Мога ли да нося контактните си лещи по време на секциото?

  • 2 509
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • велико търново
  • Мнения: 139
Здравейте мами, след месец ми предстои планирано секцио заради високото ми късогледство:-5.5 и -6. Искам да ви попитам дали мога да бъда с контактни лещи по време на самата операция, дори мисля специално за нея да си купя от едномесечните лещи, т.е. такива които се носят един месец постоянно без да се свалят. Просто искам да видя бебчо като се роди, а и да не се занимавам със слагане и сваляне на очила. Благодаря:))

# 1
  • Мнения: 764
Можеш, няма никаква пречка. И аз нося лещи - не бях купувала от тези едномесечните, а си изкарах реанимацията с нормалните, нямаше проблем. После като ме преместиха в стая, вечер ги махах.
Леко раждане!

# 2
  • велико търново
  • Мнения: 139
А по време на самото секцио с тях ли беше? И беше ли ти некомфортно като се събуди с тях?

# 3
  • Мнения: 641
На мен доктора ми каза,че трябва да ги махна.

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Мен ме накараха да ги махна. Бях с очила по време на операцията. Сложих си ги пак в реанимация.

# 5
  • Мнения: 9 438
Попитай докора,но според мен не трябва да си с тях.

# 6
  • Мнения: 764
На мен никой нищо не ми каза - бях с тях по време на операцията, кокорчех се през цялото време и не ми беше некомфортно. После си дремуцах целия ден в реанимацията и нямах проблем. Сигурно зависи и от лещите - дали са меки или твърди. Никога ли не си преспивала с тях?

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
Имам две секции - и двата пъти бях с лещи и ги свалих чак на следващия ден  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 6 078
На мен ми обясниха, че ако се наложи пълна упойка по някаква причина, анестезиологът гледал нещо си на очите, затова - без лещи. Аз бях с очила, които ми свалиха в началото, но когато извадиха бебо, ми ги сложиха и го видях  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 22 433
Аз си бях с лещите и с пълна упойка.
Не са ме карали да ги свалям.
Така че спокойно си карай с тях.

# 10
  • Мнения: 1 217
Аз си бях с лещите и с пълна упойка.
Не са ме карали да ги свалям.
Така че спокойно си карай с тях.
и аз така

# 11
  • Мнения: 9 481
Бях с пълна упойка и с лещи Peace
На мен лично, не ми е особено комфортно да спя с тях-просто окото не се овлажнява много добре и ме дразни като се събудя..може би с т.нар. изкуствени сълзи или подобни капки, няма да е така Wink
Леко раждане и бързо възстановяване Hug

# 12
  • Мнения: 1 336
Бях с пълна упойка и с лещи, по принцип не преспивам с тях, защото не ми е комфортно, но нощта след раждането спах с тях. Болката, вълнението и умората бяха толкова големи че въобще не съм се сещала да ги махам.

# 13
  • Мнения: 1 131
Според мен,попитай лекаря,който ще ти прави секциото.Той ще ти даде най-добър съвет.

# 14
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  При пълна упойка би трябвало да си без лещи,за да може анестезиолога да следи реакците на зениците ти.Предполагам ,че има писано по въпроса,ако се разровиш из Гугъл или някъде другаде(за това какво точно следи анестезиологът).Според мен е по-добре  да носиш очила ,които някой от персонала,ще ти подаде,за да видиш бебето.Леко раждане!

# 15
  • Лондон
  • Мнения: 449
Според мен ако си с местна упойка си ги сложи при всички случаи, за пълната - не зная, може би говори с лекар, но пък за какво ти е пълна...
При мен преди секциото започна раждане, стана екшън и някак си забравих да си сложа лещите и не видях дъщеря ми след като я извадиха, напъвах се да фокусирам, но нищо  Sad много ме е яд само като се сетя. Така че слагай дори еднодневни лещи, после ги хвърли. Само съм чувала, че моментът е неповторим.
Успешно раждане ти пожелавам Grinning

# 16
  • Мнения: 9 481
  При пълна упойка би трябвало да си без лещи,за да може анестезиолога да следи реакците на зениците ти.Предполагам ,че има писано по въпроса,ако се разровиш из Гугъл или някъде другаде(за това какво точно следи анестезиологът).Според мен е по-добре  да носиш очила ,които някой от персонала,ще ти подаде,за да видиш бебето.Леко раждане!

То има апаратура за целта Wink
Никой не мери кръвно нон-стоп по време на операции или да гледа зеници-клепачите дори са залепени със спец. тиксо /секциото ми е  документирано, та съм го гледала няколко пъти, иначе един от датчиците ми беше на пръста, и ме бяха предупредили да не съм лакирана/
Намерих за Токуда /не ѝ правя реклама ни най-малко-просто там са описани по-подробно Peace/-
http://www.tokudabolnica.bg/show_page.aspx?key=departments&d … mp;dKey=Apparatus
Друг е въпроса, че болшинството от болниците мечтаят за подобни апарати, но все пак основните неща си ги има  в големите болници.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 271
Аз бях с лещи на първото секцио - просто се сетиха да ме попитат когато вече упойката ме беше хванала и нямаше как да ги махна. Нямах проблеми. Сега, преди второто секцио, се наложи да отида на очен лекар за консултация и ми казаха, че не трябва да се остава с лещи по време на операцията и бях с очила.
леко раждане Hug

# 18
  • велико търново
  • Мнения: 139
Ами щом има момичета които са били с лещи не мисля че ще има проблем. Аз ще раждам в Горна Оряховица, където няма ниищо общо с Токуда/в смисъл много по-първобитни ще са нещата предполагам/. Но пък много ми се иска да си видя бебо, и без това ще ми го покажат за секунда само.  Пак ще питам, но сигурно ще си ги оставя. А някоя от вас взимала ли е някакви обезболяващи след секциото? Аз мислех да си купя нимезил или аулин.

# 19
  • Мнения: 9 481
Аз бях на трамал, но това се решава и от гинеколога...имай предвид, че медикаментите трябва да се излъчат от организма, предвид кърменето Peace

# 20
  • Мнения: 118
Я си питай офталмолога най-добре.На мен ми каза в никакъв случай да не ги слагам.

# 21
  • Мнения: 1 820
и аз мисля че трябва да ги махнеш.Питай лекаря,но не мисля че ще ти разрешат.А и на теб много,много няма да са ти нужни,независимо дали си с пълна упойка или не.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз си бях с лещите, но не уведомих никого от екипа за това. По време на операцията анастезиолога разговаряше с мен и тогава видя, че съм с лещи. Каза ми, че това е грешка и е трябвало да ги махна. Както и да е, родих си с тях, със спинална упойка.
Не съм била в реанимация и съпруга ми беше при мен в стаята, той ми помогна вечерта да си ги махна.
За обезболяващите - мислех, че навсякъде е практика докторите и акушерките да отговарят за нова? Мен постоянно ме питаха дали ме боли и при положителен отговор ми слагаха нещо венозно /оставят ти абокат на ръката/.

# 23
  • Мнения: 764
Нека някоя мама, която са я карали да си маха лещите, да обясни защо е било така. Любопитно ми стана дали все пак има някакъв риск или просто си зависи от доктора.
За обезболяващите - аз не бих си взимала сама. Предполагам, че в реанимацията като кажеш, че много те боли, ще ти сложат нещо венозно. А за след това, не мисля, че ще имаш нужда от лекарства, голямата болка преминава след 24 ч.

# 24
  • Мнения: 1 820
на въпроса ти защо и има ли риск,трябва май да опиташ лекаря.Щом те карат да махаш пръстени,гердани,лещи,обеци и т.н.знаи не трябва.Операция е и си с упойка все пак.Надали някой тук би могъл да ти даде пълен и компетентен отговор,освен ако не е лекар

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 296
Докторът ме предупреди предварително, че в никакъв случай не требва да съм с лещи по време на операцията. Не съм питала защо. А и като излязох от упойката не си спомням кой знае колко, показвали ли са ми бебето. не са ли  Rolling Eyes Всичко ми е мъгла,  така че с или без лещи все тая.

# 26
  • Мнения: 160
На мен доктора ми каза,че трябва да ги махна.

И аз така знам..

Общи условия

Активация на акаунт