ЯНУАРКИ 2010 - тема 10

  • 11 861
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!
Относно бебето, при мен за сега няма нищо ново, чакам си ФМ на 23.07.09. В момента съм заета с приготовления за сватбата ми, която ще е септември месец и се чувствам много изморена.Мислех си, че ще е по-лесно, но то си било сложна работа! Grinning
Fallen, много съжалявам за случилото се! CryКак може да има такива доктори!Направо не е за вярване.Защо не потърсиш и второ мнение?

# 61
  • Мнения: 19
Седмица 15

През тази седмица е възможно да започнете да усещате движенията на бебето, но не се плашете ако все още не го усещате! Краката вече са по- дълги от ръцете и тялото вече е по дълго от главата. Кожата е много тънка и все още е прозрачна. Бебето започва да Ви чува. Растат му нокти на ръцете и краката. Започват да му растат вежди и дори коса. Бебето вече е над 10 сантиметра и тежи 70 грама.

# 62
  • Мнения: 627
Fallen91 направо нямам думи да се изкажа за докторите, които са те следили до сега  ooooh! ooooh! Трябваше много по-рано да се установи ако е извънматочна бременност, защото това е много опасно за теб  Naughty На мен също ми е малко странно как в 11 г.с. чак го установиха- като досега каквото съм чела за извънматочната момичетата най-много до 8-9г.с. са издържали и след това тръбата се пука, защото ембриончето е много голямо, а тя много малка. Затова ми е много чудно как в 11г.с. нищо ти няма, а я установиха тази извънматочна бременност  ooooh! Веднага трябва да потърсиш второ мнение, за да се потвърди или отхвърли диагнозата- не чакай, защото извънматочната бременност е много опасно нещо и трябва да се оперира веднага. Дано този доктор да се е объркал  миличка и всичко с теб и бебо се окаже наред Praynig

# 63
  • Мнения: 527
Fallen_91, много е неприятно това което ти се случва, прегръщам те и ти пожелавам да гледаш напред  Hug

# 64
  • Мнения: 11 607
Фален, потърси моля те друго мнение! Присъединявам се към пожеланията и молбите на другите момичета всичко с теб да се развие добре и това да е една огромна грешка. Praynig Praynig Praynig

Момичета, на мен също не ми се спори.....Факт е,че аз съм пълна и все ми казваха,че по-трудно ще усетя първите движения. При дебела коремна стена, при предна плацента - това са напълно нормални неща да има леко забавяне в усещането на първите движения. Защото те са по-фини, деликатни и пр.

Лично аз съм се настроила чак за август да усетя нещо.....Въпреки,че 2-3 пъти усетих нещо, но не като пеперуда, не като мухурчета, а по-скоро като обръщане на бебето в мен. Но на тези усещания не залагам много.

Днес бях на лекар. От петък вечер имах кафяво зацапване, като вчера направо си беше черно. Докторката ме гледа много обстойно и дълго. Не видя никъде отлепване. Каза,че плацентата ми е високо разположена и е било възможно от някой по-висок ръб да е било това кървене, но тя не можела да го види, въпреки че наистина доста ме гледа. Каза,че по принцип и този ръб е било почти невъзможно да се види. Но все пак ми даде някакво обяснение. Каза,че от ражданията ми до сега матката ми леко се усукала, връзките са били порахлабени и затова трябва още повече да почивам. Днес нямам кървене. Пия но-шпа(4х2) и магнерич(3х1).

Тъй като усетих разликата в това да ходиш на консултация при доктор, който е в отделението и такъв, който не е там, реших да сменя досегашния ми лекар. Осъзнавам,че идеални доктори няма и се върнах пак при докторката, която ми следеше първите 3 бременности. От първия преглед си признавам съм доволна, въпреки,че отидох много скептично настроена. Много по-спокойно се чувствах с нея сега, отговори на всичките ми въпроси, дано е така и занапред.....

Когато бях в болницата никой не ми обърна внимание, защото доктора, който ме следеше не е от отделението. А тези пациентки, чийто наблюдаващи доктори бяха в отделението, идваха, посещаваха ги, назначаваха им дори допълнителни изследвания и лекарства, въобще едно по-голямо внимание получават. Та и затова сменям досегашия ми лекар. Не заради нещо друго.

Докторката каза още,че първия БХС 11-14г.с. е с точност 95%, а втория - около 20г.с. е с точност около 65%. Потвърди добрите резултати от първата ФМ. Гледа ме и с влагалищния УЗ, шийката ми е била много запазена, видяхме ясно и много добре очертан и оформен мозък на Бебо. На главата му измери още един маркер, който ни е в норма, но и така не разбрах за какво точно се прави.

Пораснали сме, твърдо сме момче и така.......Дано и занапред да е така. Днес нямам кървене......


Момичета, дано има само хубави новини! Направо около проблемите с Бебо забравих какво е то да усещаш удоволствието на живота........

Извинявайте за дългия пост, лягам си,че се изморих!

Много, много Hug Hug Hug Hug и  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes на всички ви!



п.п. Правих и промени в 1 пост......Извинявам се за огромното закъснение, но чак сега успявам.....Моля, ако съм сбъркала някъде - кажете! Неволно е!

# 65
  • Мнения: 19

Кога го усетихте за пъври път?

в третия
    16
    15%

в четвъртия
    63
    61%

в петия
    25
    24%

 
    Общо гласове : 104 -това е от форума мама и бебе-за информация.

# 66
  • Мнения: 763
Привет на всички   bouquet Много бързо изписвате темите, докато се наканя да пиша и хоп - нова тема.
Маме, изкара ми акъла с това твое кървене  Hug Нямах възможност да чета тук доста време, и направо изтръпнах като прочетох какво става с теб. Добре че вече нещата се нормализират. Знам че сте в ремонт, и че е почти невъзможно, но моля ти се опитай се да лежиш повечко. И бурния секс го оставете за догодина  Embarassed Честити ви сини гащички  Heart Eyes Не можахте да изравните съотношението мъже-жени в семейството, но пък ще си имаш най-хубавия и пухкав юнак. Всичко ще си е наред с бебо, слушай какво ти казвам, само майка му да си почива повече. Много те мисля, да знаеш   Heart Eyes  Hug С бебо ще стискаме палци и ще се молим всичко да е наред  Praynig Praynig Praynig
Аз съм с нисък хемоглобин, та ще дъвча Малтофер. Досега не съм повърнала нито веднъж, дано това лекарство да не ме накара да сефтосам  Sick

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Fallen91, силно те прегръщам. Знам, че в подобни моменти всички думи са излишни, но искам да ти кажа, че много съжалявам  Hug
Що за лекари?! Да установят извънматочна чак в 11 г.с.... Първото, което направи моята докторка в 5 г.с., беше да установи дали сакчето е в матката. От това се започва. Недоумявам що за некадърници практикуват  #Cussing out При всички случаи обаче потърси второ мнение!!!

Относно усещането на бебето. Усещам го и още как! Още отпреди две седмици, т.е. от 12-13 седмица. Говоря за леко усещане в корема, в никакъв случай за ритници или пък външно видимо движение на корема  Naughty

Цоц, верно ли момък се очаква?! Ти ли си първата, която споделя пол или аз съм изтървала  newsm78

Аз вече се настроих да направя ФМ в началото на август, ще съм около 18 г.с. Силно се надявам да видим пола, че вкъщи нещата загрубяват  Mr. Green Таткото и каката упорито започнаха да говорят на и за бебето по име  Shocked В женски вариант. А аз някак си съм убедена, че грешат  Laughing БХС категорично реших, че няма да правя. Останаха ли такива като мен в темата, решили да не се подлагат на това изследване?

# 68
  • Madrid
  • Мнения: 514
Fallen91,много съжалявам!Очаквам да пишеш дали си потърсила второ мнение  и какво е то.Прегръщам те силно и съм с теб мислено.

# 69
  • Мнения: 11 607
Цоц, верно ли момък се очаква?! Ти ли си първата, която споделя пол или аз съм изтървала  newsm78

Аз писах първа за пол, след мен и Мануела и тя с момче, сега друг доктор потвърждава пола....Но за мен пола не е от значение........Нищо не връщам - ни момче, ни момиче, ни близнаци.......Всичкото си е наше!


БХС кръвен - не съм правила и аз.

Додичка, темите не се изписват бързо...ти четеш бавно.......


Фален, дръж ни в течение и потърси ли второ мнение?

# 70
  • Мнения: 57
Днес ме гледаха и с обикновен и със вагинален ефограф.
С коремният казаха че няма 100 % бебе.
Но когато ме прегледа с вагинален, се оказа че е останало в тръбите.
За миг целият ми свят се срина, до сега никой не ме беше с вагинален ефограв.
Дадеми да пия някакви хапчета и да отида на 23 да правим всички изследвания и каза че ако
и тогава пак не се види ще ме оперират.
Доктори няма.
Василев е боклук та нали той твърдеше че няма бебе!!!
Болкато е не описуема за сега докторката иска да изчака и да ме види от матката до
шийката.

# 71
  • Мнения: 11 607
Фален, миличка...прегръщам те горещо.......Обичаме те всички! Hug Hug Hug Hug

# 72
  • Мнения: 869
Faleen 91,това което казваш направо  #2gunfireИма толкова некадърни лекари.Жалко е когато грешките им са за наша сметка.Но се моля лекаря ,който е направил последния ти преглед да греши.И това е възможно.Може ли да нямаш никакви неразположения в 11 г.с?Според мен е невъзможно.Ти имаш ли болки,как се чустваш.Бягай веднага при добър специалист.Не губи време.Прегръщам те .

# 73
  • София
  • Мнения: 2 245
Фолън, и моето сърце е с теб!  Hug Hug Hug

Според мен не трябва да изчакваш до 23, много време има до тогава! Иди при свестен доктор по-скоро!

# 74
  • Madrid
  • Мнения: 514
Fallen_91 ,тези хапчета за какво са?И десет дни ли трябва да ги пиеш,тогава ще си в 12 седмица?
Подкрепям Red tree ,кураж!

Общи условия

Активация на акаунт