Предстои ми ИНВИТРО / ИКСИ ,да поговорим - 20

  • 28 502
  • 796
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 324
Момичета, днес ме сюрпризираха, че съм имала висок TSH (това е някакъв хормон свързан с хипофизата) Искам да попитам, някоя от вас знае ли това до какво може да доведе, доколкото разбрах е проблем (аз съм в 8 седмица) и много се притесних, а преглед при ендокринолог ще имам чак в четвъртък  Praynig

# 766
  • софия
  • Мнения: 1 201
TSH е хормон на хипофизата, който регулира функцията на щитовидната жлеза. Ако е висок TSH това означава, че щитовидната ти жлеза не произвежда достатъчно хормони и трябва да ги получаваш под формата на таблетка иначе има опасност да не износиш плода или да не се развие добре щитовидната на бебо-но не се притеснявай, при теб проблема е хванат на време, предполагам, че ендокринолога ще ти изпише Л-тироксин, ще трябва да се виждате често, за да ти следи хормоните и с адекватна доза, всичко при теб и бебо ще е съвсем наред Hug Hug Hug

# 767
  • София
  • Мнения: 324
ох, mozzi, благогаря. като ме хвана паниката, ужас. ама защо не ги правят тези изследвания преди ин-витрото  newsm78

# 768
  • софия
  • Мнения: 1 201
На мен ми ги правиха, но предполагам, че причината беше рязко покачване на килограми
Ти може би не си имала симптоми,които да ги насочат към това, макар че доколкото знам проблемите с щитовидната сами по себе си могат да са причина са стерилитет

# 769
  • София
  • Мнения: 324
имам някакъв задух от предишния опит още, не ми достига въздух. като мина време се пооправи и сега ме започна с нова сила от 4 дни. предполагам че може да има връзка, или пък да е от някое от лекарствата, но лошото е че докторите хал хабер си нямат какво е

# 770
  • Мнения: 3 246
минавам само да честитя хубавите новини на всички
Маринекс Hug Ioli78  Hug
знам че пропускам много от вас но не мога да ви изчета, просто трябва да лежа, вчера страшно много се уплаших, прокървих сутринта и сега просто съм на тръни, но освен да лежа май друго не мога да направя
стискам палци на всички, а на всички които пропуснах да честитя извинете ме  Hug

# 771
  • Мнения: 3 988
kali, а чу ли се с някой лекар? Еднократно ли прокърви или още трае? Не се хрърляй в паника излишно. Надявам се всичко да е наред. Пиши пак.  Hug

Маринекс, много се радвам за теб. Ама много.  Heart Eyes

lorelei75, важното е, че проблемът е открит и има решение. Не се притеснявай.  Hug Мози ти е обяснила в общо линии за какво става дума. Ето ти една схема, малко в по-друга плосткост е проблема там, но може да ти се изясни по-добре как става регулацията.

Момичета, всеки има трудни дни и тежки периоди. Един се владее по-добре, друг - не, но това не прави никой по-лош или по-добър. Някои трябва да го изкарат, за да се успокоят, други го трупат в себе си. Нека не се съдим, всяка от нас е различна и се бори с проблемите си както намери за добре. Вярвам, че никой не се заяжда нарочно в тази тема. Hug

# 772
  • Мнения: 1 768
Кюбит , чудно си го казала  Hug тъкмо мислех да мъмря девойките  Naughty , че хормоните им са се размърдали доста  Laughing
Гуш на всички  Hug
Кали , Praynig Praynig Praynig

# 773
  • София
  • Мнения: 6 302
Кали, спря ли кървенето? Дано всичко се оправи  Praynig
lorelei75 , не се притеснявай, това не е страшно. Колко ти е ТСХ-то? Аз от февруари пия Л-тироксин и много бързо хормона си влезе в нормата, намалихме дозата, но продължавам,така било по-добре когато се цели забременяване. Задъхването е напълно възможно да е от щитовидната жлеза. Добре че са открили проблема.
Марги, bela * , благодаря ви.  Hug

# 774
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 832
Кали, дано всичко се оправи безпроблемнно Praynig

# 775
  • Мнения: 3 246
благодаря ви Hug
Кюбит  ,наистина обадих се  лежа и пия освен лекарствата и но шпа, утре е деняьт за ЖК и за болничния, а в петък сме в София,  утре пак ще звъня на Док в София, а иначе вчера беше пълна една ежедневна превръзка, после имаше кафеникаво зацапване, сега - няма
благодаря ви Hug

# 776
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Кали, много стиснати палци и от мен!  Praynig

С доплер сърдечният ритъм наистина се чува толкова рано. И аз чух моите в 8 г.с. Heart Eyes Това, което се прави в по-късните месеци, е запис на тонове.  Peace

# 777
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Маринекс, честито сърчице, мила. Днес сме имали еднакви вълнения, дай Боже на всички момичета Praynig Пожелавам ти това, което желая и на себе си Hug
Кали, лежи, слънце, всичко ще е наред Praynig
Лорелей, Начев ще ти даде Л-тироксин. И моето ТСХ е завишено и ми увеличиха дозата, надявам се всичко да е наред сега.

# 778
  • Мнения: 616
Леле-е-е-е и тази темичка се напълнила с бремелинки. Хайде все така да се чува и.. пише  Hug Hug Hug
Дано е лека и безпроблемна бременността ви момичета  Praynig Hug Провлачвайте крачета, че есента наближава и много от нас ще се завърнат в темата с пълна сила и покачени килограми  Crazy
До тогава ще ви наглеждам от време на време и ще ви се радвам, че при мен периода е отпочиващ и подготвящ.
Мноооого  Hug Hug Hug на всички  Hug Hug Hug

# 779
  • Мнения: 292
Мицанка, аз бях също с 223 на 11 ден, така че ти честитя и се радвам много за теб. Сега търпение да изчакаш точица. Но да те предупредя, моя лекар каза че май са 2-ки с това ЧХГ.

Маринексче, много съм щастлива да чуя за твоята радост. Дай Боже и на мен скоро.

Йоли, много много Hug. Честито миличка. Сега да почиваш и да се пазиш.

Мози и Илитка, съжалявам за развитието на нещата при вас. Силно вярвам, че и вашият момент ще дойде.  bouquet

Кюбит, много благодаря за полезната информация. Сега се ориентирах кога ще можем да чуем сърчице. Надявам се, че си добре и че търпеливо си чакаш следващия опит.

Кали, много много се пази.

Елена, успех утре мила.

Лора 33, благодарим за хубавите пожелания и успех на есен.

Ние с мъжо утре отиваме да гледаме за точица. Ох, много ми е нервно.   Praynig

На всички момичета в процедури, успех и скоро да ни зарадвате с добри резултати.



Общи условия

Активация на акаунт