Трикове и съвети за лесни прически

  • 303 518
  • 679
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 458
Обикновено, когато искам да направя нещо различно с косата си я навивам с маша, но не да я правя къдрава, а по-скоро да стане на букли. Отнема ми доста време и определено ми се изморяват ръцете. Когато е готова косата я пръскам с лак, но не издържа много и обикновено на другия ден почти нищо не личи. Миналата вечер пробвах нещо друго. Завих всеки кичур във фолио и го завих с машата и държах само докато се стопли фолиото, след което оставих фолиото както е във вид на ролка. Постоях си така може би около час(докато си оправя из къщи) след което го махнах. Получи се добре и най-инересното е, че и на другия ден косата си стоеше по същия начин без да съм  япръскала с абсолютно нищо. Ето го и резултата:
http://www.album.bg/tani_4_ka/images/27545363/

# 661
  • Мнения: 1
аз имам маша обаче тя е тънка и не стават никакви буклиии  Cry Cry Cry

# 662
  • Мнения: 1
Момичета знаете ли как се прави такав бритон където е на вълна мисля че се
правеше с 2 фибички и става на една красива вълна

# 663
  • Мнения: 72
Момичета знаете ли как се прави такав бритон където е на вълна мисля че се
правеше с 2 фибички и става на една красива вълна
става и с преса за изправяне

# 664
  • Мнения: 2
Момичета знаете ли как се прави такав бритон където е на вълна мисля че се
правеше с 2 фибички и става на една красива вълна
До колкото знам се нарича finger wave, защото се прави с пръсти ама е пак се пипкава работа. Не искам да те разочаровам, но ако косата ти не се поддава на обработка ще ти е много трудно.

http://mymovingfingerwrites.blogspot.com/2011/02/how-to-finger-wave.html ето как става  Sunglasses

# 665
  • Мнения: 72
Момичета знаете ли как се прави такав бритон където е на вълна мисля че се
правеше с 2 фибички и става на една красива вълна
До колкото знам се нарича finger wave, защото се прави с пръсти ама е пак се пипкава работа. Не искам да те разочаровам, но ако косата ти не се поддава на обработка ще ти е много трудно.

http://mymovingfingerwrites.blogspot.com/2011/02/how-to-finger-wave.html ето как става  Sunglasses
За това ли става въпрос аз мислех за съвсем друга вълна ;д

# 666
  • Мнения: 3 743
По-напред в темата наистина имаше този ефект постигнат лесно с няколко фиби, но и на мен не ми се търси къде точно беше Blush Ако го намеря някъде в нета, ще го постна Peace

Нат, какво стана с прическа, какво реши да си направиш, мина ли вече събитието?

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 45
Обикновено, когато искам да направя нещо различно с косата си я навивам с маша, но не да я правя къдрава, а по-скоро да стане на букли. Отнема ми доста време и определено ми се изморяват ръцете. Когато е готова косата я пръскам с лак, но не издържа много и обикновено на другия ден почти нищо не личи. Миналата вечер пробвах нещо друго. Завих всеки кичур във фолио и го завих с машата и държах само докато се стопли фолиото, след което оставих фолиото както е във вид на ролка. Постоях си така може би около час(докато си оправя из къщи) след което го махнах. Получи се добре и най-инересното е, че и на другия ден косата си стоеше по същия начин без да съм  япръскала с абсолютно нищо. Ето го и резултата:
http://www.album.bg/tani_4_ka/images/27545363/
Много ми харесва как е станало. Колко горе долу бяха кичурите като дебелина? И как точно ги зави във фолиото?

# 668
  • София
  • Мнения: 458
Ами не съм се старала да правя тънки кичури, горе долу около 5 см широки........абе на око, колкото хвана. Хващам кичура и завивам фолиото от двете страни(отляво и отдясно) Защипвам с машата края на кичура и навивам. Изчаквам фолиото да се стопли и вадя машата. За да стои слагам една фиба(от обикновените, черните) и готово. Разхождах се около 1 час така и ги махнах. Мисля да пробвам и с по-тънки кичурчета, но ще е някога, когато имам повече време Wink

# 669
# 670
  • Мнения: 72
сладурско е може да го пробвам  Simple Smile но не знам дали ще се получи на по-дълга коса ?

# 671
  • Мнения: 1 289
Момичета, в неделя съм на сватба и мисля да се пробвам да си направя тази прическа:



Даже си купих червено цветенце  Mr. Green

ЧерЕн_ШокоЛад, идеята за такова къдрене е страхотна, изглежда лесно:))

# 672
  • Мнения: 72
страхотна идея Simple Smile))

# 673
  • София
  • Мнения: 53
Момичета, в неделя съм на сватба и мисля да се пробвам да си направя тази прическа:



Даже си купих червено цветенце  Mr. Green

ЧерЕн_ШокоЛад, идеята за такова къдрене е страхотна, изглежда лесно:))

много красива прическа Simple Smile

# 674
  • Мнения: 0
Вижда се че е елементарна  но просто ми харесва Blush
molqte kaji mi kak se pravi shot sam na abitorenska sled nqkolko dena ms predvaritelno Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт