Мога ли да нося контактните си лещи по време на секциото?

  • 2 500
  • 26
  •   1
Отговори
  • велико търново
  • Мнения: 139
Здравейте мами, след месец ми предстои планирано секцио заради високото ми късогледство:-5.5 и -6. Искам да ви попитам дали мога да бъда с контактни лещи по време на самата операция, дори мисля специално за нея да си купя от едномесечните лещи, т.е. такива които се носят един месец постоянно без да се свалят. Просто искам да видя бебчо като се роди, а и да не се занимавам със слагане и сваляне на очила. Благодаря:))

# 1
  • Мнения: 764
Можеш, няма никаква пречка. И аз нося лещи - не бях купувала от тези едномесечните, а си изкарах реанимацията с нормалните, нямаше проблем. После като ме преместиха в стая, вечер ги махах.
Леко раждане!

# 2
  • велико търново
  • Мнения: 139
А по време на самото секцио с тях ли беше? И беше ли ти некомфортно като се събуди с тях?

# 3
  • Мнения: 641
На мен доктора ми каза,че трябва да ги махна.

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Мен ме накараха да ги махна. Бях с очила по време на операцията. Сложих си ги пак в реанимация.

# 5
  • Мнения: 9 389
Попитай докора,но според мен не трябва да си с тях.

# 6
  • Мнения: 764
На мен никой нищо не ми каза - бях с тях по време на операцията, кокорчех се през цялото време и не ми беше некомфортно. После си дремуцах целия ден в реанимацията и нямах проблем. Сигурно зависи и от лещите - дали са меки или твърди. Никога ли не си преспивала с тях?

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Имам две секции - и двата пъти бях с лещи и ги свалих чак на следващия ден  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 5 918
На мен ми обясниха, че ако се наложи пълна упойка по някаква причина, анестезиологът гледал нещо си на очите, затова - без лещи. Аз бях с очила, които ми свалиха в началото, но когато извадиха бебо, ми ги сложиха и го видях  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 22 343
Аз си бях с лещите и с пълна упойка.
Не са ме карали да ги свалям.
Така че спокойно си карай с тях.

# 10
  • Мнения: 1 217
Аз си бях с лещите и с пълна упойка.
Не са ме карали да ги свалям.
Така че спокойно си карай с тях.
и аз така

# 11
  • Мнения: 9 466
Бях с пълна упойка и с лещи Peace
На мен лично, не ми е особено комфортно да спя с тях-просто окото не се овлажнява много добре и ме дразни като се събудя..може би с т.нар. изкуствени сълзи или подобни капки, няма да е така Wink
Леко раждане и бързо възстановяване Hug

# 12
  • Мнения: 1 336
Бях с пълна упойка и с лещи, по принцип не преспивам с тях, защото не ми е комфортно, но нощта след раждането спах с тях. Болката, вълнението и умората бяха толкова големи че въобще не съм се сещала да ги махам.

# 13
  • Мнения: 1 131
Според мен,попитай лекаря,който ще ти прави секциото.Той ще ти даде най-добър съвет.

# 14
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  При пълна упойка би трябвало да си без лещи,за да може анестезиолога да следи реакците на зениците ти.Предполагам ,че има писано по въпроса,ако се разровиш из Гугъл или някъде другаде(за това какво точно следи анестезиологът).Според мен е по-добре  да носиш очила ,които някой от персонала,ще ти подаде,за да видиш бебето.Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт