признаци за раждане за сега, освен ,че ми е доста ниско вече бебето.Вече не сънувам че раждам всяка нощ, а че ми се пукат водите и се будя опипвайки чаршафите.Вече не смея да ходя да плувам, защото ми хрумна, че ако ми се спукат водите в басейна, сигурно няма да усетя и да разбера..такива налудничави мисли в бременния ми мозък..Докато не изпрах и не изгладих всички бебешки дрешки днес не мирясах и сега съм гроги !
 Поздрави на всички смели майчета !

Mama Vinetu, пожелавам ти късмет и кураж на раждането. Щом ти се е смъкнало коремчето, занчи сте на път. Това, дето си писала за анестезиолога, че трябва предварителна уговорка, е много полезно да се знае. Аз мислех, че при избор на екип доктора, заедно с анестезиолога и акушерките, идват за раждането. Ако заявиш предварително упойка, би било редно и логично да ти се осигури такава от анестезиолога. Но ти явно имаш предвид, че се слага в точно определен момент (разкритие 4 см), нали? Искам да те питам, трябва ли и как примерно да се свържа и аз с анестезиолог, за да се уговорим? От регистратура ли ти дават тел. номер? Или лекарката? Благодаря ти предварително!
И.... На добър час!!! Simple Smile))

# 276
  • Мнения: 17
Клеопатра,
според мен с анестезиологът се получи така, защото казах на доктора, че не съм сигурна че искам упойка, но бих искала да имам тази опция, ако преценя, че ме боли нетърпимо..Той отговори, че това звучи добре "в един перфектен свят", но ако например раждам през нощта би било по-трудно да се намери дежурния анестезиолог "някъде по етажите"..навреме.Предложи ми да ми даде телефона на анестезиологът, с който той работи и аз да му се обадя и да му обясня съображенията си, тогава да преценя и че това не ме задължава да го избера.Нещо ми се стори неудобно да му звъня на човека и да го занимавам с мойта нерешителност и реших да заявя на д-р Димитров, че ще искам със сигурност упойка, за по сигурно. Той ме попита дали имам някакви предпочитания по отношение на анестезиологът и аз единствено си спомних, че в тази тема бях чела хубави отзиви за д-р Илиев."А, точно неговия телефон исках да ви дам преди малко".И ме посъветва да му се обадя, да му кажа, че съм негова пациентка, кога ми е термина и т.н. Илиев ме разпита по телефона дали имам разни алергии и т.н и каза , че ще се видим на раждането. Voila ! Стана дългичко, sorry!
Телефонът на Илиев мога да го дам на лични съобщения, но най-добре говорете с лекарите ви! Hug

# 277
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
мама Винету, то не останало!  Party
 Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Стискам палци всичко да мине гладко и до упкойка да не стигнеш!  Mr. Green

# 278
  • Мнения: 125
Клеопатра,
според мен с анестезиологът се получи така, защото казах на доктора, че не съм сигурна че искам упойка, но бих искала да имам тази опция, ако преценя, че ме боли нетърпимо..Той отговори, че това звучи добре "в един перфектен свят", но ако например раждам през нощта би било по-трудно да се намери дежурния анестезиолог "някъде по етажите"..навреме.Предложи ми да ми даде телефона на анестезиологът, с който той работи и аз да му се обадя и да му обясня съображенията си, тогава да преценя и че това не ме задължава да го избера.Нещо ми се стори неудобно да му звъня на човека и да го занимавам с мойта нерешителност и реших да заявя на д-р Димитров, че ще искам със сигурност упойка, за по сигурно. Той ме попита дали имам някакви предпочитания по отношение на анестезиологът и аз единствено си спомних, че в тази тема бях чела хубави отзиви за д-р Илиев."А, точно неговия телефон исках да ви дам преди малко".И ме посъветва да му се обадя, да му кажа, че съм негова пациентка, кога ми е термина и т.н. Илиев ме разпита по телефона дали имам разни алергии и т.н и каза , че ще се видим на раждането. Voila ! Стана дългичко, sorry!
Телефонът на Илиев мога да го дам на лични съобщения, но най-добре говорете с лекарите ви! Hug

Mama Vinetu, благодаря ти много за обстойния отговор. Пожелавам ти всичко да мине като по вода, гладко и дори приятно, трябва да си силна и максимално спокойна в този момент, понеже това е рождения ден на твоето дете. На добър час и бъди силна и смела!! Simple Smile)) Чакаме скоро да ни пишеш с добри новини!

# 279
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
transi, разчисти си кутията, не мога да ти пратя съобщение! (извинявам се за офф-а)

# 280
  • Мнения: 46
Здравей vikinceto, точно така е, с частния педиатър и Токуда излиза едно и също, ами на 4-5мин съм с кола от токуда, така че ми е близо.Благодаря ти за изчерпателното инфо, ще помисля между двата варианта, кой би бил по удобен.Разликата мисля , че е частния педиатър идва всяка седмица у вас, показва някаква гимнастика, хранене, докато прегледа е веднъж месечено предполгам.
Здрасти Monday ,да права си разликата с частния педиатър е ,че може да идва в къщи често,а в Токуда ти правят прегледа на месец.Но на нас ни се наложи да отидем в неделя,бебка имаше млечница и веднага ни прегледа дежурната докторка (всичките им доктори са добри )д-р Калайджиева (аз се колебаех между нея и д-рМасларска,но в крайна сметка избрах Масларска ),реагират веднагически и винаги имат дежурни доктори и мисля ,че всичките са на ниво .

# 281
  • Мнения: 125
Vikinceto и Monday, понеже сте по-навътре в темата, щи ви бъда благодарна, ако споделите информация за следното: Тези 500 лв дето плащаш за бебето при раждането включват ли пълни изследвания на бебето, или само стандартен пакет, който се предлага от всички болници / родилни клиники. В смисъл, ако искам да се възползвам от напредналото ниво на неонатологията в Токуда, трябва ли да се прави нещо друго, т.е. предварително да заявяваш нещо и пр.? Как се процедира. Мерси  Hug

# 282
  • Мнения: 21
Не е отправен към мен въпросът, но ако мога да съм от полза на kleopatra10:
500лв. пакет (за родено секцио бебче са 600лв.) включват и допълнителни изследвания на бебето, освен тези, които се полагат по ЗК. (част от включените допълнителни изследвания са: трансфунтенална ехография, ехография на тазобедрени стави, кръвни изследвания, кръвна група).
И още веднъж на тези, които са избрали д-р Димитров - моето изключително положително мнение за него и Токуда като цяло. (Раждала съм секцио и не мога да бъда полезна на мамите, които ще раждат по естествен път.)
Лека бременност и здрави бебечета на финала!

# 283
  • Мнения: 73
Здравейте buggy--> и Stefi Stefi, благодоаря ви много за съветите и линковете. Аз също ви желая успех!


Сега видях, че моят предишен постинг се е появил два пъти в резултат на редактиране, за което се извинявам.  Embarassed

# 284
  • Мнения: 1 475
Не е отправен към мен въпросът, но ако мога да съм от полза на kleopatra10:
500лв. пакет (за родено секцио бебче са 600лв.) включват и допълнителни изследвания на бебето, освен тези, които се полагат по ЗК. (част от включените допълнителни изследвания са: трансфунтенална ехография, ехография на тазобедрени стави, кръвни изследвания, кръвна група).

.......да допълня и ехография на коремни органи/ в епикризата на моята дъщеря е описано  и това/ Peace

Общи условия

Активация на акаунт