Ухапване от комар!!!

  • 19 906
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 757
Ние ползваме също машинка против комари.Нямам проблеми с нея,нито с поносимостта на детето.

# 16
  • София
  • Мнения: 23 098
Когато родих миналата година, ми казаха че не трябва да се използва машинка против комари с толкова малко бебе в стаята. Лошо, ако са ме заблудили...
И на моята дъщеричка се зачервява мястото на ухапване и се получава кръг с диаметър с големина колкото монета от 1 лв. Само по бузките й не се зачервява.

# 17
  • Мнения: 1 046
Малко финистил и не се притеснявай, притеснително е ако почне да бере мястото.

# 18
  • Мнения: 136
Има ли пъпчица или само се е зачервило и подуло крачето?

# 19
  • Мнения: 134
 Имаше първо пъпчица и от малък червен кръг се разпространи по цялото коляно.Фенистилът помогна и на втория ден вече се вижда подобрение.

# 20
  • Мнения: 136
Това е добре! Ще му помогне Фенистила.

# 21
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Консултирай се първо с лекар, най -вероятно ще е достатъчно да намажеш и само с Фенистил. И не се притеснявай.  Hug

Подкрепям.  Peace

А за машинките - ползвали сме винаги такава машинка, и никога не са пречели на децата.

абсолютно същото бих те посъветвала Peace

# 22
  • Мнения: 1 008
Мажа с Фенистил и ментолов спирт.

# 23
  • Мнения: 2 447
И аз мажа с Фенистил,за ден изчезва всичко..

# 24
  • Мнения: 718
Щом пише, че не са за деца под 3 г. въпросните таблетки - значи е така  Peace Аз не бих ползвала - нали затова е препоръката. За ултразвуковите машинки не смятам, че са ефикасни, май комарникът си остава единственото средство за толкова малки деца.

# 25
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Уф, това е доста неприятно. Миналото лято комар клъвна дъщеря ми. До този момент тя не е показвала някакви проблеми от комарните набези. Обаче от този комар мястото силно се зачерви, после стана една голяма плюска, после се втвърди и удебели, а червеното започна да се разширява. Веднага отидохме в спешен кабинет. Гледаха я различни специалисти, включително и хирурзи. Е, оказа се, че е направила алергия от ухапването. Предписаха Фенистил гел и ако не се оправи до определено време, щяха да процедират с по-драстични методи. За щастие тя се оправи. Описвам го така подробно, заради разговора който водихме по време на целия този преглед с докторите. Та те ми обясниха, че комарите в големите градове могат да бъдат доста опасни, тъй като разнасят бая зарази. Не се знае къде са кацали преди това - върху кой помияр, кофа за боклук или нещо друго, което би могло да е по някакъв начин опасно. То това всички го предполагаме и уж знаем, но като се случи на детето ти, си става направо страшно. Лошото е, че все повече зачестяват този род оплаквания - поне така казаха докторите. Така че ако видите нещо подобно като това, което описах хич и не се колебайте, ами веднага търсете доктор, че да може да се реагира бързо. То най-добре да не се случва де. ooooh!

Сетих се за един бабешки метод, който тия дни пробвах на себе си (за бебета незнам дали е редно, всеки сам да си прецени или да пита доктор). Бяха ми казали, че ако ухапаното от комар веднага се намаже с най-обикновен оцет, спира да сърби и минава веднага. Е, вярно се оказа. Peace

# 26
  • Мнения: 8 999
Фенистил и Алергозан /паста/ - редувах през 2-3 часа. За ден преминава. Ако отокът е много голям, твърд и горещ на пипане - компрес вода и спирт 50:50.

# 27
  • Мнения: 439
и ние сме имали такъв случай, ухапаха го, наду се. Най-напред дадох едно хомеопатично apis mellifica -на 10-15мин по 3топченца се смучат първия час, повтаря се, мазах първо с ментолов спирт, после с Фенистил, Псилобалсам, Алергозан, дадох противоалергични капки, Ксизал или ако имаш Зиртек. Минават за два дни.
Чуй се с доктора

# 28
  • Мнения: 552
Кожата на толкова малки деца е изключително чувствителна и почти винаги ухапванията изглеждат ужасно.Когато синът ми има пъпка от комар, го мажа с крем Здраве или Витамерфен.Не съм ползвала Фенистил гел, т.к. на него пише, че не е подходящ за малки деца.
Пртив комари го мажа с крема на Чико/това миналата година/, от него определено има ефект.А сега ползваме от тези за контакт, но задължително включени в контакта до прозореца и при отворен такъв.

# 29
  • Мнения: 233
има и специални пръскала за след ухапване от комари,

Общи условия

Активация на акаунт