Опасен ли е приемът на хормонални лекарства?

  • 14 514
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз да се включа. Знам, че хормоналните са вредни. Чета и листовките на всички лекарства, които приемам под всякаква форма. Вече 3 години се лекувам от аденом на хипофизата. От 5 месеца насам приемам ежедневно Л-тироксин. Имам една стимулация с Клостилбегит (при която се стигна до образуване на 3 големи кисти) и 3 опита ин-витро по дълъг протокол, като единия беше последван от още два размразени трансфера. Междувременно претърпях лапароскопия, при която ме натъпкаха с антибиотици заради проблем със сърцето и възможни евентуални усложнения. По време на 1-вото инвитро (октомври 2008) също пих антибиотик. Защо описвам всичко това ли? Ами за да кажа, че след всичките тези лекарства, се чувствам добре, без кой знае какви оплаквания. Стимулациите понасях добре, не съм наддала на килограми, не ме е боляла глава... Единствено след микробиология на влагалищен секрет се установи, че средата там е доста променена, липсват лакто-киселите бактерии, а има в повече от други, което моята докторка каза, че ще излекуваме за около 20 дни.
С тези думи искам да успокоя момичетата, които са много наплашени от хормоналните препарати. Ако искаш да имаш дете и АРТ-методите са единствения вариант, наистина нямаш избор.
Пожелавам на всички кураж по трудния път към сбъдване на голямата мечта!

# 16
  • Мнения: 491
 Зазолинка благодаря ти за споделения опит .Според мен темата имаше нужда  от такива коментари. HugДано на всички който ни се налага да приемем или приемаме в момента хормони да не ни се проявяват  странични проблеми. smile3525 balloon

# 17
  • Мнения: 4 700
bebu, аz zа себе си съм реШила да се следя по отблиzо zаради приема на теzи хормонални препарати. На 6 месеца ходя да ми правят ехогравски преглед на гърдите, цитонамаzка. Живот и zдраве смятам и ехограф на таzобедрени органи да правя на 6 месеца. Сега ме гледат и беz това по няколко пъти на месец.  Mr. Green Просто zа мое лично успокоение.
А иначе листовките на медикаментите вече не ги чета, zаЩото само ми настръхва косата от тях. Отделно и аz съм с аденом на хипофиzата и на практика всички теzи медикаменти и беz това са противопокаzни. Обаче при мен се получи обрат. След стимулациите аденомът иzчеzна.  Laughing

# 18
  • Мнения: 491
  Миле това е супер че след стимулациите аденома е изчезнал Grinning

# 19
  • Мнения: 491
Момичета искам да ви споделя че моя много се притеснява за мен още преди да сме започнали стимулацията и постоянно ми говори че може да се появят някакви странични проблеми .Той много повече се притеснява от мен и даже ми вика че май щяло да е по добре да направим хетероинсеминация , отколкото икси .Аз съм в момента много положително настроена за икси и постоянно му го повтарям , понеже си искам дете и от двамата.Обаче той мисли пък за моето здраве и ми повтаря че пак щял да обича детето от донор.Тези хормонални наистина могат да доведът до нарушение в организма , но аз имам намерение това да съм го забравила след процедурата , която ще бъде успешна .Дано да не ме хване шубе когато дойде време за нея понеже аз съм малко притеснителна. Laughing

# 20
  • Мнения: 4 700
bebu, zаЩо не го вzемеШ с теб при твоя доктор. Нека той му обясни какви точно рискове има zа теб. Мъжете са доста по страхливи от нас. АЗ не бих пробвала инсе с донорска сперма преди да съм пробвала всички други варианти. Въпреки че мъжът ми има син от друга жена, аz не бих искала при положение, че все пак има Шанс да си имаме наШе дете. Дано Господ скоро ни дари с рожби.  Praynig

# 21
  • Мнения: 491
Миле и аз така като теб разсъждавам

# 22
  • Мнения: 491
Дано Господ скоро ни дари с рожби.
Praynig Дано мила  Praynig

# 23
  • Мнения: 636
Разбира се, че може да е опасен приемът на хормони. Но зависи какви точно и колко дълго. Никога не ме е било страх от тях, дори през акъла не ми е минало за евентуална вреда, просто защото бях втренчена в друго

# 24
  • Мнения: 491
Лулякова много ми хареса и твоят отговор че не те е било страх от тях  smile3501 , учуди ме малко smile3501

Общи условия

Активация на акаунт