ПВЦ-дограма,моля за съвет!

  • 4 173
  • 21
  •   1
Отговори
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Моля, дайте ми съвет, как да отлепя скоч-лентите от дограмата.Не зная кога е поставяна,но има може би 2-3 години.Аз съм на принципа ''няма начин, да няма начин'',затова се обръщам към вас Hug

# 1
  • Мнения: 1 492
Не може да се отлепи ли? Какъв е проблема?
Ако остава лепило, не се притеснявай - с подходящи препарати може да се махне.

# 2
  • Мнения: 2 631
Отлепи големите "парцали", а остатъците и останките от лепило ще махнеш с препарат и малко търкане.  Wink

# 3
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Не се отлепя по никакъв начин...Най-голямото ''постижение'' е парченце 2на4 мм...Няма да ми стигне живота Mr. GreenЧудех се дали няма някакъв препарат,който да отстранява найлона на тиксото newsm78

# 4
  • Мнения: 1 492
Уф, сложна работа. Дано се включи някой с опит.
Сещам се как чоплих цял ден една стара винетка от стъклото на колата и после прочетох на новата, че се махала като я намокриш с влажен парцал ooooh! Та, пробвай и ти, знае ли човек.

# 5
  • Мнения: 778
Пробва ли с парцалче, напоено със спирт?!
Ние така махнахме старата винетка на прозореца на колата. Предполагам, че ще стане и за фолиото от скоч-лентите на дограмата.

# 6
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Отивам да опитам със спирт и ще докладвам Praynig Simple Smile

# 7
# 8
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Със спирт не става.AMD-мога чак утре да опитам...Дано не се прецака PVC-то Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 631
Със спирт не става.AMD-мога чак утре да опитам...Дано не се прецака PVC-то Mr. Green

По принцип АМД уврежда бои... Други поражения да прави - не знам.... Но нали знаеш - първо пробваш на някой малък участък, за да си сигурна, че всичко ще свърши добре.....
Виж, засега може да пробваш и с лакочистител. Пак на малък участък......  Peace

# 10
  • Мнения: 672
 bowuu

Тъкмо това правих цял предиобед. Става с Меглио. Обаче си иска и търкане.

# 11
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
bowuu

Тъкмо това правих цял предиобед. Става с Меглио. Обаче си иска и търкане.
НАТ HugКакво е туй Меглио и къде да го намеря Simple Smile

# 12
  • Мнения: 64
опитай да нагрееш със сешоар и след това отлепвай.Може и да стане .Знам че така отлепват фолио за надписи .

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Меглио е обезмаслител. А моят зет ми беше казал, че маха тиксо от дограма със смес от коресилин, газ и вода. Внимавай с коресилина, защото чист разяжда пластмасата. Смеси първо газ и вода и добавяй по малко коресилин, докато започне да се чисти тиксото.

# 14
  • Мнения: 1 492
НАТ HugКакво е туй Меглио и къде да го намеря Simple Smile

Универсален препарат Meglio
Универсален почистващ препарат.
Голяма обезмаслителна сила.
Силно концентриран, с помпичка.
Възможност за смяна на пълнителя.
Опаковка от 750 мл.
Има го по всички големи супермаркети -Била, Фантстико,Метро...

Общи условия

Активация на акаунт