Юнски майчета щастливи друсат ЮНСКИ бебчета ревливи(84)

  • 13 608
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
bellaa , lionka.bonbonka (със закъснение)  Честит Рожден Ден! Много усмивки , здраве и спокойствие   bouquet

Здравейте Simple Smile
anjeelina , за шума на сърцето - когато бях на 12 години , имах  и ми казаха,че малките деца имали и било нормално... предполагам, че ще има до тази възраст  newsm78
Оригването и при Калоян е трудно, но предполагам, колкото по - расте, толкова по - ще свиква...
mayjko , Калоян си видя палеца по - рано.. за това сме с биберон (по- добре него да смуче така зверски)  Wink
Конците -външните ми ги махнаха 5 дена след раждането (установих, че е по - добре по - рано  ooooh!) . Вътрешните почнаха да ми падат след 35 ден ...
maiamiii , ако продължава силна струя дори след изцеждане, слагай го върху теб по корем и така да суче... Калата го хранех по този начин преди да ми се регулира кърмата. Сега в началото, след няколко сукания , започва пак един канал да си тече сам , но  слабо и той се справя сам.

# 16
  • София
  • Мнения: 596
Bella, Честит Рожден Ден!!!! Пожелавам здраве на цялото ти семейство  smile3525

Ние сме изцяло на кърма. Водата я плюе, така че не мога да и предложа чай от копър. Пиша рядко, защото Катерина почти не спи през деня, но за наш късмет през нощта спи дълбоко и таткото е свеж за работа. Кърмя я в 2 и после в 5. катерина изобщо отказва да се храни в будно състояние, и с шише пробвахме, но се дере здраво. Постоянно се дави в будно състояние, дори и да изцедя малко преди това, промяна няма. И така.... вечер е най-трудно, защото е голям зор да приспя гладно бебе, и то за да хапне. Шантава работа. Но да не се оплаквам, че като чета при Петя как е, а и при някои други майчета....
Иначе за един месец е наддала само 800 гр, пораснала е само с един сантиметър, но е здрава, така че не се притеснявам.

Аз нямам шевове. Обаче събрах смелост да се пипна отдолу чак на третия ден след раждането и установих, че всичко е на баница  Mr. Green. Сега ме боли само опашната кост, дано да отшуми скоро.

Ох, пак се е ококорила. Спа само 20 мин....

# 17
  • Мнения: 0
Честит рожден ден Bella

Отдавна не съм писала, но ви следя.

За кърменето- аз спрях да слагам Иван на гърда, защото заспиваше и си стоеше постоянно гладен. Започнах да се цедя и да му давам от шише. Оня ден едната ми гърда стана на камък, цялата на буци и доста болезнена. Цедих с топли кърпи, под душа и т.н но като се напълни с мляко пак същото. Ходихме да мерим Ваньо на 18 ден и се оказа че е придал само 300 грама. Беше спрял да ака а като бръкна с термометъра не е запечен. Док каза, че не се е хранил както трябва и затова не ходи по голяма нужда, а аз му давам от шише и си изяждаше всичко. Това ме навежда на мисълта че млякото ми рядко и не е хранително. През този период стана нервен не спеше добре, плаче, иска на ръце, мислех че са колики.  Като се нахрани и  след час време търси пак а аз не му давам защото знам че е ял и го наливам с вода. След меренето го започнах на АМ. А аз пия хапчета за намаляване на кърмата за някой ден докато си оправя гърдата и пак ще пробвам да се възобнови млякото. Дано така не се случи същото защото няма да издържа и ще го спра. Но съм решила да не го оставям само на кърма а на смесено хранене да видя как ще е. Искам само да кажа, че от както се храни с АМ няма и помен от неспокойното дете. Спи по цял ден и цяла нощ.  Не плаче не капризничи, ака вече няколко пъти. Нахранвам го и го слагам в креватчето, а той след 5 мин е заспал и така до следващото хранене. Плаче само когато е гладен и жаден. Но тава са наблюденията ми от два дни. Дано не се промени, че така е просто ангелче. От утре мисля да спра хапчета и като ми тръгне млякото да започна на смесеното хранене пък ще видим какво ще излезе, но за сега няма да го оставя само на кърма да гладува (май ми е рядко млякото и не го засища. Сигурно, защото имам повече мляко и е по рядко  newsm78 ).

И ние трудно оригваме.

raia123 - мисля, че и ти си спира кърмата за някой ден. При теб защо се наложи и как си след това?  

Е това е за сега при нас.


# 18
  • Мнения: 168
Здравейте момичета  Simple Smile,най-сетне и аз да се разпиша.
Bella ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН   bouquet,да си жива и здрава и най-щастливата мама  Heart Eyes!
Ние сме добре,растем - за месец малката Еми е пораснала с 1400 кг и 2.5см.Все още се кърмим,въпреки че имаме малко трудности от време на време и понякога се налага да пие и АМ.На разходка ходим по 2 пъти на ден по 3-4 часа и си спинкаме.Като гледам как плачат някои деца ,няма как да не похваля Ема -много послушно дете е.Спинка много и си хапва добре е понякога и си поплаква ,но това е защото я боли коремче.Никакви капки досега не ни помогнаха само ни довлякоха запек.Детето се мъчи по 3 по 4 дни,много е лошо и май ще се наложи да спрем всякакви капки и да се молим тези колики да минат скоро.Някой ако знае нещо полезно за този запек как да се отървем да сподели,нито масажи, нито гимнастика помагат,а с термометъра много пищи милата.

Вече се смеем и се опитваме да гукаме,много е сладко  Simple Smile.
Вечер си спим много спокойно,като заспи към 12-1 и сутринта си хапва към 7 и после пак си спим до 10  PeaceЧовек как оценява обаче кроткото бебе ,след като си имам вече една кака с голяяям характер,която все още не спира да реве за всичко и честно казано с нея вмомента ми е по трудно. Simple Smile
Даже се бях притеснила, че с това спокойно бебе няма да мога и килограм да сваля,но за моя радост не е така,останаха ми само 6-7 кг, които на фона на качените 25 кг нищо не са.

За пъпчиците и ние ги имаме ,лицето е направо шкурка,мажем се с Еудермол на д-р Пенев и измиваме с босилек.
Нашето пъпче е много изскочило и има вероятност да се получи пъпна херния,затова се налага да слагаме лепенки за херния,има ли друг с такъв проблем?

Airina много е лошо това което ти се е случило,възхищавам се  на такива търпеливи майки като вас,аз мисля че ако ми се случва нещо подобно бързо ще приключа с кърменето  Blush.

Anjeelina,голямата ми дъщеря се роди   с шум на сърцето- междукамерен отвор,или т.н. физиологичен ,който не е опасен и с времето не изчезва ,а се образува  тъкан/аневризма/ която го затваря.Ходихме на профилактични прегледи в началото всеки месец,след това през 3 месеца и сега на годината веднъж.Доктора каза че може цял живот да си има шум и това не е проблем .Но при нас тази тъкан е образувана вече и шума който беше много силен ,вече почти не се чува.Остава само да правим профилактика на ендокардит.Ако искаш да ти пиша повече подробности на лични.И не се притеснявай,пожелавам скоро и вие да се радвате на това и да не го мислиш повече  Peace.
Дано не  съм ви досадила с дългия си пост ,но толкова отдавна не бях писала ,но си ви чета постоянно Heart Eyes
Сложих и малко снимчици на Емма.

# 19
  • Мнения: 143
Запис и от мен в новата тема Peace
bella да ти честитя и тук още веднъж ти пожелавам да си много обичана като жена и най добрата мама на прекрасните ти две слънчица  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 111
Честито на всички които днес стават на един месец Simple Smile
Бела честит рожден ден да си жива и здрава и много любов   bouquet
Много благодаря за отговорите много се бях притеснила.....
Арина не се тревожи за това колко е наддал и нашия мъник за почти месец е наддал 400 гр но е в рамките на нормалното въпреки това педито ни каза да го дохранваме

# 21
  • Мнения: 2 080
Честит рожден ден, Бела!
Заглавието на темата е съвсем в унисон и с моите преживявания Grinning.
С две  думи рев, рев и пак рев - особено днес - нито кърменето, нито носенето и друсането помагат, за разходка с количката да не говоря. Дано скоро да мине този период, че на моменти ми иде да се самоубия  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 294
Хайде и аз да се запишя в новата темичка  Peace

Славена , защо ли ми звучи познато това с реването , от снощи насам доста рев изрева и си мисля че кара някакъв бебешки пубертет , определено няма колики , не е гладен , не  ежаден , но си реве стабилно и трудно заспива  Crazy

# 23
  • Мнения: 69
Ee, добрах се и аз до компа!

Честит рожден ден, Беллаа!!! Да си жива и здрава и много много щастлива и късметлива!!!

Anjeelina, добре те разбирам  Hug Николчето ми е с шум на сърцето (т.нар. 5-ти удар, който се срещал и при спортистите). Казаха, че много често изчезва до третия месец и аз се моля да е така.

ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА БЕБЧЕТАТА ВИ Simple Smile Нашите каки са два пъти по-възрастни, а са наполовина на вашите моми и юнаци Simple Smile Странно ми е хората по улиците като възкликват КОООЛКО СА МАЛКИ, а за мен са огромни, защото Никол е към 3200, а Сави - към 4 кг (бяха по 2 кг) Simple Smile И вече имат вид на бебчета, а не на извънземни като в началото  Grinning

Аз вече имам цикъл от вчера и доста се притесних да не ми намалее кърмата. Май е индивидуално и не пречи да продължа да си имам безценна течност. Засега не е намаляла.

Иначе изкарахме истинска коликово-безсънна нощ с Никол. Такъв рев, такова чудо, нищо не помагаше! Повръщаше, ревеше, заспиваше за 10 мин и отново всичко отначало.  #Crazy та днес купихме чудото Инфакол и май ще съм му идолопоклонничка (пу-пу-пу)
Изчезваме навън, дано тази нощ ви/ни подминат коликите

# 24
  • Мнения: 456
Ние след като се нахранихме в три цялото семейство му ударихме по един сън. Аз станах преди малко, а моите мъже като гледам няма изгледи да се събуждат. Щях да храня малкия в шест, но май няма да го вдигам и без друго днес избързваме от графика с час. Днес разходката ни се размина. Времето е много мрачно, предиобед валя и за капак точно когато мислехме да излизаме имаше доста силен вятър.
При мен оригването нещо не се получава Sad Дано това да не навреди на малкия  Praynig
Моите конци които не се саморазграждат ми ги махнаха седмица след раждането. Тогава докторът ми гледа и матката на ехограф. Последващата седмица се каня да ходя на контролен преглед.
Докато не съм забравила да честитя рождения ден на Bella!
Нашия се събуди. Ще ядем както изглежда в шест.

