Трикове и съвети за лесни прически

  • 303 538
  • 679
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 258
Аз пробвах да се накъдря с преса, ама не ми се получи. Може би косата ми не е достатъчно дълга или по-скоро аз нямах много време, но ще пробвам пак. Дано ми се получи втория опит.

# 46
  • Мнения: 1 416
amra, ами аз по принцип не използвам много стилизанти, понякога използвам пяна.. Досега сама съм се къдрила само на плитки - към 8 броя някъде (от корен), правя ги вечер и така спя, и на сутринта косата е изсъхнала добре Simple Smile Рядко го правя, но става добре косата - с обем за дълго време. Имам и маша за спираловидни къдрици, но нещо не ми издържат нервите толкова дълго да се фризирам, защото изисква доста време.

Сега съм си купила спрейчето за обем от корен на Нивеа, което се рекламира в момента, но все още не съм го използвала. Като пробвам дали има ефект, ще пиша, ако се изтересувате Simple Smile
Мерси за пояснението  bouquet А да те питам като си плетеш плитките на влажна току що измита и леко подсушена с кърпа коса ли ги плетеш или на полусуха коса?  Защото аз например ако ги оплета на мита влажна коса и си легна така на сутринта въобще няма да ми е изсъхнала косата Grinning

# 47
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Аз ги плета на полу  суха Simple Smile или напълно суха, но веднага след като ги изсуша

# 48
  • Мнения: 63
Сега косата ми е къса до раменете, но пък имам още по-голямо желание да експериментирам Peace

# 49
  • Мнения: 64
Здравейте. Косата ми е къдрава. С какъв продукт да я мажа, след миене,  за да остава права след като я изсуша със сешоар? newsm78 Случвало ми се е след изправяне при фризьор да си стои по няколко дена без да се накъдри изобщо.  Мерси Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 416
Аз ги плета на полу  суха Simple Smile или напълно суха, но веднага след като ги изсуша
Мерси Simple Smile

# 51
  • Мнения: 123
Дали ще се получи, ако пробвам това http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A&feature=related само че вместо с хартийки го направя с парченца плат? Може би хартийките все пак са по-добрия вариант, защото са по-твърди и къдриците се оформят по този начин. А плата е мек и едва ли ще задържи и оформи в къдрица Rolling Eyes Как мислите?

Става и с парцалчела. Аз съм се превило в ученическите години с тях , но съм с по-къса коса и ставах като овца, чак към 3 ден ставаше на вълни , иначе стоеше като "негърско" къдраво.
Нищо не ти прачи да опиташ поне. Ако не се харесаш - мокриш косата и си готова  Wink
Благодаря за отговора Hug, на doby80 също благодарности  bouquet Ще опитам Grinning А слагате ли някакви стилизанти и кога - преди или след навиването с хартийки/парцалчета? На влажна или на суха коса?

   Страхотна идея    bouquet   

# 52
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Сещам се, че преди си правих такива къдрици, но с вестник. Сестра ми ме къдреше с нагорещена на котлона отвертка, стават много красиви, ситни къдрички, но косата се гори много. Това за къдренето с подръчни материали.
Иначе свеки ми подари някакви варящи се ролки, не знам как се използват, сега ще търся инфо в нета и ако успея да се направя ще снимам.

# 53
  • Мнения: 1 289
Мерси за пояснението  bouquet А да те питам като си плетеш плитките на влажна току що измита и леко подсушена с кърпа коса ли ги плетеш или на полусуха коса?  Защото аз например ако ги оплета на мита влажна коса и си легна така на сутринта въобще няма да ми е изсъхнала косата Grinning

Ами на току що измита и подсушена само с кърпа Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 416
Мерси за пояснението  bouquet А да те питам като си плетеш плитките на влажна току що измита и леко подсушена с кърпа коса ли ги плетеш или на полусуха коса?  Защото аз например ако ги оплета на мита влажна коса и си легна така на сутринта въобще няма да ми е изсъхнала косата Grinning

Ами на току що измита и подсушена само с кърпа Simple Smile
  Hug ще опитам, но мойта ще я духна съвсем леко със сешоара преди да я сплета, защото на сутринта ще се събудя с мокра коса, ако я оплета на подсушена само с кърпа Grinning

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Мерси за пояснението  bouquet А да те питам като си плетеш плитките на влажна току що измита и леко подсушена с кърпа коса ли ги плетеш или на полусуха коса?  Защото аз например ако ги оплета на мита влажна коса и си легна така на сутринта въобще няма да ми е изсъхнала косата Grinning

Ами на току що измита и подсушена само с кърпа Simple Smile
  Hug ще опитам, но мойта ще я духна съвсем леко със сешоара преди да я сплета, защото на сутринта ще се събудя с мокра коса, ако я оплета на подсушена само с кърпа Grinning
Само да вметна, че сестра ми се прави по този начин, обче маже плитките с пяна за коса и става муци като се разплетат!  Peace

# 56
  • Мнения: 57
Като се накъдря ще снимам, а иначе къдриците стават подобни на тези
но все пак зависи колко голям е кичура коса и как се увива около молива.
Аз лично вдигам цялата коса нагоре и изкарвам по малко, навивам около молива и претискам с пресата. След това махам молива и пръскам с лак за коса. Simple Smile

никога не бях чувала за такова къдрене с молив и преса,но сигурно не е толкова трудно нали

# 57
  • София
  • Мнения: 606
Вижте тази прическа, много е лесна и хубава - http://www.youtube.com/watch?v=JZgmHYMj0k8. Пробвах я и седи супер!

# 58
  • Мнения: 1 731
А за коса до раменете някакви идейки? newsm78

# 59
  • Мнения: 63
Вижте тази прическа, много е лесна и хубава - http://www.youtube.com/watch?v=JZgmHYMj0k8. Пробвах я и седи супер!
Много е сладка, страхотна прическа, само се чудя откъде ще си намеря толкова дълга лента  Laughing Лили, ти какво използва ?  bouquet
Може да пробвам само с плитка, после кок с малко фиби, да видя какво ще се получи без лента  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт