Болница ТОКУДА - тема 3

  • 89 039
  • 885
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 125
Не изчетох цялата тема...признавам. Но ако можете помогнете ми - насочила съм се към Токуда за проф.преглед + цитонамазка.И питането ми е - имате ли представа за приблизителната им цена и при кой от лекарите да си запиша час (отзиви за някой от тях, че са доста и не знам при кого да отида). Благодаря предварително на отзовалите се.   bouquet

Уоли, в токуда ходят предимно жени за следене на бременност. Ако бях на твое място, за такива рутинни неща бих отишла при гинеколог извън Токуда. Просто в Токуда е голям наплива и е тарапана и се чака, и прегледът и консултацията минават много бързо. Ако те интересува цената на тези прегледи, просто се обади на АГ регистратура и питай 403 4928.

# 241
  • Мнения: 73
Здравейте!

Много се радвам, че открих тази тема, и най-вече се радвам, че прочетох такива хубави неща за Токуда. Бях се отчаяла. Живея в чужбина от дълги години и съм много недоволна от системата на здравеопазване тук, даже на добри частни лекари не съм успяла да попадна.

Сега ми предстои раждане. Още е рано и нямам изчислен термин, но се пада да бъде през март месец догодина. Мисля да да се върна в България за раждането защото тук съм много недоволна от системата. Ще бъда много благодарна ако някой може да сподели информация по следните въпроси:
- за да родя в Токуда, трябва ли да следят бременността ми преди раждането и за колко месеца?
- не съм здравно осигурена в България, знаете ли колко ще струва следенето на бременността до деня на раждане?
- къде мога да видя актуалните цени за раждане в Токуда? (още не съм прочела цялата тема, за което се извинявам, може би са пуснати цените някъде тук, ще прегледам).
Общо взето трябва да разбера кога да планувам връщането си в България и да приготвя нужните финанси.

Много ви благодаря предварително. Желая от сърце успех на всички бъдещи и нови майки!   bouquet

Последна редакция: пн, 03 авг 2009, 01:05 от Carmen

# 242
  • Мнения: 125
Здравейте!

Много се радвам, че открих тази тема, и най-вече се радвам, че прочетох такива хубави неща за Токуда. Бях се отчаяла. Живея в чужбина от дълги години и съм много недоволна от системата на здравеопазване тук, даже на добри частни лекари не съм успяла да попадна.

Сега ми предстои раждане. Още е рано и нямам изчислен термин, но се пада да бъде през март месец догодина. Мисля да да се върна в България за раждането защото тук съм много недоволна от системата. Ще бъда много благодарна ако някой може да сподели информация по следните въпроси:
- за да родя в Токуда, трябва ли да следят бременността ми преди раждането и за колко месеца?
- не съм здравно осигурена в България, знаете ли колко ще струва следенето на бременността до деня на раждане?
- къде мога да видя актуалните цени за раждане в Токуда? (още не съм прочела цялата тема, за което се извинявам, може би са пуснати цените някъде тук, ще прегледам).
Общо взето трябва да разбера кога да планувам връщането си в България и да приготвя нужните финанси.

Много ви благодаря предварително. Желая от сърце успех на всички бъдещи и нови майки!   bouquet


Здравей, Carmen.
1. В Токуда са ограничени местата, затова трябва по-отрано да се ориенитраш натам и да си избереш лекар, при който да раждаш, както и да си заявиш, че искаш там да раждаш. По-отрано ще рече според мен след 20-та г.с., но е добре да си походиш малко при лекаря, при който искаш да раждаш. Ти така или иначе май ще трябва да си дойдеш по-рано в България, защото всяко едно по-продължително пътуване е тежко.
2 и 3. На сайта на Токуда има и-мейл - пиши им, ако не си сигурна за цените, защото те най-добре ще ти отговорят. Можеш да им обясниш ситуацията, да кажеш, че искаш там да раждаш там, и да им поискаш да ти пратят файл с информация относно раждане в Токуда и цени.
По отношение на здравните, има също вариант, ако си в ЕС, здравните ти би трябвало да важат и тук. Провери и тази работа. Също, може да се окаже и по-евтино да си платиш здравните и в България. Ти ще си прецениш на базата на информацията, която събереш.
Ти в коя държава живееш?

# 243
  • Мнения: 723
Здравей Carmen,

Виждам, че kleopatra10 вече ти е отговорила. Искам само да допълня, че няколко страници по-назад сме обсъждали част от въпросите, които те вълнуват. По отношение на цените, май най-добре ще е да се свържеш директно с Токуда, защото случаят ти е малко по-особен и те биха могли да ти отговорят най-точно.

Лека бременност ти пожелавам  preggo 

# 244
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не изчетох цялата тема...признавам. Но ако можете помогнете ми - насочила съм се към Токуда за проф.преглед + цитонамазка.И питането ми е - имате ли представа за приблизителната им цена и при кой от лекарите да си запиша час (отзиви за някой от тях, че са доста и не знам при кого да отида). Благодаря предварително на отзовалите се.   bouquet

Аз ходя при д-р Герганова, откакто родих при нея си правя рутинните прегледи. Послединя път за вагинален преглед, ехограф, цитонамазка и колоскопия ми взеха 80-85 лв.

Всъщност не е вярно, че в Токуда ходят предимно бременни жени. В болницата си има и гинекологично отделение, където се занимават с много небременни случаи. Докато аз ходех през бременността си общо взето колкото бременни, толкова е небременни жени имаше.  Wink

# 245
  • Мнения: 902

Момичета, вече изпадам в ужас!!!!  ooooh!
Първото си дете родих със секцио преди две години и сега през септември чакам второ.... Много държа този път да родя нормално и понеже съм чувала добри отзиви за доктор Димитров си записах час на 10 август при него. Впоследствие след като се порових из форумите почти навсякъде пише, че той е почитател на секциото. Много съм уплашена и съм на път да откажа часа си при него и да се насоча към някой друг. Страх ме е, че след консултацията си при Димитров той ще ми обещае нормално раждане, за да го избера за лекар и в хода на раждането ще му писне да чака и ще ме среже....само за това мисля и вече съм се панирала ужасно. Моля ви споделете впечатленията си за него и ако смятате, че страховете ми са оправдани препоръчайте ми друг лекар, който ще отстоява нормалното раждане докрай Hug
А доктор Диков, като последно знае ли се, дали ще продължи да изражда в Токуда и след напускането си?

Пресни отзиви за д-р Димитров от сутринта.
Имам секцио по спешност преди 1,5 г. при Диков. Бебето беше след 4 опита инвитро. Влязох за нормално раждане.
Димитров още на третата минута ми каза, че не е задължително да раждам пак секцио. Разбрахме се да опитаме нормално раждане, ако всичко е наред. Направо ми върна усмивката. Grinning

# 246
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
white, той сам ли го каза това или ти го попита? Иначе новината е много хубава.

# 247
  • Мнения: 125
Момичета, много интересно е като се замислиш - миналата година 45% от ражданията в България са се осъществили секцио (до голяма степен пожелание на родилката). А пък тази година всичко живо иска естествено раждане.

# 248
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Тази тенденция е много хубава. Поне на мен страшно много ми харесва. Сега остава и докторите да се усетят...  Mr. Green

# 249
  • Мнения: 902
white, той сам ли го каза това или ти го попита? Иначе новината е много хубава.
Аз имах намерение направо да си се пазаря, но той не ми даде възможност.
След като му обясних причината за първото секцио, въпреки че и двете бременности са след инвитро, той ми каза, че това не е причина за второ секцио.
Сега се надявам нещата да се подредят в моя полза.

# 250
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Супер! Страхотна новина!  Heart Eyes

Успех!  Praynig

# 251
  • Мнения: 741
Да ви попитам, при постъпване за раждане какви документи трябва да се носят? Ще ме върнат ли, ако съм без направление за хоспитализация?

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 17:47 от slavina_S

# 252
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моето направление беше нещо нередовно. Издадоха ми ново от болницата.

# 253
  • Мнения: 46

Момичета, вече изпадам в ужас!!!!  ooooh!
Първото си дете родих със секцио преди две години и сега през септември чакам второ.... Много държа този път да родя нормално и понеже съм чувала добри отзиви за доктор Димитров си записах час на 10 август при него. Впоследствие след като се порових из форумите почти навсякъде пише, че той е почитател на секциото. Много съм уплашена и съм на път да откажа часа си при него и да се насоча към някой друг. Страх ме е, че след консултацията си при Димитров той ще ми обещае нормално раждане, за да го избера за лекар и в хода на раждането ще му писне да чака и ще ме среже....само за това мисля и вече съм се панирала ужасно. Моля ви споделете впечатленията си за него и ако смятате, че страховете ми са оправдани препоръчайте ми друг лекар, който ще отстоява нормалното раждане докрай Hug
А доктор Диков, като последно знае ли се, дали ще продължи да изражда в Токуда и след напускането си?

Аз раждах при д-р Диков и онзи ден ходих с бебка на консултация и случайно исках да запиша час при него за прегледа след раждането ,родих на 25.04.09,но за мое огромно съжаление Диков вече не е там ,а не искам да хода вмизерното Шейново(да ме прощават тези ,който са раждали там ) .Мисля ,че няма да продължи да изражда в Токуда д-р Диков  Sad Sad Sad
Пресни отзиви за д-р Димитров от сутринта.
Имам секцио по спешност преди 1,5 г. при Диков. Бебето беше след 4 опита инвитро. Влязох за нормално раждане.
Димитров още на третата минута ми каза, че не е задължително да раждам пак секцио. Разбрахме се да опитаме нормално раждане, ако всичко е наред. Направо ми върна усмивката. Grinning

# 254
  • Мнения: 46
Привет Дами!

Предстои ми второ раждане края на октомври, началото на ноември.
Преди две години родих сина си при д-р Диков, но той вероятно няма да бъде там по това време.
Ще звънна в понеделник да питам за това и ако той наистина не е там, ще трябва да си запиша час за друг.
За мен е важно да родя в Токуда заради Неонатологията и д-р Масраска основно.
Но и опериращия ме лекар също е важен, затова разчитам на вашето мнение.
Колебая се между трима негови колеги д-р Кирякова, д-р Димитров и д-р Лазарова.
Ще раждам секцио, първото ми раждане бе така.
Д-р Кирякова ми допадна много като отношение миналия път при престоя ми там,
но като че ли повече мнения за нея срещнах положителни за нормално раждане.
Д-р Димитров и д-р Лазарова ми бяха препоръчани от моi близки.
Благодаря предварително за всяко изказано мнение!


Който и от тримата лекари да избереш няма да сгрешиш!!!
Аз родих миналата година 29 август при д-р Кирякова, която пък ми беше препоръчана от д-р Лазарова, тъй като тя излизаше в отпуска. Приеха ме в отделението след 5 дни преносване. На смяна беше и д-р Димитров - изключително внимателен лекар. При мене се появиха усложнения и се наложи в крайна сметка секцио - плодът беше обърнат на страни и се оказа че е над 4 кг и имаше риск за раменния пояс на бебето. Д-р Кирякова не се отдели от мене 12часа, докато бях в предродилна зала, дори и след като й свърши смяната остана с мен. На операцията бяха тя, д-р Диков и анестезиолога д-р Илиев. Мога цял живот да съм благодарна на тези хора, за прекрания момент който ми позволиха да изпитам - раждането на сина ми, пък макар и секцио. /Само да отбележа че дъщеря ми е родина нормално/.
А за д-р Масларска нямам думи, това е най-прекрасния детски лекар, който съм имала честта да познавам!!!
Ако имате някакви въпроси пишете ми на лични, тъй като влизам по-рядко в темата!!!
Желая на всички леко раждане!!!
Подкрепям те напълно ,особено за д-р Масларска ,ние сме при нея с абонамент за 1 година ,еххх тази жена ще искам да ни гледа и като пораснем ,много си разбира  от работата и най-вече обича я много .А Вики я изроди д-р Диков и неговия екип(анестезиолог-д-р Илиев,страхотен доктор ) абе супер са всички

Общи условия

Активация на акаунт