# 25
  • Мнения: 46
Здравейте юнско братство! Добрах се и аз най-сетне до компа... Тези дни бяха много мързеливи за таткото и всеки ден сме били навън заедно, зада наваксаме за пропуснатите  Mr. Green Независимо дали вали или грее ние сме някъде, вече доста пъти излизахме и извън София. Малчуганите обожават да пътуват и понеже тези дни и те бяха много ревливи, возенето в колата ни беше единственото спасение  Rolling Eyes
Днес ни биха Пентаксима/и двамата вдигнаха температура, дадох по 2мл панадол, без да се обаждам на доки, някой знае ли колко време след панадола трябва да има подобрение  newsm78/, Коко прие ваксината само с едно - две захласвания, но Крис си порева доста  Cry Поне се измори от плаченето и поспаха около 2.5часа следобед та поспах с тях  Grinning Помеждудругото  решихме с док. да ги измерим,за две седмици са качили по 600гр. и вече са 4750гр и 4980гр и са се удължили с по 3см. и вече са по 55  Simple Smile Имат си бузки, гушки.. много са ми мекички бебоците  Hug  КатеринкеМ и аз се чувствам по същия начин като теб, относно размерите им, днес с таткото точно това си говорихме колко са големи вече, а всички като ги видят и си мислят, че бебчовци още нямат месец  Laughing Постоянно обаче са с някакви обривчета, драскотини по лицето ...  като ветерани от втората световна са  ooooh! Понеже нашата педиатърка беше отпуска, зададох почти същите въпроси които ме интересуват и на заместничката й... та ще се опитам накратко да ви споделя и нейното мнение за някой неща :
за коликите- каза, че особено при недоносените, могат да намаляват и да се усилват, та дори и да спрат и после пак да се появят  Shocked Все не ми се вярва, но пък е удобно да дължа постоянното им недоволство на коликите, че иначе само се притеснявам в какво бъркам  ooooh!
за акото- при нас понякога също има неприятен мирис, това се дължи основно на АМ. Бебетата, които са изцяло на кърма по-късно започват да миришат  Laughing Но тези на смесено хранене и само на АМ, освен че намирисва акото им, то може и да е с променлив цвят и консистенция.
Зеленото ако обаче може да се дължи и на простудяване  Peace
За обривчетата- основно жегата е виновна и ме посъветва да си стоя повече в къщи на хладно ама аз...  Whistling
Та това от доки...
Витамин Д- даваме си от 2-тия ден по две капки сутрин на гладно, примесени в лъжичка или с капките за колики или с няклко капки мляко, не виждам нищо толкова страшно в даването му, много по-страшни могат да бъдат последствията от недостига му Peace
Аз още нямам цикъл, а не кърмя, това дали е нормално  newsm78
Иначе този уикенд за пръв път ще се разделя с бебчовци   Shocked Майка ми и сестра ми ще се грижат за тях, пък аз и мъжлето ще ходим на ергенски живот  Mr. Green Още от сега ми е търсене, но ще видим как ще понеса раздялата, дано и те да са послушни  Praynig
Bliznachkova, ако бебчовци си наддават, повръщането не е притеснително  Peace И ние минахме по този път и беше много страшно за мен, но се оказа, че те са си добре  newsm78 Премери ги и ако са порастнали, сменяй лигавниците и си  Whistling
Относно рева на бебетата, гледам, че мсички минаваме по тои път.. значи или бебчовци си имат такива периоди или всички ние правим необясними грешки в отглеждането.. но второто е мноооого съмнително съвпадение за да е вярно  Mr. Green
Дано вече да минават всички проблеми при всички ни и да можем да си се насладим с пълно щастие на отглеждането на най-важните същества в живота ни  Heart Eyes
Искам да честита на всичките ни юнски слънца навършените месечинки! Да бъдат усмихнати и без колики!
Честит прзник и на Лионка.Бонбонка и Белла   bouquet
И последно да кажа за мойте мъже, вече пробваха по няколко капки сокче от черешка и близаха обелена гола праскова, ябълка и бананче. Толкова много им харесва, че вече всеки ден ги "отдавам на изкушението" Само като помиришат прасковката и започват да подскачат в кошарата, махат с ръце и издават звук, който го оприличавам на " айде по-бъузо бе мамоооо"  Joy и като им доближа парчето до устенцата и почват усилено да се стараят да го набутат в там с двете си ръчички, хаха толкова са сладки  Hug Някой от вас сигурно ще си кажат " ужас, толкова малки.. праскови, череши.."  #Cussing out
НОО за децата е невероятно удоволствие! А ако знаете колко обичат бирааа  hahaha метнали са се на мама  Mr. Green
Малее три часа го пиша тоя пост... а чувам вече, че и Коко ме вика по бебефона..
Приятен уикенд на всички юнки и спокойни юнчета ви желая  Hug До скоро писане...
Феникс   bouquet за темата...

# 26
  • Мнения: 111
Ох Ди толкова ме развесели това с прасковите Simple Smile даже си ги представям малките сладури  Heart Eyes
Нашето мъжле днес е доста неспокойно заспива за малко събужда се а и снощи от 1 до 4 плака милото от тия колики ама и аз съм виновна толкова много ми се прияде шоколад че не можах да издържа и хапнах но повече и да умирам няма да го повторя това милото се измъчи...
За вратлето още от пъвите дни го държи и то по доста време чудя му се как не умалява и е толкова силен в ръцете и краката едвам го избърсвам след баня Simple Smile
Кате и на нас така ни казаха че до третия месец и трябва да изчезне този шум  Praynig
Петя стискам палци да не се е заразил Марти, горката какво ли не ти беше на главата направо ти се възхищавам как се оправяш  Hug

# 27
  • Мнения: 59
Здравейте на всички Simple Smile
 Ние трудно стигаме до компа защото имаме много странен режим :един ден целият спим а нощта будуваме и на следващият цял ден сме будни и нощта спим . Днес деня ни беше от поспаливите та очаквам нощта да е тежка ... дано да не е .
Във вторник ходихме на консултация и за 9 дни от изписването беше качил 320 гр и порастнал с 2 см. Simple Smile
За коликите му давам Colief и май има ефект ама пак си се гърчи от време на време .

Да ви питам : как отказахте бебетата от нощното хранене , защото ние сме на 3 часа и в много редки случай на 4 ?

# 28
  • Мнения: 46
ЯЯ, посмъртно не можем да откажем нощното хранене, даже понякога ядем на 2 часа нищо, че винаги изяждаме количество като за 4-5 месечно бебе.. ама нали трябва да наваксват  ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 924
Според мен изобщо не е редно да се отказва нощното хранене.Ако бебето няма нужда от храна,няма да се буди.Всяко бебче е различно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт